Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is szoktátok azt érezni,...

Ti is szoktátok azt érezni, hogy az egész családotok defektes, miközben annyi normális család is van a világon? Eközben azt kérdezitek magatokban, hogy "miért pont én" kerültem ilyen helyre?

Figyelt kérdés

Ugyanakkor egy másik pillanatban pedig a világért se cserélnéd le őket, csak sokszor az agyadra mennek.


Mit csinálsz, hogy kezeled amikor épp az "agyadra mennek" történik?


2012. júl. 20. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Azok a "normális családok" általában pont annyira defektesek, mint a tied, csak abba nem látsz bele, mert nyilván nem akkor jönnek ki a problémák, amikor ott vagy.


Én olyankor próbálok passzív lenni, nem konfliktusba kerülni, és magamban azt mantrázom, hogy felnőtt ember vagyok, és nem szükséges teljesen közösséget vállalnom velük. És hogy én nem a családom vagyok, én én vagyok, ők meg ők, és kész.

2012. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezt kezelni nem lehet, ezt el kell fogadni. Engem egyszerűen nem érdekel, hogyha az "agyamra mennek". Beülök a gép elé, vagy bedugom a fülest, és zenét hallgatok. Vagy elmegyek otthonról, és kiszellőztetem a fejem.
2012. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
15%
lebaszok nekik egy pofont és akkor már mindenki boldog anya meg süt kakaós csigát mert azt szeretem ;33 xd
2012. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A rossz oldalt is tudni kell elfogadni. Olyankor ha nem akarsz nagyobb vitát, menj külön egy kis időre. De az is sokat segít, ha átgondolod, hogy neked is vannak hibáid mégis elfogadnak és tudnak kezelni.
2012. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

En soha nem cserelnem le a csaladom. Tiszta dilis mindenki, es ettol erzem olyan kulonlegesnek az egeszet.

Ertuk meg anyukam PMSet is erdemes elviselni, mert utana imdanivalo tunder!

A baratom szokott racsodalkozni a dolgokra, hogy ''nalatok senki nem normalis'', de en buszke vagyok rajuk!:) 17L

2012. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit a kérdésben leírtám, abszolút rám illik. Én azonban már annyira kiégtem a családom felé, hogy nincs meg az a másik pillanat, hogy a világért se cserélném le őket. Sajnos...
2012. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy "Mindenkinek megvan a maga keresztje".
2012. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, mi is Adams family vagyunk folytom ezt érzem. De már mióta jobban figyelem szinte minden osztálytársam, barátaim családja is egy kerékkel kevesebbel működik.


Elcserélni? Ez egyedül esküvő kapcsán jött elő belőlem.

Mármint ott az álombeli verzió mindenki segít, készül, boldog s nem kell hozzá nagynak se lennie de maga a hangulat, összetartás stb ez egész addig nem zavart, hogy na ilyen tuti nem lehet nekem amíg nem láttam a valóságban barátom családjában egy esküvőn, hogy TÉNYLEG lehetséges.

Mármint először láttak s még olyan kedvesen sose bántak velem szinte idegen emberek, már majdnem sírtam a végére mert tényleg meghatott. Beértünk egyből jött örömapa, kínált hellyel, kérdezgetett, mosolygott, menyasszony is mindenkihez odament beszélgetni, a huga is mindenkit bíztatott, segített, 4szer is jött beszélgetni, pedig elég dolguk volt, szép szalvétás névkártyák, két szem cukor, játékkupac az étteremben az unatkozó gyerekeknek stb. Apró figyelmességek amiktől csak boldog lehetsz.


Ezekután belegondolni egy olyanba ahol apu leisszamagát s mindenkivel üvölt (még süket is így ha nem mérges akkor is baromi hangos), anyu passzívan érdektelen, tesóm meg majd belehal mert el kell jönnie a gépjétől emberekhez s ezért megkímélném else kéne jönnie dehát azért....na ilyenkor sz@r.


Kezelni nem tudom csak beletörődöm, viszont egyébként jókat nevetünk egymás bogarain, mindig meglepetés a családi program ithon vagy még az érdekes mikor éjfélkor kimegy az ember pisilni s valaki folyton ott röhög tőlem két méterre....

2012. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nálunk nem is veszekedések vannak, hanem leginkább ahogy írtam: olyan "defektesnek" érzem őket, néha még magamat is, ami mindig van valami konkrétumban mutatkozik meg, de ha röviden akarnám leírni, azt takarja, hogy - nem figyelünk egymásra és mindenki a maga kis világával van elfoglalva, de ez mindenkinél máshogy mutatkozik meg. miközben másik oldalról összetartunk, meg tudom a lelkem mélyén, hogy egyikőnk se direkt csinálja, meg szeretjük egymást. Mégis néha, egyáltalán nem látszik és akkor szoktam kiborulni és ideges lenni. Most pl. az előbbi óta lecsillapodtam, de egy kicsit vigasztal, hogy nem vagyok egyedül.
2012. júl. 20. 13:16
 10/14 A kérdező kommentje:
13:10 pont ilyesmikre gondoltam, csak nem tudok most eléggé megnyílni, hogy konkrétumokat írjak. Mégis, valahogy ki kellett legalább ilyen formában magamból, mert már rossz passzban kezdtem lenni az elmúlt nap eseményei miatt.
2012. júl. 20. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!