Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki munkába jár mennyi...

Ha valaki munkába jár mennyi ideje marad másra? ( pl takarítás, találkozás a barátokkal)

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
elmegyek melóba, max fél 3kor itthon vagyok, de ált. hamarabb. megfőzök, kitakarítok, heti 3-4 alkalommal kocsmázunk, vagy hasonló.
2012. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amíg ketten voltunk a férjemmel, mindenre jutott idő a munka mellett.

Pénteken belehúztunk: kimostam, megfőztem hétvégére, sokszor a takarítás nagyrészével is végeztünk.

Hétvégén pedig programoltunk: család, barátok vagy édeskettes.

Mióta a bölcsi kisfiam mellett dolgozom, összehasonlíthatatlanul nehezebb: reggel rohanni, bent idegeskedni, hogy időben el tudsz-e indulni, munka után rohanni a bölcsibe, aztán bevásárlás, ügyintézés (sokszor gyerekestől), majd otthon minimál házimunka, vacsora, játék, fürdetés. Mire 9-kor elcsendesül a ház, már hulla vagyok.

2012. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miota gyerek van, egyre kevesebb idom jut mindenre. 4 után érek haza a munkábol. Akkor fozok, gyerekkel vagyok (másfél éves), kertet csinálom stb. Este 9 után mikor már megfurdettem a gyereket, akkor kezdek el mindent osszepakolni: játékokat, konyhát, egyszoval a házat. Hétvégén van a nagytakarítás és a nagymosás míg alszik a gyerek. Es ugye most ott van a befozés is.Fozni heti 3x-4x szoktam nagyobb adagod. Vasárnapit mindég fozok.

Most csodálkozok is, hogy akkor amikor még nem volt gyerek, miért is panaszkodtam és miért is nem tudtam elvégezni a dolgomat?! Ja és szorakozni most nem tudunk elmenni, max. egy éven 2-3x. Barátok teljesen lemaradoztak a gyerek szuletése után.


25N

2012. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hét attól függ, mennyit dolgozik. Aki 6 órát, annak nyilván tengersok ideje van. Aki 8 órát, még annak is azért akad némileg. Volt, mikor 12óráztam, hát aludni jártam haza, abból is max 5-6 jött össze, mert az utazási időm 3-4 órát kitett. Ja igen, ez utóbbi is számít: mennyi időt utazik az ember munkába.
2012. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Napi 4 órában dolgozom, bőven jut időm mindenre.
2012. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg napi 10 óra a meló, 7:30-14:30, majd egy másik helyen 16:00-19:00-ig. Takarítani részletekben szoktam, 10 perc itt-pl portörlés, 30 perc ott-pl fürdőszoba, ruhák összerakása, és minden meg is van, menet közben. Barátokkal ritkán találkozunk, mert ők is elfoglaltak, de legalább kéthetente összehozzuk a személyes talit, emígy meg marad az SMS, telefon olykor, vagy chat néha. Meg itt a tesóm, nyári szünetben, úgyh vele filmezünk néha, vagy bemegyünk a városközpontba. Hamarosan újra csak egy helyen leszek. Ami még ide tartozik, hogy szeretnék a hobbimmal kicsit többet foglalkozni, ezért is kellene több szabad idő.
2012. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban napi 14 órákat tanultam, alám tolták a széket is. Ezért nehéz volt, amikor egyedül költöztem. Se rutinom nem volt, sem tehetségem semmihez a napi teendők ügyében. Ha pl. be kellett iktatni orvoshoz menést, beázásjavítást, hűtőkeresést, akkor hónapokig is elhúzódtak ezek a projektek. Ezért most hivatást váltottam, filmesnek csaptam fel, a munka így rendszertelen, munkanapokon csak a munkával törődöm (mint iskolás koromban:)) és a munkamentes napokon mindenre van időm. Hobbira, szórakozásra nem kell időt és pénzt előteremteni, mert a hobbjaimból csináltam hivatást.:)
2012. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, kinek mit jelent pl az a szó, hogy takarítás.

Nekem pl hétközben semmit, max mosogatást, meg a kajakészítés utáni romok és szemetek eltakarítását. Hétvégente felporszívózás, feltörlés. Két-három hetente fürdőkád+mosdókagyló+WC takarítás. Ja a mosás is hétvégén, de az nem olyan nagy szám, nem is tekintem külön feladatnak. Hiszen bepakolni 2 perc, kiteregetni 10. Amíg a gép dolgozik, addig meg lehet csinálni mást. Más meg minden hétvégén port törölget, meg lemossa az ajtókat és az ablakokat. Erre én nem vagyok hajlandó, nem én élek a háznak, hanem a háznak kell kiszolgálnia engem. Félre ne értsen itt a sok rendmániás, nem élek koszban. Akármikor akárkit szívesen felhívok magamhoz, nincs miért szégyenkeznem. De ilyen nagytakarításra max félévente egyszer vagyok hajlandó rávenni magamat. A hétvégén inkább pihenek, vagy barátokkal/családdal töltöm az időt. Szerintem ezzel lehet a legtöbb időt "megmenteni", hogy jusson magunkra is. Rendmániások, ne hagyjátok, hogy a lakásotok elvegye az életeteket:D

2012. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon vagyok a gyerekkel, így most mindenre van. Hétvégén max főzünk, a házimunkát csinálom és hét közben.


Ha visszamegyek dolgozni, vagy keresek 4, 6 órás munkát, vagy lesz takarítónőnk. Élni is kell néha.

2012. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy ideje egyedül élek. Reggel hétkor indulok dolgozni, 5 körül érek haza. Arra van időm, amire akarom. Hétvégén szinte unatkozom.
2012. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!