Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos anyám felháborodása?

Jogos anyám felháborodása?

Figyelt kérdés

Nos, anyám az utóbbi időben nagyon haragszik rám pár dolog miatt. Én nem érzem jogosnak a felháborodását, ő igen. De mivel engem támad, ha akarnám se tudnám jogosnak venni, de ettől függetlenül nem tudom hogy nekem van-e igazam, ezért gondoltam megkérdezem. Én akármit kér, mindent megteszek, pár dolgot kivéve:

- Nem vágatom le a hajam.

- Az íróasztalomat nem rendezem át úgy ahogy neki teszik (minden más úgy van)

- Nem dobom ki vagy adom el a 18+ os játékaimat (Devil may cry 3 SE, GTA San andreas)

Amúgy akármit kér megteszem, de ezekért nagyon ki van akadva. Sokszor kiabál velem (de nem nagyon zavar) lehet rossz napja volt, és neki is jobb ha le bírja vezetni a feszültségét. (na jó a következőn kinevettem, de úgy hogy ne hallja vagy lássa) Lejelszavazta a számítógépet, hogy ne bírja Facebbok-ozni (Osztálytársam észlény anyjától hallotta), de jó hogy wifi-nk van, és a telefonom is wifi-s. Amúgy szeret minket, és próbál nekünk mindent előteremteni. Én se cigizek, se drogozok. Szerintetek az én vagy az ő hibájából vannak ezek a veszekedések?


2012. júl. 25. 19:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
hát, attól is függ, min veszekedtek... Vagy általános dolog? :))
2012. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azon a 3 dolgon, de napi szinten, én ragaszkodok azokhoz. Más nem nagyon zavar, de ha ezekkel jön, nem engedek, és rendszeresen veszekszünk.
2012. júl. 25. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Hány éves vagy?
2012. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
28%
hát, ismerős... talán próbálj engedelmeskedni, pl. kezd az íróasztalod átrendezésével. Kérdezd meg hogy akarja, hátha még jó is lesz, és ugyan ez a tipp a hajvágatásra. Bizti van olya rövid(ebb) frizura, ami neked is tetszene. A 18-as játékokat meg ne dobd ki, hanám ne játssz velük, tedd el biztos helyre, és ha megfelelő az alkalom, csak akkor játssz velük:)
2012. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Hány éves vagy? Amúgy a kamaszkor nem csak a gyereknek, de a szülőnek is arról szól, hogy meg kell tanulni leválni egymásról. A szülők (a JÓ! szülők) gyakran túlzásba esnek a tiltásokkal annak ellenére, hogy jót akarnak. Megszokják, hogy kiskorban mindent ők "találnak" ki a gyereknek, ruha, hajviselet, ők veszik a játékokat, amitől úgy gondolják, hogy gyerek fejlődik, igyekeznek szűrni a világot, hogy a gyereket megvédjék a sok mocsoktól ami körülvesz mindannyiunkat és próbálnak megvédeni, hogy rossz irányba kanyarodjon a fejlődésed. A kamasz pedig, tapasztalatlanságában, de a világ megtapasztalása iránti hajthatatlan vágyában igyekszik ledönteni a korlátokat.

Ez nagyon el tudja méérgesíteni a kapcsolatot, padig mindkettő csak a "dolgát" teszi. Próbálj toleránsabb lenni anyával, keressetek közösen kompromisszumokat.

PL: A hajad hossza, hagy legyen a magánügyed, de tartsd tisztán, ne legyen zsíros. A játékok, ha már megvannak, és szereted őket, maradjanak, de ne egész nap az legyen a fő időtöltés hogy a gép előtt görnyedsz.

A facebook-ot én is utálom, mert eléggé kiszolgáltatottá tesz, hogy mindenféle idegen ember (lehet akár elmebeteg, gyilkos is, amire nemigen szoktak gondolni) is látja, hogy Te mikor, hol kikkel vagy, kik a családtagjaid, egyszóval mindent felpakolnak az emberek magukról. Én azt javasoltam, a 14 éves húgomnak, hogy inkább msn-ezzen a haverjaival, azt csak az látja akinek szánja a mondandóját, és bevált, azóta nagyon elvétve néz fel a face-re.

Szóval egy megoldás van: tolerancia és kompromisszum mindkettőtök részéről, mert mindkettőtöknek igaza van a saját részéről.

