Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom és én nem tudunk...

A húgom és én nem tudunk kijönni egymással. Mit tegyek, hogy jobb legyen a viszonyunk?

Figyelt kérdés
Ő 16 éves, én 22 vagyok, rengeteget veszekszünk, nem telik el nap civakodás nélkül. Érzem, hogy nem szeret, irigyel tőlem mindent, szinte soha nem ölel vagy puszil meg magától, ha én megölelem, rögtön az a válasz, hogy "mi bajod?" vagy "mi kellene?", és ez olyan rosszul esik. Megtilt nekem dolgokat, hogy én ezt nem csinálhatom, ezt nem vehetem meg, mert az neki tetszik jobban stb. Hát ki ő, hogy 16 évesen megtilt nekem bármit is?! Elvárná, hogy elvigyem magammal bulizni meg ide-oda, de én az ő barátnőivel még csak szóba se álljak, sehova nem mehetek velük egy lépést sem! A barátnőivel bármit megoszt, nekik mindent kölcsön ad, de ha nekem kellene, inkább kidobja a kukába, minthogy az enyém legyen! Ő simán beletúr a szekrényembe, ha nem vagyok itthon, és kérdezés nélkül felveszi a ruháimat, de ő nekem semmit nem ad kölcsön, akármilyen szépen is kérem, és még ő van felháborodva, hogy én meg merem neki említeni, hogy mit képzel magáról, hogy elszedi a cuccaimat a tudtom nélkül! Nem érzi, hogy milyen gonosz velem, ha beszélni próbálok erről vele, csak ordítozik, hogy na persze, és mindent a fejemhez vág, meg én vagyok a hibás stb. Nagyon idegesítő tud lenni, néha annyira idegesít, hogy fel tudnám pofozni. És mikor ilyen gondolatom támad, még én érzem rosszul magam, pedig ad rá okot, mert mostanában vannak kibírhatatlan szokásai! A szüleim is beszéltek már vele, hogy kicsit gondolkozzon el, hogy hogy viselkedik velem, de az semeddig sem tart. Ők azt mondják, hogy serdül, és majd elmúlik, de én nem tudom ezt lenyelni, már nem bírom elviselni! Én mindig kedves, megértő és önzetlen voltam vele, mindig mindent megosztok vele, és ezt kapom... Nagyon fáj. Lehet a kapcsolatunkon változtatni? Vagy fogadjam el, hogy ő ilyen, és utál? Van remény, hogy esetleg a lázadó korszaka után megváltozik és más lesz a hozzáállása? Én szeretném, ha jó viszonyunk lenne, és nem csak megpróbáljuk elviselni egymást, mert testvérek vagyunk.
2012. júl. 26. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
nyugodj meg, 1-2 év és puszipajtások lesztek, nem tudtok majd egymás nélkül létezni. csak addig kitartás, próbálj nem belemenni a vitákba, vagy elkerülni őket, és szabj határokat. pl. ha ki akar valamit venni a szekrényedből, megteheti, de csak akkor, ha ottvagy, vagy engedélyt kért előtte. mutasd meg, hogy mennyire szereted, vidd el bulizni, strandra stb. nem kellenek ide drága ajándékok, idővel rájön hogy hogy viselkedett veled, és nagyon bánni fogja.:)
2012. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem serdülés kérdése, jellemző az ilyen, hogy 2 testvér közül az egyik még a levegőt is irigyli a másiktól. Nem tudsz vele mit tenni, sajnos. Ő egy rossz ember.
2012. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
35 éves vagyok. Nekem sem volt korábban felhőtlen a kapcsolatom a húgommal. Az évek múlásával viszont rengeteget javult a viszonyunk, mára barátnők vagyunk. Persze, hozzá kell tennem, ogy ő is és én is sokat változtunk az évek folyamán.
2012. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 26. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélgess vele, leginkább kérdezz tőle, hogy ezt miért így vagy úgy gondolja, vagy miért ez a válasza?


Én úgy látom, hogy kisebbségi komplexusa van mivel ő a legfiatalabb a családban, a szüleiteket is érdemes lenne megkérdezned, hogy nem mondogatták e neki régebben hogy bezzeg a nővéred...

Ne irigyelj tőle semmit, adjál neki, és legyél türelmes, majd beérik és megváltozik nyugi!

2012. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kisebbségi komplexusa biztos, hogy nincsen, mert ő inkább egy kicsit nagyképű. Velem is nagyon az, mintha felsőbb rendűnek érezné magát :/ A szüleink sem mondogatták egyikünknek sem, hogy bezzeg a húgod/nővéred. Mindketten jól tanulunk, versenyeken értünk el jó eredményeket, úgyhogy ez nem lehet nála gond. Sőt, el van szállva magától :S Egyébként tudunk normálisak is lenni egymással, el tudunk jól beszélgetni, csak túl sok a hajbakapás, naponta többször is eléggé összeveszünk.
2012. júl. 26. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez korral jár,hidd el.Ki van zárva,hogy nem szeret.Ha nem szeretne,nem szórakozna veled,inkább tenne rád.Erről magad is meg tudsz győződni:mondjuk 3 órán át nem szólsz hozzá,és utána elkezd majd provokálni,meglátod.Ez azért lesz,mert hiányzol neki.Fiatalon minden tesó öli egymást:)Mi is folyton veszekedtünk a húgommal/néha még most is.:D(Én 23,ő 16)

Beszélj vele menjetek el vásárolni.

2012. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!