Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viselkedik manapság egy...

Hogy viselkedik manapság egy átlagos 8-12 éves gyerek felnőtt társaságban?

Figyelt kérdés

Pl. vendégségben más felnőtteknél, vagy ilyesmi. Mostanában figyeltem meg, hogy ha nagyobb társaságban vagyunk (nagy a család, plusz barátok), pl. szülinapozunk vagy ilyesmi, a ilyen korú gyerekek teljesen úgy viselkednek, mint a 4-5 évesek. Sikítoznak, nyújtózkodnak-fetrengenek a szüleik ölében, ugrándoznak, szaladgálnak...

Nos nekem ezek a gyerekek csak a rokonok barátaié, szóval ritkán látom őket. De ez a látvány valahogy olyan groteszk. Számomra ők már olyan nagyok ehhez! És én, mint felnőtt, nem is tudok hogy reagálni rájuk. Valahogy nem érzem a késztetést, hogy a 10 éves fiút, aki majdnem akkora, mint én, kergessem a nappaliban, meg csiklandozzam a földön.

Viszont nekem fogalmam sincs, hogy ez most általános lenne? Mármint, ilyen egy átlagos 8-12 éves gyerek, csak én nem vagyok hozzászokva?


A ti ilyen korú gyereketek/rokonotok/ismerősötök hogy viselkedik felnőtt társaságban?


2012. júl. 11. 14:09
 1/5 Zsizsik666 válasza:
Ismerősöm gyerekei nem csinálják ezt, ülnek csendben, ha kérdezzük válaszolnak, illetve, amíg mi beszélgetünk, játszanak.
2012. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Édesanyámék barátainál 11 éves a kisfiú, aki nem is annyira kisfiú. Teljesen vagány, sokat beszélget velünk, illedelmes, és soha nem gyerekeskedik...mármint olyan rendellenes szinten. Elvan köztünk, kerti partikon,találkákon, stb, hozzászól családi ügyekhez, bármilyen felnőtt témához, ráadásul értelmes dolgokat. emellett megmarad gyereknek, de nem nyávog, hisztizik. Nagyon jó fej srác, érettebb talán a koránál is, mert sokat van felnőtt társaságban. Nekem pl ő lett a mérvadó, ha ilyen korúakat figyelek...hozzá viszonyítok...

szerintem nevelés kérdése az egész.

2012. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi ismeretségi körünkben inkább kislányok vannak ebből a korosztályból, ők felnőtt társaságban nagyon visszafogottak, úgy tűnik, zavarban is vannak. Egymás között játszanak, vihorásznak, ahogyan azt ennyi idősen kell, de ha egy felnőtt kérdez tőlük valamit, akkor nagyon csendesre váltanak.

Viszont van egy ekkora kisfiú rokonom is, ő olyan, mint egy mini felnőtt, amikor egyszer náluk voltunk vendégségben, és az apja még nem volt otthon, felvette a házigazda szerepét, sütit hozott, italt töltött, beszélgetett. De ő sokat van felnőtt társaságban, meg valószínűleg alapból ilyen könnyen oldódó alkat.

2012. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Akkor jól gondoltam... :)
2012. júl. 14. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
11 éves, és komoly, kedves, vicces lány aki mindig jól elbeszélget a felnőttekkel. Soha nem ilyen.
2018. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!