Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesztem a szüleimmel,...

Összevesztem a szüleimmel, hogyan tudnék dűlőre jutni velük szemben?! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hát olyan hülyeségeken veszekszünk mindig, mert elég makacsok vagyunk mind a 3man...És azzal nincs is bajom, mert már "felnőttként" kezelnek (Mindent meg tudunk beszélni)

De elég rossz lett a kapcsolatunk mostanában, ugyanis édesapám kb. 1.5 éve beteg /colitis ulcerosa/(nem halálos meg semmi olyan, csak egyszerűen nagyon kellemetlen betegség ami időközi és a stressz váltja ki, rettenetes mert apu mindenen felhúzza magát..)és általában

a munkahelyével, betegségével vagy egyéb dolgaival kapcsolatos stresszt rajtam tölti ki... úgy, hogy elég sokat ordibálok vele amiért csak úgy káromkodik rám meg minden.Bűntudatom van meg tudom, hogy csúnya dolog de nem bírom ha így bánnak velem...(CSAK ÚGY OK NÉLKÜL ORDIBÁLVA JÖN HAZA..)

Anyuval sajna meg soha sem volt olyan a kapcsolatunk...Valahogy túl mások a nézeteink és nem értjük meg egymást, vele meg sohasem szoktam beszélgetni..


Na mindegy a kérdés lényege most olyanon vesztünk össze, mert le akarom vágatni a hajamat( ami a hátam közepéig ér) vállig érőre...Én mondtam neki, hogy egyszer ki kell próbálnom, mert már unom a régit erre ő: Olyan szép a hajad, ha levágatod úgyis csúnya leszel... Képes ilyen dolgokon is veszekedni...

2 éve járok küzdősportra és imádom, hogy meg tudom védeni magam, már két övvizsgám is van, de a legelső meccsemen sajna bordatörésem lett( hajszáltörés), de még így is nyertem egy ezüstöt és annyira szeretek járni erre asportra.De anya meg akarja tiltani, hogy folytassam, mert hogy összetöröm magam meg béna vagyok.Én meg mondom:De hát annyira szeretem meg hogy legközelebb vigyázok.De ő nem tágít.

Hogyan tudnám megbeszélni vele mit akarok (anyuval, aput nem is érdeklem...)???!!

Még csak 15 éves vagyok, de néha már annyira várom, hogy felcuccoljak és pát intsek nekik..Tudom csúnya dolog, de már olyan rossz lett a viszonyunk, ne értsétek félre imádom őket, csak nem jövünk ki..

Köszönettel.15 éves lány


2012. júl. 24. 19:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy régen azon veszekedtünk, hogy vegetáriánus akartam lenni.Anyu lehülyézett meg minden, de immár 1 éve vagyok vega és elfogadta.(Mondjuk úgy hogy magam csinálom az ennivalóm nagy részét, de eszt elvállaltam a célért :))
2012. júl. 24. 19:37
 2/10 A kérdező kommentje:
Senki nem ír?:S
2012. júl. 24. 20:34
 3/10 anonim válasza:
Meg kell értened, hogy apukád beteg. Szerintem kérj bocsánatot tőlük. Anyukád csak félt, ezen nem kéne kiakadni. Mond nekik, csak akkor hagyod abba a sportot, ha levágathatod a hajad.
2012. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze értem, és imádom őket, de nem hagyhatom abba...
2012. júl. 24. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, hogy ez nehéz időszak, és hogy apukáddal is nehéz normálisan beszélni. Én is így voltam a nevelőapámmal, igaz az egy kicsit más. Azt tudom javasolni, próbálj meg beszélni a szüleiddel, főleg apukáddal. Szép nyugodt hangnemben. Ha édesapád mégis felhúzza magát te akkor próbálj nyugodt maradni. Hidd el határozottsággal és nyugodtsággal néha többre mész mint ordibálással. Anyukáddal meg próbálj többet beszélgetni, ha kell segíts neki a főzésben ilyesmi. Biztos megtaláljátok az összhangot, hisz a lánya vagy.

További kitartást!

