Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire érdektelenek a...

Miért ennyire érdektelenek a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy közhelyes de a mi időnkben még tudtuk mi szeretnénk lenni ha nagyok leszünk.A mostani emberpalánták még a pályaválasztás elején sem tudják mik is akarnak lenni vagy hogy hogyan képzelik el további életüket.Én és a hasonló korú lurkók már általános iskola kezdésekor szentül meg voltunk győződve hogy rendőrök,sofőrök,vonatvezetők stb. leszünk.

2012. júl. 26. 06:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Alsós pedagógus, nálunk az iskolában ugyanígy tudják a gyerekek mik szeretnének lenni, az adott munkakörben mit kell csinálni. Nem vettem észre, hogy érdektelenek lennének. Én inkább a lustaságot figyeltem meg. Pontosan tudják mit akarnak, de lusták tenni érte. (Persze, ez főleg kamaszkorban van, nincs olyan sok belőle, de több mint régen. Na és tisztelet a kivételnek!)
2012. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

# 1. vagyok:

*Alsós pedagógus vagyok

2012. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%
akkora marhaság általánosítani.Nyilván a Ti időtökben is voltak link kölykök ahogy most is.Engem piszkosul zavar hogy a korosztályotok mindig rajtunk nyammog,főleg hogy általánosítatok is
2012. júl. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

"Tudom hogy közhelyes de"


Igen, az. Ha közhelyes, miért teszed fel?

Hagyjuk már ezt a "bezzeg az én időmben"-szöveget, mert nagyon sánta. A te idiód sem volt jobb az akkori idősek számára, mint a mai neked. Egyszerűen azért, mert TE megöregedtél.


A mai emberpalánták gondjai közül nagyon-nagyon sokat a szüleik és a nagyszüleik okozták, úgyhogy éppen nekik nem volna joguk papolni erről a "bezzegről".

2012. júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

Ebben nincs igazad, nem a gyerekeken mulik föként.

A kisiskolások változatlanul ilyen-olyan ötleteket mondanak, hogy mik akarnának lenni. De legkésöbb a középiskolában kezdödik, hogy milyen pályát ÉRDEMES választani, mert hiába akarna valaki rendör, vonatvezetö, soför lenni, ha ezekböl annyi van, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük, vagy éppen nem lehet megélni ilyen munkával. A mai munkanélküliség mellett nem olyan egyszerü pályát választani, ahogy a hozzád hasonló emberek elképzelik a maguk korlátozozz módján.

Mellékesen régebben is a legtöbb gyerek általánosban az akkor divatos szakmákat "választotta", ez volt, amikor tüzoltó volt, volt amikor kukásbácsi, vagy éppen kamionos - de a legtöbb ezek közül nem ez lett késöbb.

"már általános iskola kezdésekor szentül meg voltunk győződve hogy .....leszünk"

Ez a meggyözödés a legtöbbnél azért elég gyakran változott és végül is igen sokan csak a munaknélküliségig vitték.

De az sem igaz, hogy a LEGTÖBBEN már kis korban tudták, hogy mi érdekli öket: én 50 fölött vagyok, egyetemet végeztem, tehát elég sokáig tanultam. De az általánosban velem végzett 34 emberböl nem lett egy sem az, amit akkoriban szeretett volna, de a gimnáziumi 33-ból is csak 3-nak lett tényeg az a pályája, viszont elég sokan félresiklottak: pl. egyik osztálytárs feltétlen agysebész szeretett volna lenni, az orvosi után kapott is erre lehetöséget, de pár év után átállt egy jövedelmezöbb szakra és plasztikai sebész lett.

Az egyetemi évfolyam velem együtt végzett 60 emberéböl ma egyetlen egy dolgozik mérnökként, a többi egész mást csinál különféle okokból.


Szóval régen sem volt minden olyan szép és világos, mint ahogy te most beállitod, és a mai fiatalos sem olyan szerencsétlenek, legfeljebb kilátástalanabbak.

2012. júl. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
99%

Kilátástalanok vagyunk. Ennyi az egész. Mit hallasz folyton? Nincs pénz, nem elég a fizetés, sok a munkanélküli, hülye Orbán k*csög Orbán...Semmi más nem folyik a csapból, itthon is folyton ezt hallom, az utcán is. Egyetemre bejutni gyengébb érettségivel felejtsd el, van diploma a kezedben? Mit érsz el vele? "Az OKJ kereskedelmi végzettségeddel mehetsz a csába és kitörölheted vele a popókád!"

