Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy hívjátok a szüleiteket...

Ti hogy hívjátok a szüleiteket: anya-apa, mama-papa, vagy keresztnév?

Figyelt kérdés

Én az anya-apa verziót szoktam meg, de mondták már nekem hogy "keresett a mamád telefonon" és ugye én a nagyanyámra asszociáltam, nem a szüleimre, szóval furcsa volt hogy anyukámra gondolnak a mama szó alatt.


Hallottam olyat is, hogy keresztnéven hívta a szüleit az adott gyerek-kamasz.


Miért alakulhatnak ezek így ki?


2012. júl. 26. 13:17
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
52%

Szüleim Anyuci, Apuci (valamiért nemtudok meválni a "ci"-ktől :D)

Nagyszüleim nev+utána mama, vagy papa. Tehát pl egyik mamám Éva, akkor őt Évi mama :) (Ez amolyan megkülönböztetése a nagyszüleimnek hogy ne mindenki mama meg papa legyen)

2012. júl. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen most fog mindenki ki akadni.

En "anyumat" edesanyanak hivom, vagyis valojaban edes , az anya"sosem szerettem igy mindig ez maradt, edes

nagyapamat , nagyanyamat nem ismertem

2012. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Szüleimet: anya-apa, ennek ellenére anya mindig azt mondja, ha apával példálózik, vagy bármi, hogy 'apád'. A telefonomba anyám és apámként vannak beírva.


Nagyszüleimet: nagymamámat maminak hívom, nagypapámat papának.


Engem is zavar, amikor az SZMK-s anyuka keres engem, hogy beszéljük. Mindig azt mondja, hogy 'szólj mamádnak ezért, és ezért', nehezen ráállt a fülem, hogy ez alatt anyára gondolt.


Osztálytársam anyukája, ha társaságban van a lányával, akkor mindig rászól a lányára, hogy a keresztnevén szólítsa, ne öregítse, különben is ő a 'nővére'. Amikor először találkoztam vele, nyilván magáztam, de szó szerint letolt, hogy ne vénítsem, tegeződjünk.


18l

2012. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Ha másnak mesélek akkor anya/apa.

Ha velük akkor mami/papi. Tudom fura, de mikor icipici voltam azt nevelték belém hogy õk mami és papi és nem tudok róla leszokni.

14/L

2016. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!