Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szerintetek megoldható így?

Ez szerintetek megoldható így?

Figyelt kérdés

Szeretnék sulit váltani,elköltözni.De albérletbe szeretnék menni.Az egyetemet meg levelezőn csinálnám.Semmim nincs még csak egy érettségim.Tehát gondolom nincs sok lehetőségem munka terén.

Megoldható az,hogy kb minimálbérből fenntartsam magam?Szülői segítség nélkül?


2012. júl. 23. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.


70764 Ft a minimálbér....legalábbis a közalkalmazotti,de a takarítók még ennél is kevesebbet kapnak.


Egy albérlet, garzonlakás,ami 20-30nm2 (valahol a nappali ekkora) azt Én nem nevezném élettérnek. Kb ott eszel ahol szar és vissza. Ezekenke az ára változó 30 ezertől 80-ig is lehet.

Szobát kapsz olcsóbban,de akkor gyakorlatilag egy vadidegennel vagy idegenekkel kell megosztanod a fürdőszobát és a konyhát. ez kb. 20 ezertől 50 ezerig jellemző árban.


És itt említeném meg, hogy a legtöbb helyen az ár amit írtam az csak a bérleti díj ezen felül kérnek rezsit is.



Mondjuk ha lakhatásra költesz a 70ezredből 40-et és kenyeren és vizen élsz,akkor pont azért fogsz dolgozni hogy dolgozhass, tehát tökre megéri XD


23N

2012. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek.

Az meg kábé 0.000000001%, hogy találsz állást (egy ilyen helyen, ahol a többdiplomások is munkanélküliek?)

2012. júl. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Önálló albérletben esélytelen. Megosztva már talán nem.
2012. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy járhatsz suliba és van hol laknod ahová ezek szerint nem kell hazaadnod semmilyen fizetésed, mivel nem is dolgozol. (előző vagyok, ezt kifelejtettem)
2012. júl. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

szerintem nem,neharaudj. Én albérletben élek,pl most küldtek ki 44 ezres csekket mert hogy ennyivel nőtt a fogyasztás beköltözés óta,volt ilyenből már 3 az e-on-tól meg a melegvizesek is küldtek már ilyet,és akkor szarba vagy mert ez elég nagy összeg így egyszerre. Aztán kaja,kozmetikumok,tisztítószerek is rohadt drágák kell arra is egy 40-50 ezer ft.

De leggázabb a rezsi szerintem minket ez húz le a legjobban pedig 2en élünk párommal. 2 szobás lakást bérelünk 45 ezer ft-ért,és sajnos azt vettem észre hogy a garzonok se kerülnek sokkal kevesebbe.

Nem lehet megélni minimálbérből albérletbe ez biztos.

2012. júl. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok....és egyébként diplomás,de portásként minimálbérért sokkal tutibb melózni ;)

Azt még nem írtam oda az előző kommentemhez, hogy kaukciót is szoktak kérni. Sokan kezdik felfogni,hogy 3 havi kaukciót manapság senki sem tud kiköhögni így 1-2 havit kérnek előre.

És ha netán megfázol az is pár ezer ft...lázcsillapító és a többi.És ha nem vagy olyan mázlista,hogy szomszéd sarkon van a munkahelyed, akkor a bejárás, általában bérlet. BKV-nél havi 10 rupó. TEhát közbe jöhet több járulékos költség.

2012. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De miért nem jó az egyetemi kollégium?
2012. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha piacképes szakon tanulsz, amivel később jó fizetésed lehet, szerintem megéri bevállalni a nappalit kolégiummal (nem értem, azzal mi a gondod? ha meg van szorulva az ember, bármilyen fedél jó, és azért annyira a társaság sem rossz) diákhitellel, öneltartóként van esélyed szociális támogatásra az egyetem részéről, az eredményeidhez pedig ösztöndíjat mérnek. Nyáron lehet annyit keresni, hogy megélj belőle + maradjon annyi, amennyivel kihúzod a következő utalásig. Jegyzem, hogy nem kenyéren és vizen élek, jut ruhára, cipőre, gyógyszerre is, ha kell. Szerintem meg lehet élni így - legalábbis nekem két éve megy. 20/L, mérnökinfó
2012. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,valóban az lenne a legjobb (anyagi szempontból) ha itthon maradnék és csinálnám azt a suli ahol most vagyok.Csak már olyan nagyon nagyon régóta elszeretnék innen menni,hogy az hihetetlen.:/ Az se lenne már baj,ha idegenekkel kéne lakni.
2012. júl. 23. 19:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Megoldható szerintem, de semmit nem fogsz tudni félretenni és luxuscikkekre se fog telni, esetleg ha a szüleid mégis tudnak segíteni valamennyivel. Én belevágnék, már csak a kaland kedvéért is.
2012. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!