Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljunk, hogy ne...

Mit csinaljunk, hogy ne kezdjen el inni gyakrabban? . Vagy hogybefejezze.

Figyelt kérdés

Van egy batyam, mindketten egyetemistak vagyunk. Edesapam sulyos beteg, de tud meg dolgozni. sajnos nekifogott inni, egy heten 1x-2x biztosan ugy jon haza, hogy van benne egy jo adag...azonkivul, hogy ez neki nem hianyzik a betegsege melle, edesanyamat kikesziti...es hat minket sem dob fel tulzottan. probaltuk szepen, durvan, fenyegetozve de semmi nem hasznal, par nap szunet es elolrol kezi. Nem egy reszeg disznorol beszelek, hanem egy olyan emberrol aki alapjaban mindent megtesz a csaladjaert, de mostanaban (kb fel eve) ez a helyzet. mit csinaljunk?

19-L


2009. júl. 16. 07:45
 1/10 anonim válasza:
93%
Sajnos érdemben nem igazán tudok segíteni. De nagyon együtt érzek, az én apukám alkoholista, anyukám is elég sokat iszik. El is váltak. Alapjáraton mindketten remek, jó fej emberek, de az ital nagyon csúnya dolgokra képes. Ki kellene deríteni az okát, amiért iszik, és megpróbálni változtatni rajta. Persze ez nem mindig lehetséges, esetleg valami terápia, pszichológus, vagy ilyesmi segíthet, ha más nem is. Nekem sajna nem sikerült a próbálkozás, apukám sem, anyukám sem "partner" a dologban. Így meg ha belefeszülök sem megy. Remélem sikerül majd megoldani a problémát! Sok sikert!
2009. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Semmit nem tudtok csinálni. Felnőtt ember, csak az ő döntése, hogy hogyan akar élni. Lehet, hogy így dolgozza fel a betegséget, azt hogy talán már nem sokáig dolgozik, most jön rá, hogy nem így akart élni... bármi lehet.

De ezt csak ő tudja megváltoztatni, ha akarja. Ti csak ronthattok a helyzeten.

2009. júl. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát valószínűleg bánatában iszik a betegsége miatt.Ne bántsátok.Nem egy egyszerű alkoholista, aki szórakozásból iszik.

Keressetek fel egy szakembert.

2009. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat...:(
2009. júl. 16. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad,hogy mi a betegsége édesapádnak.Az én férjem rákos volt,és a betegsége alatt sokat ivott,és ekkor még nem voltak fájdalmai.A professzor úr azt mondta,hogy ha iszik,akkor jobb a közérzete,viszont az ital elősegíti a betegség előrehaladását.Ez egy körforgás,amivel nem lehet mit kezdeni.Legfeljebb akkor,ha a betegnek nagy az önuralma.Lehet,gofgy apukádnák is ez a helyzet.Jobbulást kívánok neki!
2009. júl. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

egy sulyos, de kezelheto betegsege van, kezdeti stadiumban. es ha vigyazna magara idos korara is ezen a szinten lehetne tartani...

koszi a valaszt Neked is

2009. júl. 16. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős dolgok. Anyumák alkoholista volt, habár néha napján még előjön neki amikor túl depressziós, túl sok dolga van. Én ilyenkor megpróbáltam mindig beszélni vele. Most már nagy lányként... mert kiskoromba nagyon féltem tőle. De most már nem... tudom, hogy beteg és azért teszi. Szóval leülök vele és beszélgetek, hogy mi a baj? Hogy lássa pozitívan a jövőt. Elmondom neki sokszor, hogy nagyon szeretjük. Azt is elmondom mindig, hogy milyen ügyes háziasszony és milyen szép... hopps sír a kicsi mindjárt folytatom!
2009. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy minden rendben lesz. Mire érdemes odafigyelni. Nem elég egyszer elmondani ezeket a dolgokat. Mert akárhányszor előjön neki a baja... végülis majd nem mindig u.a mondom, mert tudom, hogy erre van szüksége. Szóval nem hiába menekül egy amúgy normális ember az ivásba. Anyukám mindig azt mondta. Olyankor nem gondolkodott csak egész nap fáradt volt jót aludt... habár kételkedem a jó alvásban. Mindig nagyon lefogyott. :( Nehéz dolgok ezek. És nagyon nehéz a családtagoknak akik átélik. Szóval nálunk a komoly beszélgetés és anyum önbizalmának helyre állítása, és egy szép jövő kép mutatása. :)
2009. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha apukád akar azért valamit kezdeni ezzel az állapottal (csak nem tudja, hogyan?), akkor elmehet családállitásra.


Érdeklődhetsz a www.hellinger.freeweb.hu oldalon is.

2009. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos apámék is igy kezdték, aztán hol erősen, hol gyengébben, de isznak, néhány napot kibirnak, de utána ha nem más, napi 2-3 sör, az kell nekik...:((( Én már elköltöztem Tőlük, de még van 2 testvérem, aki ott lakik velük.... Rémes egy helyzet, mert az amúgy normális ember képes olyanokra ittasan, amit Te el se tudsz képzelni!!! És rettentő agresszívek tudnak lenni, vigyázz ezzel!!!

És engem az keserítette el, hogy anyuék nem igy indultak az életnek, (sztem senki sem), hanem tervekkel, álmokkal, reményekkel, és félig meddig az ő hibájukból is, de ide jutottak.... Én nem akarom elkövetni ezt a hibát, hogy a gyerekem szégyelljen engem az életvitelem miatt:(((

2009. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!