Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok egész hétvégén...

Köteles vagyok egész hétvégén otthon ülni és várni?

Figyelt kérdés
Volt férjemmel megállapodtunk a bíróságon, hogy minden hétvégén péntektől vasárnapig nála lesz a gyerekünk. De ezt nem igazán tartja be. Van hogy 2-3 hétig nem jön, aztán megjelenik szó nélkül. Nem merek elmenni sehova, hátha megjelenik.
2012. júl. 4. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
igen
2012. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy köteles, hiszen ő sem tartja be. Beszélj vele, és mond meg neki, hogy ez így nem pálya, ha jön pénteken akkor jön ha nem, akkor nem lesz nála a gyerek hétvégén. Ennyi. :)
2012. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
A bíróság nem így nézi tehát köteles.
2012. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Valóban, de a volt férj sem tartja be azt amiben megállapodtak.
2012. júl. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor hívd fel és kérdezd meg, hogy akar-e jönni? Várják a gyerekek.
2012. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

először ia a végzésben általában bele van írva, hogy a felek kötelesek a láthatás esedékessége előtt 48 órával hitelt érdemlően tájékoztatni a másikat amennyiben probléma merül fel.


pl. péntektől szól a láthatás. akkor akár te akár a férjednek szerdán kell egy sms-t vagy e-mailt írni, hogy nem tud menni. vagy te neked, hogy valami miatt nem alkalmas a láthatás.


tehát nálatok a férjednek szólj hogy szerdáig jelezze hogy mizu. jelezze azt is ha jön, jelezze azt is ha nem jön.

2012. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Írj neki egy smst, vagy e-mailt, hogy jön-e vagy sem. Ha azt válaszolja, hogy nem, akkor menjetek amerre gondolod. Ha meggondolja magát és mégis megy, esetleg balhézik ezen, írásos bizonyíték van nálad, hogy ő mondta hogy nem jön.
2012. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a bíróságon újra meg kéne határozni valami más láthatási rendet.


Megkérdezhetem, hogy hogy sikerült ebben megállapodni? 4 hétköznap este nem ér fel egy hosszú tartalmas hétvégével, önként mondtad, hogy neked ennyi elég a gyerekből?

2012. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közölném vele, hogyha a hétvége előtt 2 nappal (szerda éjfélig) nem jelez, hogy jön-e a gyerekért, akkor ne lepődjön meg, ha nem talál minket otthon. Ha ez nem tetszene neki, és továbbra is váratlanul tervezne beállítani, akkor a bírósághoz fordulnék és köteleztetném a férjem, hogy jelenjen meg a gyerekért a láthatás első napján (pénteken, mondjuk délután 4-kor). Ha továbbra sem tartaná be, akkor elintézném, hogy ne legyen láthatás, mert nem akarnék én hibásan kijönni belőle, hogy úgy állítson be, mint egy szemétládát, hogy de hát ő jött volna, csak én nem voltam otthon a gyerekkel.
2012. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyerekként mi is sokszor jártunk így,hogy nem jött értünk apánk mikor láthatás volt.Anyu azt mondta,hogy muszáj várni különben apánk feljelentheti őt,hogy akadályozza a láthatást.Az a bíróságnak nem számít,hogy a kedves apuka nem nagyon vakarássza magát azon,hogy lássa a gyerekét/gyerekeit.Ha esetleg neked dolgod van hétvégén,próbáld megkérni a nagyszülőket,hogy legyenek a gyerekkel,anyukám is így oldotta meg mikor hétvégén dolgoznia kellett.
2012. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!