Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a 19...

Miért viselkedik így a 19 hónapos gyerek az anyával szemben?

Figyelt kérdés

kb.két 1-2 hete a kis fiú beteg volt 39 fokos láza volt és hasmenése.Miután meg gyógyult egy kis baleset következtében fel szakadt a szája (kívül-belül) és kórházban varrták neki össze.Miközben varrták az anyának is le kellett fognia.Ez az eset óta jobban szereti az apját állandóan sír(már betegség után is sírt), de eddig mindig az ellenkezője volt.

El zavarja az anyát az ágyból, kiabál vele, miért,mitől lett és mit lehet csinálni?


2012. júl. 31. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Majd idővel megbékél. Nyilván dühös az anyjára, mert azt gondolja ő okozta neki a fájdalmat. Csak azt nem értem, miért nem adtak neki érzéstelenítőt.Szerintem az is segíthet, ha az apa is odabújik anyáhaoz, illetve ha az apa mondja neki, hogy menjen oda anyához.
2012. júl. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lidokaint fújtak rá, ha az apa mondja akkor oda megy meg puszit is ad neki
2012. júl. 31. 09:38
 3/11 A kérdező kommentje:
és se az ügyeletre, se a kórházba nem ment vele az apja
2012. júl. 31. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, haragszik az anyára, de a "békülést" nem tudod sürgetni. Nálunk is ez volt, amikor kórházi kezelés meg kórházi vizsgálatok alkalmával lefogtam a gyerekemet, injekcióhoz vagy vizsgálathoz. Persze nagyon sírt. Miután haza mentünk a kórházból hetekig nem szólt hozzám, még az ennivalót sem fogadta el tőlem. Szinte levegőnek nézett. Idővel megenyhült, de borzasztó volt kivárni. Pedig csak 2 éves volt. Kitartás, megenyhül "csak" idő kérdése!!
2012. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Majd megbékél,fájdalmat okoztak neki és az anyja volt jelen aki nem "védte"meg.

Semmit nem kell csinálni,elmúlik.

2012. júl. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek még nem szocializálódott ilyen korban, kb,mint egy állat,aminek ha fáj valami,akkor nem arra mérges,ami okozza,hanem ,aki akkor a közelében van.(Szerintem)
2012. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen, valami ilyesmi, csak nem arra haragszik aki a közelében van, hanem konkrétan az anyukára, aki nem védte meg. Ha apa lett volna vele és ő fogja le, akkor rá haragudna.
2012. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk ilyen nem volt egyik gyereknél se,pedig sokszor voltunk orvosnál.Amikor valami olyan volt,ami fájt nekik utána megöleltem,pusziltam, megvigasztaltam őket,és már mindjárt nem rám haragudtak:D
2012. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

5 éves koromig nagyon beteges voltam, szinte heti szinten vittek injekcióra. (Ennek köszönhetem amúgy a felnőttkori tűfóbiámat.)

Engem is le kellett fogni, mivel apám dolgozott, anyám volt többnyire az, aki velem volt.


Mesélték, hogy 4 éves lehettem, amikor belázasodtam, ki kellett hívni a gyerekorvost és annyira kúszott fel a lázam, hogy komolyan megijedt mindenki. Apám is hazarohant, kicsivel az orvos után ért haza. Az orvos épp rakta össze az injekciót, anyám már mellettem, hogy lefogjon, amikor apám belépett. Megláttam, kétségbeesetten ránéztem (pontosan tudtam, hogy mi fog következni):

"Gyere apa, védjél meg EZEKTŐL!!"


Hát akkor és ott nem irigyeltem volna egyik szülőmet sem, csak néztek egymásra és egyikük se tudott mit csinálni.


Szintén gyerekkoromban anyám kitalálta, hogy hátha kevésbé félek az injekciótól, ha ő is kap egyet. Megbeszélte a gyerekorvossal, hogy neki bead valamilyen ártalmatlan vitamininjekciót elsőként, aztán kapom én a sajátomat. Nadrág le, orvos mondja, hogy nézzem meg, anyának se fog fájni, közben spriccelgeti a folyadékot szúrás előtt.

Én kikerekedett szemmel nézem, majd ráripakodtam az orvosra:

"Aztán nehogy nekem add be véletlenül!!! Figyelj oda, ez az övé!!".


Az orvos olyan röhögőgörcsöt kapott, hogy percekig nem tudta beadni anyám injekcióját :)



Szóval hidd el, én sem kedveltem anyámat, mert ő vitt orvoshoz, ő fogott le - hozzá kötöttem a fájdalmat. Megértettem, hogy valamiért ezzel nekem tesznek jót és szükséges, de ennek ellenére próbáltam menekülni és néha apámat befolyásolni, hogy mentsen meg a beavatkozástól.

Aztán idővel elmúlt és tudom, hogy nem azért csinálták, mert bántani akartak.

2012. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez érdekes, az én lányomat is sokszor szurizták, amikor kicsi volt de sosem haragudott rám, pedig végig ott voltam vele simiztem a kezét, beszéltem hozzá, utána persze ordított, de egyből bújt hozzám én meg vigasztaltam, puszilgattam. Most, hogy nagyobb (9 éves) már előfordul, hogy konkrétan rám haragszik és akkor bizony ki kell várnom, hogy megbékéljen.
2012. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!