Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy hívjátok a szüleiteket...

Ti hogy hívjátok a szüleiteket: anya-apa, mama-papa, vagy keresztnév?

Figyelt kérdés

Én az anya-apa verziót szoktam meg, de mondták már nekem hogy "keresett a mamád telefonon" és ugye én a nagyanyámra asszociáltam, nem a szüleimre, szóval furcsa volt hogy anyukámra gondolnak a mama szó alatt.


Hallottam olyat is, hogy keresztnéven hívta a szüleit az adott gyerek-kamasz.


Miért alakulhatnak ezek így ki?


2012. júl. 26. 13:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
anya-apa, számomra furcsa lenne keresztnéven szólítani őket, azonkívül hallottam már ilyenről
2012. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
60%

Én így:

anya, (apa), mama, tata


És amikor anyámat úgy emlegetik, hogy a "mamád", attól én is tépem a hajam. Bár nekem már nem élnek a nagyszüleim, így nem keverem véletlen se, de azért akkor is zavaró.

2012. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
75%
anya-apa. Keresztnév csak akkor ha veszekszünk.
2012. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a szülők mama-papa, nagyszülők nagymama-nagypapa néven futnak. :)


Szerintem én is mama leszek a gyerekeimnek, az olyan ösztönös szava a gyereknek: baba, mama, papa az első szavaik szinte kivétel nélkül, ezért is ez áll hozzám közel.

2012. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%

Én még sosem hallottam olyat, hogy keresztnevén szólította valaki a szüleit, max akkor, ha nevelő anya/apa valamelyik.

Nálunk mindig is anyu, apu, anya, apa, néha anyut anycizom. :)

Nagymama az mama, vagy nagyi (egyiket így, másikat úgy, az évek alatt ez lett megszokott), papák közül az egyik papa volt, a másik papó. Sajnos ők már nem élnek.

Nagymamám élettársát Janázta mindenki (még saját unokái is), nagypapám élettársát, pedig Kláriztuk.

Erre felénk nem annyira szokás a szülőket mamázni-papázni.

2012. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
75%

szülők: anyu, anyuci, apu, apuci

nagyszülők: mama, papa

nekem is fura, ha a szülőre használják a mama papa szót. persze ez is csak szokás kérdése.

2012. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
63%
Anya.Apámat sehogy.Esetleg a háta mögött:fater,öreg.Az "öreg" gyakoribb.A telefonomban így van benne:apád.XD
2012. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
35%
Anyu -apu. Nem is értem a mamát. Van mamám, nem az anyám! Miért kavarjam?
2012. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk az apa, apu, anya, anyu volt a szokás a szüleinkre, és mama, papa a nagyszülőkre. Nekem is fura volt, amikor valaki a papa szóval hivatkozott apukámra, kellett egy fél perc, mire leesett. De ez tényleg csak szokás kérdése.

4-es, szerintem a gyerek azt mondja elsőre, amit hall, nekem például az első szavam "apa" volt.

2012. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
52%
Anyu-apunak szoktan a szüleimet hivni! Barátok löz pl ha meselek valamit akor anyám-fater.
2012. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!