Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet kérvényezni hogy teljese...

Lehet kérvényezni hogy teljesen külföldi keresztneve legyen egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Annyira tetszik a Caitlin ("kétlin") név, de úgy sejtem, hogy a kérvényezést egyenlőre elutasítanák. Valahogy meg lehet oldani hogy engedélyezzék? Vagy még kell rá várni pár évet? Még nincs gyerekem, de olyan jó lenne ha ilyen különleges neve lehetne.
2012. aug. 1. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal csak úgy, ha az egyik szülő külföldi származású
2012. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Manapság már mindenki különleges nevet akar, így már lassan az Erzsébetek, Lászlók lesznek különlegesek.


Magyar vagy, akkor mi a fenének adnál külföldi nevet a gyerekednek??

2012. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérvényezni, de a kiejtés szerint kell írni, ha elfogadják.
2012. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől az MTA veszi fel az új utónevet az adható nevek listájára, ennek elindítására kell kb. 100 aláírás. Viszont ha elfogadják, és beveszik az adható utónevek közé, akkor csakis a magyar kiejtés szerint írhatják majd. Ezért van annyi Dzsenifer a Jenniferek helyett, illetve Eszmeralda az Esmeralda helyett…


Ha angol nevet akarsz a lányodnak adni, akkor egy olyan nemzetiségű férfinak kell lennie az apjának, akinek a nemzetében van ilyen név – te esetedbe ez amerikai vagy angol.

2012. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Nemsokára megkapom egy másik ország állampolgárságát, így kettős állampolgár leszek. Ha utána születik gyermekem, akkor a névadásra milyen szabályok vonatkoznak?


B kérdés, hogy ha a másik országban születik, de természetesen kérem neki a magyar állampolgárságot is, akkor melyik ország névadási szabálya az irányadó?

2012. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

10:03!

Amilyen állampolgársága lesz, olyan névadási szabályokat alkalmazhatsz rá. Ha a gyereked magyar állampolgár lesz (és mivel ez nálunk ius sanguinis, azaz vér szerint megy, a gyereked is az lesz), így adhatsz neki magyar nevet. Mindegy hol születik, ugyanis anyakönyveztetni a saját országában fogják (ha kettős állampolgár, akkor akár két helyen is).

Hogy a felvett állampolgárságod alapján a gyereked megkapja-e szintén, nem tudom, azt országa válogatja. Én is kettős állampolgár vagyok (német-magyar), és ha gyerekem születik, szintén mind a kettőt megkapja. Ez alapján én adhatok majd neki német nevet (tervezem is). Kérdezz rá a nagykövetségen, ahol megkapod az állampolgárságot.

2012. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

utolsó kettőnek:

Ha magyar állampolgár is vagy, akkor külföldi nevet külföldi helyesírással nem adhatsz. Amikor a nagyobb lányom született, a férjem még nem kapta meg a magyar állampolgárságot. Így a Magyarországon született gyerekünknek azt a nevet adtuk, amit akartunk és olyan írással, ahogy mi mondtuk.


Viszont azóta meglett a magyar állampolgársága, most már kettős állampolgár, de ha most születne gyerekünk, akkor ugyanazok a szabályok vonatkoznának ránk is, mit kér magyar állampolgárra.

Ismerősnél a nő magyar állampolgár, a férj magyar-külföldi, és nem adhatták a gyereknek a nevet külföldi írásmóddal, csak a magyarral. Egy helyen olvastam is, hogy az állampolgárságnál általános szabály, hogy nem hivatkozhatsz a másik állampolgárságodra. Pl. nem lehet, hogy itthon nem tartasz be egy szabályt, mondván külföldi vagy, a másik országban pedig hogy te magyar vagy (pl. sorkatonaság).

2012. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen lehet. De arra figyelj hogy agyereknek a neve ne legyen benne egy szappanoperában sem mert az egyik barátnőmet pl. Nikitának hívják.
2012. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!