Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan van bűntudatom, vagy...

Jogosan van bűntudatom, vagy emiatt nem? Míg van akinek semmi se jut én mindent megkaptam

Figyelt kérdés

Igazából nem nagyon tudtam, hogy melyik témakörbe írjam, így ide esett a választásom.

17 éves lettem a mai napon. Sose szerettem kérni semmit, mert ugye pénz....és bűntudatom van, ha rám költenek. Apu viszont nem tudta mit adjon nekem, így végül három dolgot mondtam: parfüm, ruha, és egy könyv angolul.

Nos, én megkaptam a parfümöt, emellett a könyv teljes sorozatát-ami 5db könyv-valamint egy ezüst gyűrűt, mérhetetlen sok csokit, és egy figurát ami szintén több ezer. Én nagyon örülök ezeknek, de jogosan van picit bűntudatom?Én nagyon félek attól, hogy mondjuk emiatt fog kelleni nélkülöznünk fontos dolgokat-apa akkor úgyis szólna. NAGYOn örülök neki és tényleg megbecsülöm mindet amit kaptam, de a bűntudatot hogy kergessem arrébb?


2012. júl. 29. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nagyon sok boldog születésnapot kivánok neked!


Ne legyen büntudatod: mind szülö mondhatom, hogy ha ennyit megvettek neked, akkor azt bekalkulálták, ez nem fog hiányozni. Mivel csak pár dolgot emlitettél, ami közül VALAMELYIKET kérted volna, és mindet meg tudták venni, meg még meglepetést is hozzá, ezért egész biztos belefért a keretbe.

Mellékesen igen aranyos lány vagy, hogy egyrészt nem követelözöl, másrészt meg még ilyeneken is töröd a fejed, hogy nem volt-e túl sok a családi költségvetésre nézve, amit rád költöttek.

2012. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen bűntudatod! Nem te kérted ezt az ajándék áradatot!

Amúgy boldog születésnapot, nekem is ma van :)

2012. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen bűntudatod.


Nem vettél el senkitől, hanem ajándékot kaptál.

Ha nem tehetnék meg a szüleid, nem adtak volna ennyit, ez egyértelmű szerintem, mivel nem létfontosságú dolgokról van szó.


Örülj, és boldog szülinapot. :)

2012. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! :)

És igazatok van, akkor nem töröm rajta magam. Csak már előre készülök az életre, meg, hogy ott is sokmindent nélkülöznöm kell majd, meg magam kell megteremtsem a dolgokhoz a pénzt. Nagyon köszönöm!:)

2. válaszoló, Isten éltessen sokáig!!!!!!!!!!!!!!! :)

2012. júl. 29. 16:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. júl. 29. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!