Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném ezen túl...

Hogyan tehetném ezen túl magam? Családi probléma.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kb. egy évvel ezelőtt iszonyúan megromlott közöttem és néhány családtagom között a viszony.

A történetet nem írom le, mert hosszú és bonyolult és túl régről gyökeredzik a probléma, nem ez a fontos igazából.

A lényeg az, hogy nagyon képmutató egy társaság, akik a "család szentségéről" papolnak, miközben amikor tényleg szükségem lett volna rájuk elfordultak tőlem, apámtól és a húgomtól. (édesanyám meghalt) A szeretetről prédikálnak úgy, hogy nekik közük nincs a szeretethez. Csak ítélkeznek jobbra-balra, osztják az igazságokat, mert nekünk kevesebb pénzünk van. Tulajdonképpen nekünk egyfajta kiváltság, hogy egyáltalán foglalkoztak velünk. Zárójelben megjegyzem soha sem kértünk tőlük semmilyen segítséget és nem is akartak adni. Ők a közeli rokonaink, édesanyám unokatesói.

Na és az történt, hogy tavaly kirobbant a családi botrány amiről én tehettem. KEZDETBEN. Tudtam, hogy miért vagyok én felelős és ezért mindenkitől egyenként bocsánatot kértem. (Azoktól is akiknek az ég világon semmi közük ehhez...)Úgy tűnt -habár a viszony végleg megromlott-túlléptek a sérelmükön. Aztán mégsem. Telefonokkal és levelekkel bombáztak, megaláztak, sértegettek. Elmondtam néhányszor normális hangnemben a saját nézőpontomat, hogy mit-mért tettem így, elnézést kértem azért amiben hibáztam. De amit ők tettek utána az már tűrhetetlen. A nagynéném 50 éves létére sértő leveleket küld nekem facebook-on majd letilt, hogy ne tudjak válaszolni.

Én ezt egyszerűen nem bírom feldolgozni. És nem a hiányukat, hanem sérti az igazságérzetemet, hogy nem hallgatnak meg, nem értik meg az én igazamat. Csak a saját gondjukat szajkózzák amiért már vagy ötezerszer bocsánatot kértem. De ők egyszer sem kértek tőlem. Apámék is mondják, hogy lépjek már túl, nem érdemlik meg, hogy idegeskedjek miattuk, de nem tudok túllépni. Egyszerűen nem megy. Szerintetek mit tegyek? Idővel elmúlik magától? Volt már valaki ilyesmi helyzeten?


Előre is köszi a válaszokat és bocsi, ha zavarosan fogalmaztam, csak nehéz volt nem belemenni a sztoriba és röviden leírni! :)


2012. júl. 23. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Hallgass apádékra. Ha úgy érzed mindent megtettél az ügyben, akkor vedd be a lesz@rom tablettát és ne foglalkozz velük. Tönkre teszed magad mások hülyesége miatt.
2012. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tiltsd le te őket a közösségi oldalakon, a telefonokon is lehet állítani olyat, hogy bizonyos telefonszámokat automatikusan kinyomjon (az én 2 éves 20 ezres kacatomon lehet legalábbis), emaileknek is be lehet állítani, mit mutasson spamnek. Akármennyire is bántó, próbáld nem felvenni, az ő szellemi szegénységüket példázza ez csak.
2012. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!