Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a gyereketeket a...

Elengednétek a gyereketeket a nyári szünetre a nagyszülőkhöz, ha ilyenek lennének a körülmények?

Figyelt kérdés
Apósom és a felesége (aki nem a férjem anyja, de rendes asszony) szeretnék, ha a 5 éves fiunk náluk töltené a nyár hátralévő részét. Én nagyon nagyon szeretem apósomékat, de félek elengedni a gyereket ennyi időre hozzájuk. Sajnos azt kell, hogy mondjam, van az életmódjukban sok olyan, ami szerintem felborítaná azt a nevelést, amit eddig adtunk a fiunknak, mert ez egy befolyásolható korszaka. Az apósoméknak elég nyers és szarkasztikus a stílusa. Ez pl. olyan dolgokban nyilvánul meg, hogy állandó jelleggel egymás szavába vágnak, sokszor felemelik a hangjukat egymással (nem veszekednek, de ilyen a stílusuk) és rasszista illetve egyéb sértő beszólásaik is vannak. Sokszor azt éreztetik, hogy számukra az állatok fontosabbak a legtöbb embernél, a családtagoknál is. Rajtunk kívül minden családtaggal össze vannak veszve. Amikor nálunk töltünk együtt pár napot, csak elengedjük ezeket a fülünk mellett, próbálunk nem figyelni ilyesmikre, de hosszútávon ez más főleg, ha a gyerek nélkülünk van. Emellett akár naponta többször is gyorséttermekben kajálnak, ennek eredményeképp apósom kb. 180 kilós már. Nem azt mondom, hogy mi vagyunk az egészséges étkezés mintapéldányai, de mi nem járunk ilyen helyekre és kerüljük azokat a nehéz ételeket, amiket ők esznek. Félek, hogy a gyerek erre is rászokna. A másik meg az, hogy talán még túl kicsi ahhoz, hogy ennyi időre távol legyen a szülőktől. Másrészt viszont nem akarom apósomékat megsérteni, mert jó szándékkal ajánlották ezt fel, kevés időt tudnak a nagy távolság miatt az egyetlen unokájukkal tölteni és biztos, hogy jól esne ez nekik. A férjemmel a gyerek születése óta soha nem voltunk kettesben, ő sokat dolgozik és hónapokra is távol tőlünk. Így jól jönne egy kis regenerálódás, összebújás ennyi idő után. Ti mit tennétek a helyünkben?
2009. júl. 15. 06:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

En elengednem, de csak 1-2 hetig max. Nem lenne baja, szerintem a gyereknek ennyi ido alatt. En is voltam nagyszuloknel es megtanultam az ottani szabalyokat, amit elvartak tolem. Ha haza mentem akkor, vissza formalodtam :))

Amugy en is engedem a lanyom az ex anyosomhoz, es eleg gyakran, (igaz mi egy varosba lakunk) es nem sok idore (csak 2-3 napra) de nem valtozik meg a gyerek iranyunkba.

Ne aggodj!

32/N

2009. júl. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha a gyerek is szívesen menne,elengedném.De megbeszélném a nagyszülőkkel,hogy 2 hét múlva mi is ott töltenénk néhány napot.Ha a gyerek akar maradni,maradhat tovább is,ha nem,akkor hazajön veletek.Ti is látnátok,hogy jó neki ott,vagy jobb,ha nem marad.Így nem lenne sértődés sem.A gyorskajákról itthon könnyen leszoktathatod.A gyerekek tudomásul veszik,hogy egyik helyen ez a szokás,otthon pedig más.Tapasztalatból mondom.
2009. júl. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Csak nem akarom, hogy felszedjen magára ezidő alatt, mi nagyon hízékonyak vagyunk sajnos...nem tudom, hogy nem sértődnének-e meg, ha azt mondanánk, hogy csak 1-2 hétre mehet. Bár meg kellene érteniük, hisz csak 5 éves.
2009. júl. 15. 06:50
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

1-2hét nem árthat.

Egy 5 éves gyerek már nagyon jól tudja kezelni, hogy "más hely, más szabályok", nem is árt neki, ha tudatosul benne, hogy máshol másképp élnek az emberek.

Ne bolondozz, 1-2 hét alatt egy 5 éves gyerek nem fog elhízni. Ha ki is kerekedik, 1 hét alatt visszanyúlik, semmi baja nem lesz tőle, rá nem szokik csak megtanulja, hogy ilyen is van. (Lehet, hogy nem is ízlene neki)

2009. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A nyári szünetből még jó pár hét van, nem 1 hét. Annyi idő alatt meghízhat, én ettől nagyon félek, mivel én sem vagyok sovány alkat. De valószínű az lesz, hogy csak 1-2 hétre engedjük el.
2009. júl. 15. 07:31
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy így leírtad, te nem akarod elengedni és én se engedném. Először is egy ötéves gyerek még általában kicsi ahhoz, hogy a szülei nélkül elutazzon nyaralni. Egyáltalán mennyire ismerik egymást a nagyszülőkkel, szereti a gyerek őket? Ha épp csak alig, akkor nagy trauma lenne a gyereknek. Első alkalommal veletek kellene hogy menjen, hogy megismerje a környezetet és ti lássátok, hogy hogy érzi magát. Utazzatok el vele, és két nap után, ha mindenki úgy gondolja, akkor lehet otthagyni. Az egy-két hét, vagy pláne annál hosszabb idő elsőre, bizonytalanra sok. Az szempont, hogy ti is tudjatok kettesben lenni, de az, hogy a gyerek számára ez ne legyen trauma, még fontosabb. Viszont az, hogy anyósék megsértődhetnek, nem szempont.
2009. júl. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

2 hétre elengedném, meglátogatnám, és ha van kedve maradni, akkor még engedném. Ahogy a 06:43-as válaszoló is írta :)

Kicsit talán túlfélted ezzel az elhízással (vagy egy jó kifogás, hogy miért ne engedd hosszú időre, biztos neked is hiányozna a kisfiad :)). Ha bármi lehetőség van rohangálni, bicajozni, akkor hamar lemozogja. A gyorséttermekben meg nem pacalpörkölt van, és megkérheted, hogy naponta legalább egy alkalommal a kicsi pl. salátát kapjon. A más környezet meg segít neki különválasztani, hogy ott mások a szokások.

2009. júl. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nekem fontos, hogy ne sértődjenek meg, szeretem őket. Voltunk már náluk együtt 3 alkalommal pár napra, de nem tudunk elmenni a gyerekkel a férjem munkája miatt, szóval vagy csak a gyerek marad ott vagy senki. Apósomék elég erőszakosak ilyen tekintetben, tehát hiába, hogy még nem adtunk választ, készpénznek vették, hogy a gyerek márpedig megy, és most meg akarják venni a repülőjegyet. Nem Magyarországon élünk és itt nagyok a távolságok. Szóval azt akarják, hogy menjek vele a repülőn, aztán jöjjek vissza, mert dolgoznom kell, a gyerek meg ott maradna 6 hétre.
2009. júl. 15. 07:58
 9/23 A kérdező kommentje:
Az itteni gyorséttermek mások, a kaja nagyon nehéz és csöpög a zsírtól. Nem a Mcdonald's-féle kajától féltem...
2009. júl. 15. 08:00
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Te jó ég, 6 hétre? Szerintem az egy 5 évesnek rengeteg idő az anyja nélkül. Én is max. 1-2 hétre engedném el, feltéve, ha akar menni. Persze, ha maradna még, az más dolog, de ez majd közben kiderül.
2009. júl. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!