Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom orvos, és a kezei...

A párom orvos, és a kezei közt halt meg a betege. Mit tehetnék, hogy segítsek neki túllépni az önmarcangoló bűntudaton?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Első halottja volt? Ha igen, ne is próbálkozz semmivel, magának kell túltennie rajta. Csak olaj a tűzre, ha már kezdené elfelejteni, te mindíg eszébe juttatod.
2011. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak állj mellette. Biztosan mindent megtett azért, hogy ez ne következzen be. Vannak dolgok, amiken senki sem tud változtatni, még ha ő a legjobb orvos a világon, akkor sem.

Sajnálom a párodat :(

2011. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ilyen érzés orvosnak lenni. Őneki magának kell túljutni rajta. Igazából egy másik, idősebb orvos, vagy tapasztaltabb egészségügyis tudna neki segíteni. Ezen sokan átmennek, legtöbb ember le is rendezi magában. Reméljük ő is.

Egy orvostanhallgató

2011. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Te szerintem sehogy, egy olyan kollégát kérj meg, hogy beszéljen vele, aki átélt hasonlót. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de neked nyilván nem lehet fogalmad arról, hogy ez neki orvosi szempontból milyne érzés, mekkora csalódás lehet. LEképzelni el lehet hogyne, de átérezni és megérteni mélyen az tudja, aki már árélt hasonlót.
2011. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, az orvosoknak ezt megtanítják, hogy ez sajnos hivatásuk része. (Nem tanítanak erre valami pszichológiai technikát?)

Mindenesetre én szépnek találom, hogy ő még nem fásult bele, hanem ennyire megérinti a dolog. Jó ember lehet a párod.

Szerintem is talán beszéljen egy idős orvossal.

De ha a jövőben nem szokik hozzá - amennyire ehhez lehet -, lehet, olyan szakterületen kellene dolgoznia (ha még fiatal és változtathat) ahol nem v. nem annyira jellemző a haláleset, pl. szemész.

Meg biztosan sok embert meg is mentett már.

2011. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom. Szerintem egy pszichológus tudna segíteni!
2011. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nem kell ehhez pszichológus, sajnos a munkája része. majd feldolgozza.:S sajnos nem utoljára fordult elő, ha a szakmában marad még tapasztal hasonlót:( (medikus vagyok.)
2011. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom azokhoz akik azt mondják hogy az orvosoknak sajnos ez a hivatásuk része. Biztos iszonyú lehet de túl kell jutnia rajta, ha nem megy akkor nem ez a valódi élethivatása. Minden szakmának vannak olyan oldalai amiket sok esetben nem lehet kikerülni, aki ezeken túl tud jutni annak fog menni az adott szakma.

A kollégái biztos nem hagyják magára ezzel hiszen ők is voltak így, sokat tanulhat az idősebbektől. Ne hívd fel a dologra a figyelmét szerintem sem.

Jó ember lehet a párod ez tény, de ha maradni akar a pályán akkor meg kell magát keményítenie mert az orvosok életével ez együtt jár.

2011. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Állj mellette, és hagyd, hogy elmondjon bármit, amit akar, de te ne mondj semmit, csak fogd a kezét, vállát, öleld át.
2011. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom! Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy fogd a kezét, vígasztald! Sajnos amíg Ő maga nem érzi úgy, hogy sikerült túltennie magát, addig hiába is próbálkoznál. Kitartást!



Gyuszi, 19

2011. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!