Ezek mennek. Legalábbis saját tapasztalat alapján. Kaptam munkát, szívemből örültem is neki, hogy lesz saját pénzem, tudok félretenni, hazaadni magamra költeni...Egy hónapi munkámért kaptam kb két napi béremet. Rabszolga munka..Ne sírjon a szám nem ebben akartam elhelyezkedni, kell a pénz. De mégsem bírtam a megaláztatásokat. Most meg tengődhetek az életemmel és kereshetek folyamatosan munkát.

Nincs érdektelenség. Vagy ha van akkor ne általánosítsunk. Mert nem mindenki. Kilátástalan a helyzetünk. Miért mennek el annyian külföldre? Mert sz*r itt élni. Nem lehet megélni. Nincs munka, nincs semmi.


OFF: Bocsi ha bunkó hangneműnek vélitek hozzászólásom :) Egyáltalán nem volt az :)

Köszönöm :)

2012. júl. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát általánosban mindenki szentül meg van győződve valamiről, hogy mi szeretne majd lenni. Én elsőben kalauz akartam lenni, aztán állattenyésztő, színész és még sorolhatnám. Éppen mi érdekelt. Aztán középiskolában tényleg fogalmam sem volt, hogy na akkor mi is leszek ha nagy leszek. De nem azért, mert nem érdekelt, hanem azért, mert ma nagyjából mindenki számára adott, hogy tovább tanuljon és az egyetemeken már vagy 26000 féle képzés van. Sokszor olyanok is, amikről első hallásra meg nem mondom, hogy oké akkor az majd mit is csinál miután lediplomázott? De persze akkor is volt elképzelésem, hogy milyen irányban szeretnék tanulni, csak közben 2-3 havonta meggyőztek a szüleim, hogy nem annyira jó ötlet az, vagy egyenes út az éhenhaláshoz (zoológus, antropológus pl.). Jelenleg egészségügyi végzettségem lesz ha minden igaz, szeretnék is ebben dolgozni, de még most sem állítom, hogy nincs olyan szak amit még szívesen kijárnék.
2012. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%
2 év múlva érettségizem de még mindig nem tudom mi legyek,mert annyi minden érdekel,hogy nem tudok választani. Stewardess, vagy Színművészeti, vagy rendészeti vagy tiszti iskola. Foggalmam sincs melyiket válasszam mert mindegyik érdekel
2012. júl. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te egy szikla alatt éltél az elmúlt pár évben, vagy csak simán szeretsz modoros közhelyeket felböfögni? Biztos feltűnt, hogy elég magas a munkanélküliség, bizonytalanság és kilátástalanság az országban, és a kicsik és a kamaszok ezt fokozottan érzékelik, ugyanis sokkal érzékenyebbek a feszültségre, bizonytalanságra.

Ez a kilátástalanság ömlik a pszichéjükbe a tévéből, rádióból, szüleik életéből, felnőttek világából. És ez ijesztő. Ma nem úgy van mint rég, hogy elvégzel valami xy szakközepet és azonnal felvesznek a munkahelyedre, ahol negyven évig punnyadsz, majd múmia korodban vígan nyugdíjba mész. Ez már nem az a világ, és a fiatalok főképp menekülni akarnak ebből, mert azt látják, hogy mindegy mit terveznek, ugyanúgy nyomor a vége.


Amúgy régen se volt minden gyerek csillagszemű ambíciózus lurkó, nem kell túlidealizálni a múltat, csak azért mert nem érted a jelent.

2012. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%
Kedves drága kérdező! Én ugyan nem vagyok gyerek, 28 éves vagyok, mégsem tudom, mi akarok lenni! Hiába szereztem egy diplomát, nem érek vele semmit! Ez ma már nem kívánságműsor, hogy ez vagy az szeretnél lenni, és nem mesedélután! Olyan munkát vállal az ember, amilyet tud és örül, hogy van hol dolgoznia! Én is örülhetek, hogy a diplomámmal végezhetem a 8 osztályt igénylő melót, és nem döglök éhen! Ez már nem a komcsi időszak, ahol ugye mindenkinek volt munkája, ki nem dolgozott, az kmk-nak minősült. Iszonyúan felbosszantottál a kérdéseddel így kora reggel!
2012. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!