Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre milyen ajándékot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre milyen ajándékot szokás vinni?

Figyelt kérdés
Most lesz nem sokára barátom esküvője és nem tudom mit vigyek ajándékba illetve mit kellene.
2012. márc. 6. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megkérdezni, hogy mit szeretnének, így biztosan nem fogsz mellé, nem költesz el feleslegesen egy csomó pénzt olyasmire, amire nincs szükségük. Általában vázát, szobrot, poharakat, porcelán vagy kristály tálat, esetleg kávéfőzőt, mixert szokás vinni + valamilyen jobb minőségű szeszes italt és borítékban készpénzt amennyiben nincs menyasszonytánc (vagy menyecsketánc?).

Jó ötlet viszont vásárlási utalványt adni (pl. valamilyen bútor üzletbe) vagy wellness hétvégére szóló utalványt (utazási irodákban, konkrét wellness hotelekben lehet ilyet venni).

2012. márc. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Vagy pénz vagy vicces/jelképest.

Hasznosat ne próbálj, mert az 99%-ban úgyse jön össze.


Érdekes, amikor az ember kap 4 kávéfőzőt ilyenkor ajándékba, amiből 3 olyan rendszerű, amit én nem preferálok a negyedik pedig éppen szar@bb mint ami éppen amúgy is van.

2012. márc. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Én már lassan egy tucat esküvőn voltam és vagy menyasszonytácba kellett pénzt beleadni vagy listáról lehetett választani. Utóbbinál ugye ők választottak ki hasznos dolgokat és azok közül te választhatsz!


Ne mondjátok hogy sok helyen még mindig szabadon bármilyen ajándékot lehet vinni??


Az új párnak vagy pénz vagy hasznos dolgok kellenek! Mit érnek tényleg 4 kávéfőzővel vagy 6 bólés tállal?


Szerintem adj pénzt nekik borítékban vagy kérdezd meg mit szeretnének! De lehet hogy eleve megmondják hogy inkább a menyasszonytáncba adjál bele amennyit gondolsz.

2012. márc. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egy jelképes apróság + pénz vagy utalvány. Vagy tényleg megkérdezni, mit szeretnének.
2012. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
szobaszökőkút
2012. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

A mi esküvőnkön csupa hasznos dolgok voltak. Igaz csak papírlapokra felírva és azokat dobták bele a gyűjtő edénybe.

Nekünk volt egy építési telkünk, amit örökölt a párom. Így a nevére került.

Mivel lakást szerettünk volna előtte venni, így kapóra jött az, hogy kiszámoltattuk mennyi alapanyag kell egy komplett ház felépítéséhez.

Kaptunk jó sok mindent hozzá. Legviccesebb "ajándék" keresztapám volt, aki ráírta a papírra, hogy mester munkák. Mindent szépen meg is csinált.

3 hónap alatt lett kész a házunk, amibe mi is külön fektettünk bele pénzt, de gyönyörű lett és olyan, amilyet elképzeltünk.


Egyébként manapság a pénz az, ami "hasznos" egy nászajándéknak! Sokan azt mondják, hogy illik ott hagyni fejenként 10ezret, mert hogy ez fedezi az evés - ivás költségét, viszont egy 6 tagú családnak a 60ezer forintos kiadás lehet, hogy sok. Bár hirtelen nem jön nekik, mert az esküvő előtt fél évvel, de legalább 3-4 hónappal közlik a tényt, hogy lagzi lesz .. így lehet spórolni, bár nem etikás elvárni mástól, hogy mondjon le pár dologról azért, hogy X ezer forintot biztosítson a párnak.


Mostanság még a kaparós sorsjegyek azok, amik nagyon viszik a pálmát! Ezt is sok helyről hallom.

Valamint, ami még bejött a divatba, azaz "Amerikai Álom"-nak nevezett lista. Ez többnyire olyan, amit már fentebb is leírtak: pár megadja mit vegyél neki. Viszont itt nem az szerepel, hogy: Kenyérpirító! Hanem szépen oda van írva, hogy melyik üzlet, melyik típus, mennyibe kerül.

Ez számomra a: 'Sokat akar a szarka, de ...'

2012. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sokat segített a választásban. :D
2012. márc. 8. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!