Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előny vagy hátrány hogy ha az...

Előny vagy hátrány hogy ha az embernek a főnöke a rokona is egyben?

Figyelt kérdés
Ez jó dolog mert kicsit elnézve van sok dolog amiért máshol egyből kicsapják az embert vagy hátrány, mert az ember mégse beszélhet úgy a rokonával ahogy a főnökével?

2012. júl. 23. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a kapcsolat, akkor előny. Ha rossz, akkor hátrány.
2012. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire közeli rokon, illetve mekkora cég.
2012. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen hátrány. Az alkalmazottnak is, a főnöknek is.
2012. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Is-is


Emberileg jobban ismered a reakcióit, de a legszerencsésebb az lenne, ha ezt nem vinnétek nyíltan a munkahelyre, és, ha a többiek erről nem tudnának. Az emberek nem szeretik az ilyesmit, ha vannak munkatársaid, hátránnyal indulsz a szemükben, nekik kell bizonyítanod, hogy nem csak azért vagy ott, mert a főnök rokona vagy... Meg persze lesznek, akik pont ezért akarnak nálad bevágódni. Nem tudom. Én örülnék, ha a főnököm a rokonom lenne, de ezt igyekezném nem mások tudtára adni.


24/N

2012. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hátrány.

Megromolhat egy egyébként jó kapcsolat.

van olyan "szabály", hogy barátnak ne adj kölcsön. Ez is ahhoz hasonló.

2012. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, hogy a munkát a magánélettel/családdal össze lehessen egyeztetni. Tehát többnyire hátrány. Hiába voltak addig jóban, ha egyszerűen nem tudnak együtt dolgozni. Mert teszem azt a beosztott elvárná, hogy mert rokon, őt kezeljék másképp, mint a többi embert, aztán, ha nem így lesz, sértődés van. Vagy ha kivételeznek vele, akkor a többiek néznek rá ferdén és ebből is csak konfliktus lenne.
2012. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Hátrány, ha az alkalmazott visszaél a helyzetével, és kihasználja a főnököt.


Előny, ha jó ismerősök, és mindketten tisztában vannak vele, hogy mit várnak a másiktól, mind munka, mind ismerős terén.

2012. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Csak előny lehet, hiszen ha nincs rokonod, esélytelen vagy egy normális állásra. Igazából nem is nagyon értem a kérdést.
2012. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 intrepid ***** válasza:
50%
Összejöttem a főnökasszonnyal. Úgy. Amig tartott, jó dolgom volt. Szakítottunk, el kellett jönnöm onnan, pedig szerettem ott dolgozni. Előny?
2012. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy kis családi vállalkozásunk van. (Szó szerint családi, a szüleim együtt dolgoznak, én meg a tesómmal néha besegítek.)

Jó, mert nagyon jól ismerjük egymást, nincs gond a megszólítással, stb. Plusz, ugye ebből él a család, tudjuk, saját érdek dolgozni.

Rossz, mert meg tud állni a munka, ha elkezdünk beszélgetni valami személyesről. Véletlenül felvetül és már megy is a duma, senki nem akarja megbántani a másikat, de mindenki tudja, hogy "kényszerpihenő" van. Plusz, ugye én nem a családiban szeretném folytatni (más irányban tanulok) és nyilván nem lesz egyszerű megszokni, vadidegentől kapni az utasításokat.


Vegyes.

2012. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!