Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom abortuszra megy...

A párom abortuszra megy pénteken. Megbeszéltük és ez a legjobb döntés mert felnevelni sehogy sem tudnánk. Látom rajta, iszonyú kínokat él meg de igyekszik nem mutatni csak ha néha kitör belőle. Hogyan segítsek neki mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
83%

Öleld meg, legyél türelmes, ne lepődj meg, ha néha ellök magától, hagyd, h sírjon. Ez eltarthat pár hétig, hónapig nála.


Sajnálom, h ezt a döntést kellett hoznotok. Remélhetőleg a következőre már lesz elég anyagi háttér.

2011. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
29%

Végleges a döntés? Mi az, hogy felnevelni semmiképp nem tudnátok? Aludjatok még rá egyet. 2-t, sokat.

Egész életére lelkifurdalást okozhat.


ui: nem bántani akarok még én is a magatok baja mellé de gondolatébresztőnek:


"Az abortusz még a háborúnál is rosszabb, mert ott az ember a saját gyerekét öli meg."

Teréz Anya

2011. dec. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Sajnos végleges, az egyetem vége felé tartunk már ugyan de munka a diplománkkal rögtön az manapság szinte lehetetlen. Albérletben lakom én is és a párom is és így nem szeretnénk vállalni hogy a helyzete bizonytalan lenne születése pillanatától. Nekem is szar nem csak a páromnak de nehéz ez nagyon mert a határozottságot és a biztos pontot nekem kéne adnom ebben a kérdésben. És csak remélni tudom hogy mihamarabb bele tudunk vágni a következőbe.
2011. dec. 10. 10:45
 4/61 wartburg353s ***** válasza:
55%
Tudom, hogy semmi közöm hozzá, meg nem is ez volt a kérdés, de nagyon sajnálom, mert ha ez neki egész életében kínokat okoz majd, és szerintem neked is. Nem gondoltatok rá, hogy esetleg örökbe adnátok? Nyílt örökbefogadással akár még a kapcsolatot is tarthatnátok vele, és tudnátok, hogy bár nem tehettetek többet a gyereketekért, de él, és jó helyen van. Szerintem így nem lenne olyan nagy a lelkifurdalás meg a szenvedés. Tudom, hogy sokan felelőtlenségnek tartják a semmire gyereket vállalni, és biztos jól meggondoltátok, de nem lehetne esetleg valami segítséget keresni? Én tudnék adni gyerekruhákat, hátha valaki fölajánlana kiságyat, stb., és talán az anyagi helyzetetek is rendeződne egy idő után. Ha nem akrjátok mindenből a legmenőbbet a gyereknek, az első években nem jár annyi kiadással, bár a pelenka elég drága. Bocs, hogy ilyeneket írok, de én úgy érzem, bármilyen rossz lenne is néha, hogy nincs pénzetek, nem lenne rosszabb, mint az abortusz emléke, és legalább lenne egy gyereketek, aki szeret.
2011. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
46%
Nem akarok bele szólni, de a szülők nem tudnak addig segíteni, amíg találtok munkát? Mi is albérletben lakunk, 2 pici gyerekünk van, én gyed-en vagyok, páromnak van ugyan jó munkahelye, de a mai világban ki tudja meddig... De soha nem fordult volna meg a fejemben, hogy anyagiak miatt elvegyem a kicsi életét... Ha meg előre tudtátok, hogy még nem jöhet szóba a baba, akkor miért nem védekeztetek? Bocsi, hogy ezt leírtam, de felelőtlenségnek tartom az ilyet... Vagy esetleg védekezés mellett csúszott be?
2011. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
52%

Bocs a kirohanásomért az előbb, de nagyon, de nagyon feldühít, hogy egyes emberek ennyire szűk látókörűek. Nem támogatom az abortuszt, de soha senkit nem beszélnék le róla, mert nem az én dolgom. Ha meg már valakinek megvan a műtéti időpont, arról feltételezem, h eleget aludt rá.


Soha nem estem át abortuszon, de volt olyan időszaka az életemnek, h én sem tudtam volna felnevelni a gyerekemet.

2011. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

Emberek!


Az abortusz ténye eldöntött. többször átrágtuk és mégegyszer a párommal de nem lehetséges. Örökbe adni nem tudnám,lemondani a gyerekről úgy hogy nélkülem nő fel hát....azthiszem kizárt. De köszönöm az ez irányú javaslatokat egyébként.

Viszont a páromat nem szeretném elveszíteni semmiképp sem. Azthiszem nélküle semmi sem menne. Nélküle, áh katasztrófa lenne az életem.

2011. dec. 10. 10:55
 8/61 A kérdező kommentje:
Igen védekezés mellett csúszott be, ráadásul úgy hogy másnap megvolt neki. Tanulság: ha megjön valakinek a havi baja nem biztos hogy nem terhes.
2011. dec. 10. 10:58
 9/61 anonim ***** válasza:
45%

nem az a kerdes hogy elvetetni vagy sem hanem hogy hogyan tudna tamaszt nyujtani a parjanak...nem ertem miert kell kampanyolni ha mar egyszer el van dontve.

Sajnos ot nagyon meg fogja viselni a mutet ezert neked az lesz a dolgod hogy mindig mellette legy es hagyd hogy kisirja magat a valladon...az elejen huzos lesz de ahogy telik az ido egyre jobban fel tudja majd dolgozni a tortenteket. Ne hagyd hogy belelovalja magat az erzesbe hogy mi lett volna ha (ez foleg akkor fog elojonni amikor kisbabakt lat es ez nem szunik meg 10 ev mulva sem). Probaljatok meg a javatokra forditani a szitut hagyd hogy ez a borzaszto dolog kozelebb hozzon titeket es motivaljon abban hogy kis ido mulva belevagjatok a babatervezesbe.

nagyon sajnalom hogy erre a dontesre jutottatok hiszen amint latom ez neked is nagyon nehez...kivanom hogy legyetek tul rajta minnel hamarabb!

2011. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

Igyekszem mellette és támaszt adni neki mindenben, de nem egyszerű mert ahogy már mondtátok is előfordul idei-óráig hogy ellök és csak zokog. Egyébként úgyérzem ez az eset valami fura kapcsolatot indukált köztünk. Sokkal közelebb kerültünk egymáshoz, elválaszthatatlanok lettünk. Vagy talán épp ellenkezőleg, ez a repülés vége és ha megtörténik a beavatkozás ezt a "lufit" kipukkasztja.


Hogy érted hogy ne hagyjam hogy belelovalja magát? Hogy "állítsam le" szerinted?

2011. dec. 10. 11:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!