Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik/szokás ajándékot vinni...

Illik/szokás ajándékot vinni Testvérem gyermekének keresztelőjére?

Figyelt kérdés

A bátyám gyermekének keresztelőjére vagyunk hivatalosak vendégként és nem keresztszülőként. Utána ebéddel várnak minket (ketten megyünk, a Vőlegényem és én.)

Ha illik ajándékozni akkor miben gondolkodjak? Ruha, gyermek étkészlet, valami egyéb jó ötlet esetleg?

(Megkérdezni nem szeretném őket, hogy mire van szükségük, mindenük megvan.)



2012. júl. 24. 08:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi a párommal pénzt és csokit adtunk a sógornőmnek,tesómnak italt.Hogy miért pénzt??Mert Ő tudja mire van szüksége a kicsinek és nagyon örült neki.50 eut adtunk,abból tudott venni pelust mert az mindig kell és ő tudja milyet szokott venni.
2012. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami szép kis ruhát válassz neki, vagy valami csörgőt vagy játékot:)
2012. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pénzt nem adnék. Sztem nagyon személytelen.
2012. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is személytelen a pénz. Csak akkor adj nekik azt, ha nagy szükségük van rá.

Egyébként bármit, aminek hasznát veszik, esetleg jobb ötlet olyan, ami megmarad emléknek.

2012. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt én sem adnék. Én egy vékony aranykarkötőt kaptam amikor kisbaba voltam. Nyílván nem használtam soha, de egy szép emlék :) Esetleg kis fülbevaló, ruha, vagy valami színes nagy maci.
2012. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is valami maradandót adnék. :) Én anno kaptam gyerek étkészletet. Mély és lapostányért, nekem az örök emlék, még ha akkor nem is értékeltem. Van arany karkötőm és az első "komoly" fülbevalómat is keresztelőre kaptam. Hordtam is nagyon sokáig! A karkötő akkora, hogy most három ujjamra alig megy rá, de még is csak emlék.


A múltkor pont láttam a kirakatban egy fém gyerek evőeszköz készletet, nem volt nagy összeg, 1500 forint körül volt. Én rágravíroztatnám a pici nevét. Lehet, hogy nem fogja még jó darabig használni, de hidd el ha felnő neki is szép emlék marad. (Én is vigyázok nagyon a gyerek evőeszközeimre és a tányérokra is)


Ha játék, akkor egy jó puha maci, ne nagyon legyenek rajta könnyen letéphető gombok vagy darabok, esetleg egy szép kis takaró, vagy ruhácska (kicsit nagyobb mint ami most kell rá), vagy ahogy mondta más is egy szép nagy képes gyermek biblia. Esetleg egy kereszt medál, nyaklánccal vagy anélkül.

2012. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt,mert legalább azzal azt vesznek ami kell a picinek,ruhát mi is kaptunk de nekünk nem tetszett,pelust olyat kaptunk ami nem volt jó,folyton átázott.S nem veszel felesleges dolgot legalább,
2012. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!