Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cukorterheléses vérvétel...

A cukorterheléses vérvétel előtt 12 órával csak enni nem szabad, vagy inni sem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem szabad előtt enni? Mármint ennyivel? Én előtt este vacsoráztam, még így is alacsony lett az érték egy kicsit!:)
2011. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
előző nap éjféltől nem eszel, nem iszol (ha nagyon szomjas vagy, akkor egy kis vizet, de mivel nem csak a cukrot nézik, jobb lenne azt sem), megvan az első vérvétel és vagy zsömle+tej combo vagy cukros lötyi. Hidd el, utána nem leszel szomjas, a cukrot is kb 3 dl vízben kell feloldani.
2011. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nekem azt írták a tájékoztatóra, hogy reggel 7kor veszik le a vért, előtte este órától nem ehetek, csak majd a második vérvétel után ehetek-ihatok, na ebből nem világos, h este 7től reggel 7ig ihatok-e
2011. szept. 28. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Inni ihatsz, de csak szénhidrát menteset. (Víz, vagy ízesítetlen tea, a tej már nem jó!)


Egyébként én utálom ezt a vizsgálatot, már két gyerekkel végigcsináltam, és az a tapasztalatom, hogy mindenki MÁST MOND azzal kapcsolatban, hogy mit lehet és mit nem, és mi számít és mi nem.


Az én dokim pl. azt mondja, hogy az előző egy hétben fogyasztott cukormennyiség már befolyásolja az eredményeket, mert az a tapasztalata, hogy azoknak a kismamiknak, akik karácsony után csinálják ezt a vizsgálatot, általában magasabb az értékük a normálisnál.


Továbbá ő azt mondja, hogy csak a cukros lötyis vizsgálat számít, a zsömlés reggelis sz@rt se ér.


Az SZTK-ban meg mindkétszer azon szívóztak velem, hogy nem tudják megcsinálni (amikor éhgyomorra mentem, majd elájultam és alig tudtam megszervezni, hogy a nagyobb kisgyerekemre vigyázzon valaki), mert hogy nem ihatom meg a cukros lötyit, csak ha kiderül, hogy az elsőp vérévételem értékei nem túl magasak. (Mert ha az magas, akkor nem szabad meginnom a cukros cuccot... :o(

Így mindig duplán kellett visszamennem, most harmadjára már okosabb leszek.


Aztán: van aki azt mondja, hogy a köztes két órában nem szabad sétálni, egy helyben kell üldögélni, különben téves lesz az eredmény, sokan meg közben mennek ügyeket intézni, rohangálnak...


Nehéz kiigazodni. Kérdezd meg, hogy a Te dokid mit vár el, és aszerint próbáld.


Legjobbakat!

2011. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!