Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan segítsek...

Mit tehetnék? Hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés

A kedvesemnek alkoholproblémái vannak. Sznte minden nap iszik 1-2 sört, hol a kollégákkal munka után, hol a haverjaival, de gyakran be is rúg. Az a baj, hogy nála ez hozzá tartozik a társasági élethez, elképzelhetetlennek tartja, hogy ne igyon társaságban. Azt, hogy problémái lennének nem ismeri be, azt mondogatja, hogy még soha nem volt baja belőle, hogy sokat iszik. Persze ez nem igaz, hiszen volt már olyan, hogy másnaposság miatt kellett szabadságot kivennie. A legnagyobb baj az, hogy nem ismeri el, hogy problémái vannak és ezért nem is akar változtatni a szokásain. Szeretném, ha valahogy még addig, amíg tényleg nem okoz problémákat lehetne ezen a helyzeten változtatni, de egyáltalán nem tudom, hogy hogyan lehetne, kihez fordulhatnék, főleg úgy, hogy szerintem megharagudna, ha alkoholistának titulálnám. Gondoltam arra, hogy esetleg mindenféle közös programokat szervezek, mert azt mondta, hogy miattam bármikor lemond a kocsmázásról, és ez eddig be is vált. Csak minden napra, hát nem tudom, hogy hogy tudnák programokat kitalálni, ráadásul olyat, ahol nem iszunk meg egy-két sört...

Anyagi problémákat nem okoz, amit csinál, mert nagyon jól keres, magas beosztásban dolgozik, és ráadásul olyan szellemi munkát végez, amire csak kevesen lennének képesek, szinte zseninek számít a szakmájában.

És ismerve a válaszadók hozzáállását nem, nem akarom elhagyni, mert nem egy elkopott cipőről van szó, hanem a kedvesemről. Inkább segíteni szeretnék neki, hogy meggyógyuljon, ehhez kérek most tanácsokat.



2012. júl. 31. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos addig, amíg ő nem látja be, hogy gond van, nem tudsz mit csinálni.
2012. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zsizsik666 ***** válasza:
44%

Nézd, ez kultúránként eltérő, hogy mi számít alkoholistának, ugye van ahol napi 1-2 pohár bort megisznak az emberek. 1-2 sör még nem olyan nagy baj szerintem.

A közös programokat jó ötletnek tartom, menjetek kocsival, és a párod vezessen, akkor nem fog inni. Pl. elmentek egy napra kirándulni az erdőbe vagy a tópartra. Ahova szeretsz menni, lényeg, hogy ittasan nem fog vezetni, tehát pár nap egy hónapban lesz, amikor nem iszik :)

Vagy este menjetek el étterembe, és szintén a párod vezessen mindig, menjetek a családtagaitokhoz, stb.

Aztán mondd meg neki, hogy rosszul esik neked ha ittas, szívesebben néznél vele egy filmet, vagy sétálgatnál vele, egy kis romantikára van szükséged, és alkohol nélkül. Pl. hogy jobban szeretnéd, ha együtt innátok, egy-egy pohár alkoholt, mikor neked is kedved van hozzá.

A társaság tudom, hogy elkerülhetetlen szinte, szóval gondolom ott is isznak a többiek is. :( Mondd meg neki, hogy ez alkalmanként oké, de te több időt szeretnél vele néha tölteni, sör nélkül, mert szeretsz vele lenni kettesben ugyebár, és hogy "megengeded" neki azt az 1-2 sört, csak legalább legyenek olyan napok, amikor nem iszik semmit. Félted az egészségét, stb. Ha heti 1-2 nap szünetet tud tartani, már az is jobb. :)

2012. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel nem értek egyet. A párod alkoholista. Ezt muszáj kimondani. Napi szinten kényszert érez, hogy alkoholt igyon, és már a munkájában is hátráltatja az ivás. Sajnos így nem sokáig fog vezető pozícióban jól keresni. Lefelé bizony nagyon is könnyen csúszik az a bizonyos szamárlétra.


Valószínűleg változás csak akkor lesz, amikor megkapja élete első nagy pofonját (pl. rossz döntés munkahelyen, lebukás a főnökség előtt és komolyabb retorziók stb.) az alkohol miatt. Olyankor szoktak vagy változtatni, vagy még mélyebbre csúszni, de már akkor is kétesélyes.


Orvossal vagy alkoholistákat segítő szolgálattal beszélhetsz, elmehetsz hozzájuk, hátha van valami tippjük.

2012. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs főnökség, nem tud ki előtt lebukni. A munkahelyén természetesen nem iszik, és azért heti 1-2 nap van, amikor kihagyja, annyira MÉG nem súlyos a helyzet. Nem alkoholizmusnak nevezném, hiszen még nem okoz elvonási tüneteket nála, hogyha nem iszik, és nem mindig kívánja az alkoholt. Inkább még csak problémás ivás, mint alkoholizmus, vagy al alkoholizmus kezdeti stádiuma, de nagyon féltem. Kocsival biztosan nem fgunk kirándulgatni most, épp most vagyunk költözésben, örülünk, hogyha van egy kis időnk egymásra. Programokat szoktam szervezni, múlt héten is voltunk moziban pl, a vasárnapot is együtt töltöttük és együtt sörözni is szoktunk, hiszen én is szeretem a jó söröket, csak én ezt szerintem jobban a helyén kezelem. De nagyon nehéz elég programot szervezni és olyanokat, hogy ott tényleg ne lehessen inni....
2012. júl. 31. 10:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyerkőc van?
2012. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nincs gyerekünk, én még csak most diplomáztam, gyerekvállalás előtt mindenképpen szeretnék 1-2 évet dolgozni. Meg amíg ezt a problémát meg nem oldjuk, addig nem szíveen vállalnék gyereket...
2012. júl. 31. 11:54
 7/9 anonim válasza:

Alkesz, csak még nincs abban a stádiumban.

Ha látsz egy jól öltözött alkeszt a talponállóban jusson eszedbe, 10 év.


Mennyi idős?

Ha tehetné inna mindig?

Ha elmentek nyaralani iszik?

A kikapcsolódás a pia beszerzésével kezdődik?

2012. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mennyi idős? 26

Ha tehetné inna mindig? Nem, vannak napok, amikor nem kívánja az alkoholt (van, hogy a társaság miatt ilyenkor is iszik)


Ha elmentek nyaralani iszik? Egyedül nem, együtt a vacsora mellé megiszunk 1-1 sört. De nem az a jellemző, hogy végiginná a nyaralást. Ha bulizni megyünk, akkor is kb egyformán szoktunk inni.


A kikapcsolódás a pia beszerzésével kezdődik? Egyáltalán nem szokott/szoktunk előre piát beszerezni, mindig csak sörözőben, étteremben, szórakozóhelyen iszunk.


Szóval tényleg csak azt tudom mondani, amit az elejétől: úgy iszik, hogy az kívülről nem látszik problémásnak, inkább csak a gyakorisággal van gond, hogy tényleg nem telik el zsinórban 2-3 olyan nap, hogy semmit ne igyon...

2012. aug. 1. 19:49
 9/9 anonim válasza:

Van aki egy életet le tud élni hogy nem lesz belőle gond, nem lép át egy határt.

Van akinek ez nem megy és csak a lejtő szöge változik az évekkel.Lehet nem lesz gond.

De én pl a horgászatokat csak piával tudtam lképzelni.....

Most nem iszok 270 napja, és aszem már nem is fogok.

Én nem tudom hogy hol a határ, vagy lágalább is nem tudok megállni.

2012. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!