Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú ideig udvarlók! Milyen...

Hosszú ideig udvarlók! Milyen lett a házasságotok?

Figyelt kérdés

A környezetemben egyre gyakoribb, hogy egy-másfél év után vagy akár annál korábban esküvőt rendeznek. A szomorú dolog viszont az, hogy már a harmadik barátnőm válik fél év vagy egy év házasság után. A hibát abban látom, hogy a nagy rózsaszín ködben hamar összeházasodtak és nem adtak elég időt arra, hogy kiismerjék egymást.


Persze válás bőven akad a hosszabb ideig udvarlók között is, de a kérdésem most kifejezetten azokoz szól akik sok ideig voltak együtt házasság előtt (6 évnél több mondjuk)és annak hagyományosabb formájában (tehát gyerek nélkül). Milyen lett a házasságotok? Minden értelemben kérdezem.


2012. júl. 22. 10:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
Apukám pont 6 évig udvarolt anyukámnak és a 7. évben kérte meg a kezét, még mindig boldogok. Szerintem azért jó ilyen sokáig nem járni mert meg ismerhetik egymást, egymás problémáit.
2012. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Akkor én meg mondom az ellenpéldát. A szüleim nem egész egy év után házasodtak össze. 30 éve boldog házasságban élnek.
2012. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

5 évig udvaroltam, 2.5 évig ebből menyasszonyom volt, van két szép felnőtt gyermekem, ma is együtt vagyunk, szeretjük egymást! Semmit nem bántam meg, pedig fiatalon 23 évesen volt az esküvőnk, párom akkor 20 éves volt.

1973-ban kötöttük egy máshoz életünk, más volt a világ, nehéz volt, de volt jövőkép, lehetett tervezni, nem úgy mint most. Persze voltak hullámvölgyek, főleg részemről, de megoldottuk mert igazán szeretjük egymást, köszönöm a kedvesemnek!

2012. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem ez a 2. házasságom. Egyszer elkapkodtam a dolgot. Udvaroltam egy lánynak 1,5 év után házasodtunk össze, nem sokkal utána összeköltöztünk. 2 évig bírtuk ki egymással szakítás lett belőle. A mostani feleségemmel 1 éve élünk boldog házasságban 4 évig udvaroltam neki abból 1 évig a menyasszonyom volt. Nem akartuk elkapkodni a dolgokat, és bejött a dolog. Imádjuk egymást.
2012. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
A szüleim 18 éve ismerik egymást, 15 éves vagyok és 12 éve házasok...tehát tulajdonképpen apám is 6 évig udvarolt :D
2012. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs garancia semmire. ismerek olyan párt, akik előtte 4-5 évig együtt voltak, összeházasodtak, nem egészen 2 év után már el is váltak.

de pl a nagyszüleim 3 hónap jegyesség után házasodtak, és 50 szép évet éltek együtt. sajnos már nincsenek köztünk :(


én mondjuk nem tervezem a házasodást, 4 éve élünk együtt, ismerjük már egymást jól, nincs rózsaszín köd. olyan hibái vannak, amiket el tudtam fogadni. és viszont.

2012. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
mi 4,5 évig éltünk egymással az esküvő előtt. tökéletes a házasságunk, boldogok vagyunk!
2012. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
a szüleim fél év után házasodtak össze, 3évvel később jött a nővérem, azután én... 26éve nagy a boldogság :)
2012. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem öt évig udvarolt a férjem. Később válás lett a vége...


Azóta sokat gondolkodtam a hosszú jegyességen (is). Ma már azon a véleményen vagyok, hogy tudat alatt éreztem, nem kellene összeházasodnunk, jobb lenne, ha nem kötnénk össze az életünket. Csak túl sokan noszogattak a családból, barátok közül, hogy ugyan mire várunk. Nem kellett volna hallgatnom rájuk, nagyon-nagyon megbántam, ráadásul jó pár évet végigkínlódtunk mindketten.


Szóval, nem mindig az udvarlás hossza vagy rövidsége határozza meg a házasság tartósságát.

2012. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindkettőre tudok példát.


Egyik ismerősőmék 9!évig jártak,az esküvő után fél évvel szakitotak,és el is váltak hivatalosan is.


Anyut apu 1hónapnyi ismeretség után kérte meg,fél év mulva esküvő is lett.Agusztusban lesz a 30éves házasságijuk.


Nem vagyok hive a hosszú járásnak,megismerkedni összeköltözni,együtt élni 2-3évet és ha minden jól megy jöhet a házasság.Mi is igy tettünk,7éve vagyunk házasok,10éve ismerem a férjem.29N

2012. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!