Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ahhoz, ha ilyen...

Mit szólnál ahhoz, ha ilyen típusú temetésen vennél részt? Illetve te szerveznél-e ilyet közeli hozzátartozó halálakor?

Figyelt kérdés
Mint ahogy külföldön pl. Tehát nem a szomorúságon van a hangsúly,hanem zenés,büféasztalos összejövetel,ahol beszélgetnek az emberek az elhunyttal kapcsolatos emlékekről,róla,stb.Illetve a temetésen is olyan zene menne,ami inkább vidám,vagy ami az ő kedvence volt.Ha Elvis Presley,akkor az.Tehát a fő lényeg,hogy a halált természetes dologként átélni.
2012. júl. 31. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Furcsámnál az Elvis Presleyt, de legyen.

"büféasztalos összejövetel,ahol beszélgetnek az emberek az elhunyttal kapcsolatos emlékekről,róla"

Ilyen itt is van, az a halotti tor.

2012. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nagyon jó dolog.Csak is ilyet tartanék.

Mikor mamám meghalt,oké hogy nem volt buli,de utána tartottunk egy kis büféasztalos kajálást,sokat nevettünk az emlékeken.

Nekem tetszene hogy az adott elhulynt életét ünnepelnénk.

Amúgy sem nagyon vagyok a temetések híve,a családom sem.Mi másképpen gyászolunk.Nem vagyunk az a feketében járó,az elhunytról nem beszélő család.

2012. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze,itt is össze gyűlnek utána,de maga az egész procedúra teljesen lehangoló.Amit persze értek is,de ha ez vidámabban lenne lebonyolítva,talán könnyebb lenne a hozzátartozóknak is.Aztán lehet hogy csak én látom így.
2012. júl. 31. 17:34
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es: örülök,hogy így gondolod:)
2012. júl. 31. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Az teljesen jó, hogy az elhunyt kedvenc zenéi hangzódnának el a temetésen, akár szomorú, akár vidám a zene.

De a halotti tor az nekem nagyon morbid. "ünnepeljünk, mert meghalt". Az még oké, hogy utána kicsit együtt marad a társaság magja és beszélgetnek egy kicsit, de hogy ebből komplett rendezvényt csináljanak, az már nekem undorító.

2012. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Abszolút bejövős a dolog.
2012. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon szimpatikus a dolog számomra, de! pl ha teszem azt egy nagyon közeli hozzátartozóm halna meg akkor bizony nem tudnék jót mulatni az emlékeken, mert csak még jobban fájna ha eszembe jut. Ha nekem ilyet szerveznének, nagyon örülnék neki, de én másnak nem tudnék ilyet szervezni.

Egyébként szerintem is nagyon nyomasztó egy halotti tor, de ez az élet rendje, szerintem ez így természetes. Tőlem senki ne várja el hogy jót mulassak majd a boldog emlékeken ha mondjuk anyukám vagy a férjem meghalna...

2012. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

A halotti tor azért van "tartva",hogy a messziről jött rokonság meg legyen vendégelve egy kis étellel,innivalóval.Szerintem.Nem a buli kedvéért.

Egyébként az a tapasztalatom,hogy minden halotti tor jó hangulatban telik el.

2012. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!