2012. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
GTA San Andreas-t én se dobnám el magamtól,szerencsére anyu nem tudja,hogy 18+. Vágjad le a hajad rövidebbre,az íróasztalodat meg rendezd át úgy félig meddig,ahogy ő akarja. 18+ játékaiddal meg akkor játssz,ha nincs otthon anyukád.. 13/L
2012. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem valakit engedelmeskedésre bíztatni általában nem jó tipp. Ezek a konfliktusok bizony természetes részei annak, hogy elkezdtél felnőni, ha nem ezek lennánek a témák akkor mások... bizony ezen az időszakon túl kell esni, a a szülőkkel el kell fogadtatni a szerepkörük megváltozását. Szerintem ne engedelmeskedj, mert az a probléma előli elfutást jelentené - arról nem is szólva, hogy akkor 2 hét mulva valami másban engedelmeskedhetsz, 1 hónap mulva valami harmadikban, és azt veszed észre idővel, hogy nem vagy jelen a saját életedben, viszont menekülnél otthonról - de ne is ragaszkodj kizárólag a saját ötletedhez, törekedj a dolgok megbeszélésére és a kompromisszumokra... a win-win helyzetekkel nevelhetők a szülők, idővel tudomásul veszik, hogy a dirigálás és a saját akaratuk kikényszerítése már nem pálya, megbeszélés van és kompromisszum.
2012. júl. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"- Nem vágatom le a hajam."


Ez a te dolgod hogy milyen hajat viselsz


"- Az íróasztalomat nem rendezem át úgy ahogy neki teszik (minden más úgy van)"


Ez sem az ő dolga,még talán ha kupi lenne rajta azt még megérteném


"- Nem dobom ki vagy adom el a 18+ os játékaimat (Devil may cry 3 SE, GTA San andreas)"


Ezeket a klasszikus játékokat csak a hülye dobná ki :D


Egyébként hogy jelszavazta le a számítógépedet?(Ne haragudj már de tiszta szánalmas aki ilyet csinál bármilyen komolyabb ok nélkül)


Be se tudsz lépni a gépedbe?Ha valahogy ki akarod iktatni azt a jelszót akkor szólj és segítek :D

2012. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Jó lenne tudni a nemed/korod.


"- Nem vágatom le a hajam. "


Nekem is volt egy ilyen korszakom, akkor engem is zavart h ezzel cseszegettek. Utólag belegondolva "Hogy lehettem ilyen emós h ilyen hajjal kimentem az utcára"


"- Az íróasztalomat nem rendezem át úgy ahogy neki teszik (minden más úgy van)"


Kell lennie egy saját területednek ahol te uralkodsz, és ha a szőr feláll a hátán is elfogadja h az a te döntésed. "Minden más" úgy van ahogy ő akarja katonás rendben? Később majd ő fog rámutatni h meik pasival/csajjal járj?


"- Nem dobom ki vagy adom el a 18+ os játékaimat (Devil may cry 3 SE, GTA San andreas)"


GTASA: Napi rendszerességgel játszik internetes verziójával, 9 éves kisgyerekek is játszanak vele.


"Lejelszavazta a számítógépet, hogy ne bírja Facebbok-ozni"


Kiérdemelted valamivel? Csináltál vmit facebookon/gépen amit nagyon nem kellett volna? Ha nem akkor ez már tényleg túlzás, és írásaid alapján már-már betegesnek hangzik hogy ilyen szinten kontrollálja az életedet h még gépezni sem tudsz. A facebook-tól viszont lehet h jó okkal tart távol.


Az h "eldugod a játékot és sunyiban játszol vele" ha abszolút nem enged átmeneti megoldás, de ez csak felületi megoldás, az alap probléma h nem enged önállósodni. Most komolyan, azt várja el tőled h mindenben tökéletesen megfelelj neki, és ha az íróasztalod nincs úgy rendezve ahogy kívánja akkor napi szinten megy a cirkusz? Ilyen legendás játékok mint pl GTASA nem játszhatsz vele mert jajj 18+os játék. Akkor férsz nethez ha ő odamegy és bepötyögi a jelszót hogy nehogy facebookozz haverokkal? Most komolyan? Hány éves vagy/nemed?

2012. júl. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
előző vok: GTA:SA : napi rendszerességgel JÁTSZOK (azaz én) a játékkal
2012. júl. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!