2012. júl. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Egy kicsit asszem koraérett vagy és jó értelemben, ez elég ritka. Nem hisztizel, nem írsz hülyeségeket, jó hogy felnőttként kezelnek a szüleid, legalábbis te ezt mondod. De teljesen mégsem, mert olyan dolgokba akarnak beleszólni, amikhez valójában nem sok közük van. Mármint van, mivel a szüleid, és jót akarnak neked, de ezek olyan dolgok, amik nem nagyon befolyásolják az életedet, max jó irányba, tehát meg kéne engedjék. Amúgy bocs hogy megkérdezem, de az apukád nem alkoholista? Miért jön haza már egyből üvöltözve? Titkol előletek valamit, ami miatt ez a nagy hézag, hogy nem tudod, miért változott meg a kapcsolatotok? Ha eddig jó volt, akkor vissza lehet azt még hozni, meg kell találnod, mikor jó hangulata van, és csak beszélgetni vele olyan semmijen dolgokról, nem kell mindent elmondanod nekik, amit csinálsz. Ez nekem is nagyon fájt, de az én szüleim mindig is mindenbe beleszóltak, semmi mozgásteret nem adtak nekünk, és meg kellett tanulnom, hogy semmit nem mondok el nekik, csak amiről feltétlen tudniuk kell. Te már kezdesz lassan felnőni, tanuld meg különválasztani a dolgokat. Az hogy levágatod a hajad, az csakis a te dolgod, az hogy sportolsz, annak meg örülniük kéne, egészségesebb, boldogabb vagy tőle. A vegasággal viszont én sem értek egyet, szerintem én is balhéznék a gyerekemmel, ha az akarna lenni, mert nem értem, mire jó, de ez is a te döntésed, nem fogsz belehalni.

Kicsit vedd vissza az őszinteséget. Ha jó lenne a kapcsolatotok, azt mondanám, bízz bennük, de így hogy csak bántanak, úgy nem érdemes. Beszélgess velük jelentéktelen dolgokról, és mutasd meg nekik, hogy már kezdesz felnőni. Ez lehet hogy fájni fog nekik, de muszáj hogy mi is neveljük a szüleinket, ne csak ők minket. Amúgy nincs tesód aki segíthetne?

2012. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm szépen eszt a választ!:)

Amúgy meg szerintem a feszültség köztünk azóta van amióta apu beteg lett, amúgy nem iszik meg semmi csak elég sokat stresszel a munkahelyén (a betegségét meg ez váltja ki)...

Igen van egy 11 éves kisöcsém, de hát néha érte is aggódom, mert már nincs is élete annyit gépezik(súlyproblémával is küzd)...Amúgy meg ő eszt még nem fogja fel és annyira nem is érdekli, de nem akarom belevonni a vitáinkba.Ráér még..

De nem akarom leírni a szüleimet, mert szeretem őket csak zavar, hogy ennyi mindenben más véleményen vagyunk.

2012. júl. 30. 16:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak néha annyira rossz,mert úgy érzem önszántamból kell elérnem mindent semmi bátorítás nélkül és néha jól jönne megbeszélni a dolgokat valakivel(nem csak a barátokkal, hanem aki figyel is és megbízható)
2012. júl. 30. 17:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Most perpillanat nagyon csúnyán összevesztem velük volt minden ordibálás pofozkodás és nagyon rosszul érzem magam hogy ennyire utálnak(ők mondták)meg aszt is hogy bárcsak lelépnék meg is tenném ha lenne hova...Annyira gyűlölöm most őket...
2012. aug. 20. 17:38
 10/10 anonim ***** válasza:

édesanyád ideges édesapád miatt és lehet ezért veszekszik veled.ha meg nem akar elengedni edzésre akkor mond meg neki h még mindig jobb mint h kövér legyél+ha utcán megtámadnak könnyebben meg tudod magad védeni(bár a küzdősport erre nem mindig jó)

hajadat nyugodtan vágasd le mert kell néha az újdonság és ha csúnya leszel akkor legalább a te hibád lessz amiből tanulni fogsz.egyébként is,a haj vissza nő,nem örökre szól az a frizura,nem 1 tetkóról van szó...

szerintem még ne légy vega,inkább csak akkor ha már teljesen kifejlődött a teste,bár ebbe nem szólok bele,mert ez a te döntésed.


beszélj édesanyáddal.ígérjétek meg egymásnak h soha nem fogtok kiabálni a másikkal,mindig kedvesek maradtok egymáshoz.így nyugodtabb lesz a családi légkör és ez édesapádra is + kihatással van.

2012. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!