Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értsem meg? Iker...

Hogyan értsem meg? Iker házban lakunk, anyósomékkal. Van egy 2 éves kisfiunk. Ő szeret átmenni a nagyszülőkhöz, de a nagyszülők nem nagyon viszik túlzásba a "szeretetet".

Figyelt kérdés
Elég inpulzív a fiam, és akaratos, de ez mellett édes aranyos. Ha "rossz"akkor a nagyszülők azt mondják: Ha nem leszel jó, kiraklak. Azaz bezárják az ajtót és kész. Vigyázni nem szoktak rá, mert azt mondták, hogy magunknak akartuk a gyereket. Hasonló cipőben járók hogy "dolgozzák"fel mindezt?
2011. júl. 18. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem sok ilyen nagyszülő van ... szerintem erre az esetre nagyon talóla az a mondás, hogy kicsit s jót. A gyereknek nem kell magyarátni, hogy ilyenek a nagyszülők ő még kicsi ehez. Majd ha felnő elkell mondani a maguk módján szeretik csak nem tudják kimutatni. Te neked meg lekell nyelned és nem szabad emiatt rossz szemmel nézned rájuk, hidd el azért szeretik az unokát csak már idősek és nem azok a fajta emberek akik annyira türelmesek
2011. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Na ezert jo nagyszulonek lenni. Imadni a kicsit, kenyeztetni, megengedni amit anyuka nem. Meguntuk a kicsit, rosszalkodik? Visszaadni anyukanak, holnapig. Mint anyuka Te ezt nem tehet meg, igaz?
2011. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Jól írja az első.Vannak nagyszülők akiknek már nincs türelmük a kicsikhez,akiket inkább fáraszt mint élénkít az unoka.Én megértem őket,mert bár nem vagyok még nagymama,de a 7 éves unokahúgom akit imádok,bizony ha velem van pár órát,akkor estére úgy érzem magam mint akit kifacsartak.Jobban elfáradok a 3-4 órától mint a 8-10 óra fizikai munkától.

Akkor képzeld el a idős embereket akiknek már tényleg nincs erre energiájuk.Biztos szeretik őt,csak nekik egyenlőre nehéz,és sok a pici gyerek.

Neked kell megoldani,hogy a gyermeked mindig le legyen kötve,hogy ne akarjon állandóan a nagyiéknál lenni..

Egyébként abban meg igazuk van,hogy nem nekik szültétek a babát,hanem magatoknak..

2011. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Kénytelen vagy tudomásul venni, hogy igenis vannak olyan nagyszülők, akik nem szeretik az unokájukat.

Addig töltenek vele időt, amíg muszáj, vagy meg nem unják, és kész. Inkább csak elviselik illendőségből, mint hogy szeretnék.

Normális, szerető nagymamának ilyen nem hagyja el a száját, hogy kinek szülted az unokát. Ez a mondat azt jelenti: NEKEM NEM KELL AZ UNOKÁM.

Van a családunkban példa mindkét féle nagymamára, és a viselkedésüknek semmi köze a korukhoz.


Szegény unokát sajnálom ilyenkor, aki soha nem fogja megérteni, hogy őt miért nem kényezteti el úgy a nagymama, mint másokat szoktak. :((

2011. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
próbáld meg az "akaratos, impulzív" gyereket kicsit nevelni, és meglátod, a nagyszülők is odalesznek érte.
2012. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!