Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám alkoholista, lehet...

Az apám alkoholista, lehet valaha olyan életem, mint azoknak, akik normális családban nőttek fel?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már gyerek, és nem is élek otthon, csak hétvégén járok haza az anyukám miatt. Mindenki azt tanácsolta, hogy költözzek el otthonról, akkor majd jobb lesz, de így sem jó, mert állandóan aggódom miattuk. Anyukám mindennél fontosabb nekem, és apukámat is szeretem ennek ellenére. Nem tudok elszakadni tőlük.. Sose lesz normális életem, ugye? Miért ilyen igazságtalan az élet?
2012. júl. 20. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez ó kérdés! Én úgy fogom fel, hogy sok akadályt könnyebben veszek ilyen háttérrel, hiszen rosszabb helyzetben is voltam már és túléltem.
2012. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Agresszív, amikor iszik? Ha igen, amint csak megengedhetem magamnak, a közelembe költöztetném anyukámat, bármennyire is szeretem az apukámat is, de kárt ne tegyen benne. Ha nem, akkor nem feltétlenül kell magára hagyni, de próbálj segíteni anyukádnak, amiben tudsz. Egyébként rengeteg embernek van alkoholista szülője, de nem hiszem, hogy emiatt az ő életük nem lehetne normális. Az én apukám szerencsére már leszokott, tény, hogy ezerszer jobb így, de szerintem egyébként is lett volna normális életem.
2012. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet beletörődni és az ember szereti a szüleit. Én nem szoktam azon gondolkodni hogy mi lenne ha... Hanem h ez jutott nekem és kész. Meg a szokásos :S hogy megfogadom hogy én soha nem leszek ilyen.
2012. júl. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nálam mindketten isznak. Apám a kezdetektől "belenevelte" és rászoktatta anyámra az ivást. Ha egyszer elköltözök én úgy vagyok vele hogy haza se látogatok hozzájuk. Mindenkinek megvan a magához való esze. Nem veszik észre hogy mindenki elfordul tőlük. Te ha boldogtalannak érzed magad miattuk, ne hagyd hogy tönkretegyék az életed. Ha anyukád se viseli el az alkoholizálást már rég otthagyhatta volna apukádat. Térjen észre és ne igyon.
2012. júl. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olyan életed, de abból apádat keményen ki kell zárni.

Enyém is alkesz, nem agresszív, csak az összes pénzt elissza... Amint tudok menekülök.

2012. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!