Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem ilyen szerencsétle...

Baranka kérdése:

Miért érzem ilyen szerencsétlennek az életem?

Figyelt kérdés
Van egy csodálatos lányom, párom bár vele sajnos sokat vitatkozunk. Hál Istennek van egy hitelmentes házam. Nincsenek anyagi gondjaim. Egész nap itthon vagyok a lányommal gyesen, ha időm és a lányom engedi főzők. Párom szerencsére szereti a főztöm. Dicsérni is szokott bár nem olyan sűrűn. Nem tudom miért érzem magam illetve az életem ilyen nagy rakás szerencsétlenségnek!!! Úgy érzem nincs semmim... Ha megnézem a tesómat Ő úgy érzem többet tett le az asztalra, több mindene van. Mit csináljak, hogy többre becsüljem magam?

2012. júl. 23. 07:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pontosan miben érzed a hiányt?
2012. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress magadnak valami elfoglaltságot,amiben célokat tűzhetsz ki magadnak és ezáltal eredményeket érhetsz el!Legyen az valami hobby,munka, tanfolyam, sport a párkapcsolatod rendbehozatala, bármi.

Őszinte leszek,de ne sértődj meg,de ebből a pár mondatodból kicsit úgy tűnik, hogy jó dolgodban unatkozol,és nem tudsz mit kezdeni magaddal, így hát problémákat gyártasz.

2012. júl. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy mindenben. Több dicséret is jól esne a páromtól. Hogy nincs semmi szép lakás díszem, hogy jó érzés legyen hazajönnöm. Úgy érzem mindent egyszerre szeretnék megcsináltatni a házamon (festés, redőnyök stb) de nem bírom, mert kevés a pénzem rá. Páromnak az első szava ha mondom mit szeretnék csináltatni ide, hogy "van rá pénzed?". És ez úgy elveszi mindentől a kedvem. Lett volna lehetőségem járni egy tanfolyamra erre is ez volt a válasza, meg hogy ki fog vigyázni a lányra (nagyi és nagynéni vagy az apja vigyázott volna rá addig míg én oda lettem volna).
2012. júl. 23. 08:00
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves második! Dehogy sértődőm meg!!!!!! Ezért tettem fel a kérdésem, hogy hasznos!! (mint a Te válaszod is) és jó válaszokat kapjak! Ment a zöld kezecske Nektek!
2012. júl. 23. 08:02
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha jól értem, szülés után nem sokkal szétmentél a lányod apjával és a jelenlegi pároddal a kapcsolatod finoman szólva se mondható jónak - ő csak házicselédnek tart. Jól értem?

Így én se lennék boldog.

2012. júl. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Na akkor a célok már megvannak. Lakás felújítás, lakásdíszek, tanfolyam. A párod miért akadályoz dolgokban?És te miért hagyod magad? Azt mondod a tanfolyamra mehettél volna, és volt is aki vigyázzon a kislányra,akkor a párod egyetlen kérdése miért tántorít el?????????

A lakásfelújítás:én is ilyen vagyok,mindent egyszerre,de ez nem megy! Állítsd fel a fontossági sorrendet,és kezd el keresgélni szakembereket, barátokat. Nézz körül mi az amit te magad is meg tudsz csinálni!!!

2012. júl. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére a lányom apjával vagyok együtt:-)! Tényleg igazad van úgy érzem magam mint egy cseléd. Mosok, főzők, takarítok. Ha szóvá teszem neki, hogy jól esne ha segítene egy picit akkor 1-2 napig segít aztán vissza tér minden a régi kerékvágásba.
2012. júl. 23. 08:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A párod ezek szerint visszahúz. Nem támogat, ha valamit szeretnél, akkor próbál lebeszélni, lebecsülni.


Nekem az is furcsa, hogy közös gyereketek van, de "van rá pénzeD?". Miért nem pénzetek?


Valószínűleg egy támogatóbb pár mellett a kérdés fel sem merülne benned. A leírásod alapján olyan, mintha a párod csak lakótárs lenne, akinek semmi köze hozzád. Se anyagilag, se a gyerekkel kapcsolatosan (ő miért nem vigyáz a saját gyerekére??), közös céljaitok sincsenek.


Miért vagytok együtt?

2012. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Már a redőnyös szakemberrel meg van beszélve jövő hónapban kezd, aztán szeptemberben, és októberben is jön redőnyt csinálni. Szép apránként meglesz csináltatva az a három redőny amit szeretnék csináltatni. Aztán bútorasztalossal szeretnék csináltatni balkonládákat (jövő nyárra), mert ugye ez nem jött most össze.
2012. júl. 23. 08:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem bízol eléggé magadban. Otthon gyermeknevelés és a házimunka mellett is lehet pénzkereső tevékenységet végezni, pl. jó nyelvtudás esetén fordítani, ez növelné az önértékelésedet.

Kérdés hogy a külsőddel elégedett vagy-e, sok nő sajnos kicsit slamposodig gyerekszülés után, sok munkával járó edzéssel ez is orvosolható.


Egyébként meg a baráti körömben sok 35 év körüli gyermektelen, munkában sikeres, hosszútávú normális párkapcsolatokkal nem rendelkező, korukhoz képest csinos nő van, akik néha elsírják hogy milyen szerencsétlenek hogy a munkának áldozták fiatalságukat, és félnek hogy sohasem lesz gyermekük és normális családi életük.

2012. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!