Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, hogy ez a...

Mennyire normális, hogy ez a 2 gyerek így viselkedik, elkényeztetettek, vagy mi lehet velük?

Figyelt kérdés

Elmondanám,hogy nincs gyerekem, ezért is kérdezem ezeket tőletek és véleményt várok igazából.

Vigyáztam 3 napot két fiúra, az egyik 3, a másik 4 éves. A 4 éves nem eszik csak könyörgéssel, beteszi a kaját a szájába és kiköpi, össze kell neki vágni apró darabokra a kaját, de még úgy is épp hogy eszi. 5 terápiára hordják a szülők. Mikortól nem pelenkáznak már a szülők, mert őt még igen. Akkor 20x megkérdezi ugyanazt a kérdést egymás után és miután elmondom szépen megint megkérdezi, például,hogy ez kék, mondom igen kék, utána megint megkérdezi többször, egy óra múlva megint.Állandóan az orrába turkál és megeszi, már mondtam többször is,hogy hagyd abba, folytatja, utána már azt mondtam, hogy nagyon gusztustalan dolog, folytatja. Ugyanakkora mint a fiatalabb testvére, talán mert mindig csak csipeget.


A másik 3 éves eszik normálisan, de az meg állandóan sír az anyja után,ha már elmegy 1 percre akkor rohan utána és pofozkodik velem. Az anyja meg mindig felveszi és nem is nagyon szól rá. Sohasem köszönnek meg semmit. Már találkoztam két olyan 2 és fél évessel, akik mindent megköszöntek, például,ha adtam nekik kaját azt is. Nekik meg mondja az anyjuk,hogy köszönjetek, vagy mondjátok,hogy szia mikor elmegy, semmi. Mindig sír az anyja után, ha meg szépen mondom,hogy maminak el kell menni, gyerek játszunk valamit, mutatom a játékokat megbolondul, bőg, meg pofozkodik. Mit gondoltok?


2012. febr. 28. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a nagyobbik gyerek sérült, és nem véletlenül hordják terápiára. Tehát az Ő viselkedéséről nehéz lenne ismeretlenül korrekt módon nyilatkozni. A kisebbnek meg valószínűleg nem egyszerű a helyzete. A problémás nagy mellett nem mindig juthat rá elég figyelem, ezért ragaszkodik az anyukájához, és ezért provokálja ki a figyelmedet.

Ha máskor is kell vigyáznod rájuk, próbálj meg többet megtudni róluk, és arról, hogyan kezelik a szülők a kialakuló szituációkat.

2012. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

Nekem egy 13 hónaposom van.

Amit leírsz, abban van teljesen normális, életkori sajátosság, de van ami a nevelés (hiánya) miatt van.

Az normális, hogy többször megkérdezi ugyanazt, az is normális, hogy a kicsinek hiányzik az anyja.

Viszont köszönni meg kell tanítani, pofozkodásról leszoktatni. Orrturka... pfffuujjjj... szintén nevelni kellene. A kajálás miatt már hordják terápiára, remélem megoldja, mert ez nem normális azért.

A pelenka meg.... pont tegnap akadtam ki, hogy eléggé lepontoztak, amiért későinek tartom, hogy a mai anyukák 2 éves kor előtt nem is próbálnak semmit tenni. Kényelmesebb pelenkázni, mint takarítani az esetleges balesetek után, meg kimosni a bilit ? :)

Mondom, 13 hónaposom van. Nyáron el fogjuk hagyni a pelust. Nappalra biztos. Már most is tudja, hogy mikor fog pisilni, ha nincs rajta pelus. Lenéz, várja és előre mondja, hogy pssss..... Fürdés előtt szokott bilizni is, és egyre többször sikerül belepisilnie.

Összegezve, az hogy 4 évesen még pelenkás, szerintem mindenképp egy súlyos tünet. Úgy tudom hivatalosan is 3 éves korra szobatisztának "kell" lennie. Balesetek beleférnek, de ez nem. Viszont ha terápiára hordják azt jelenti, hogy a szülők is tisztában vannak vele, hogy nincs minden rendben és valamit próbálnak is tenni ellene.

Bocs, hogy hosszú lett. :)

2012. febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

"Hivatalosan" öt éves korra kell szobatisztának lenni.

Első voltam

2012. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Én meg második.

Nem úgy van, hogy nappalra 3 évesen, éjjelre is 5 évesen?

Bocs, ha rosszul tudtam.

2012. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 2. nevelési szokásai nagyon szimpatikusak. Én úgy látom,hogy el vannak kényeztetve és igen máskor is fogok menni hozzájuk. Az egyik állítólag ételfóbiás, de én egyszer mondtam neki,hogyha nem fogsz enni meg fogsz halni, tudod mit jelent a halál, vagy bevisznek a kórházba, ő meg csak nézett rám többször, elismételtem és utána mondta, hogy csokit kér. Tudom,hogy durvának hangzik,de a szülők állandóan könyörögnek neki, meg vagdossák picibe az ételeket,hogy legalább csipegessen, ennyi, én a helyükben szigorúbb lennék sokkal. Évek óta viszik terápiára és semmi haszna. Ez a pelenkázás meg engem kiakaszt, 4 évesen nekem durva, ráadásul lefektetik és úgy cserélik ki a ráhúzhatósat.
2012. febr. 28. 18:10
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan tényleg mikortól szobatiszták már a gyerekek.
2012. febr. 28. 18:10
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Hát elég buta tapló vagy ami azt illeti,én hörcsögöt sem biznék rád.
2012. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok.

Te normális vagy egyáltalán? Hogy mondhatsz ilyet egy 4 éves gyereknek? Tudod mekkora kárt tudsz ezzel okozni?

Amúgy jobb ha tudod, vannak gyerekek, akiknek gondot okoz az evés. Az én kislányom is ilyen, emiatt járunk a gasztroenterológiára. Tehát a probléma létező, és nem elkényeztetés függvénye. Lehet, hogy refluxos a gyerek, vagy felszívódási zavara van.

Én a helyedben marha hamar abbahagynám a gyerekőrzést, mert ha a szülők erre rájönnek, simán feljelenthetnek, és még igazuk is lesz.

2012. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Remélem ezt elmondod a szülőknek is, és úgy elvernek, hogy mehetsz te is terápiára! Mit képzelsz te magadról, hogy beszélsz egy sérült gyerekkel!

Nem folytatom, mert így is sanszos, hogy kimoderálnek!

2012. febr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Én nem gyermekápolói végzettséggel nem találok babysitter munkát, ez meg ilyen ostobán...

Tőled tiltani kéne a gyerekeket....

2012. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!