Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi névváltozás esetén...

Külföldi névváltozás esetén ez hogy megy (bővebben lent), és a külföldön született gyerekeim milyen állampolgárok lesznek (ha az apjuk más állampolgár mint én)? (bővebben)

Figyelt kérdés

Szóval, én magyar állampolgár vagyok, és a párom nem, nem is Magyarországon él,

és hozzámegyek külföldön, névváltozáskor a Zsófiából Sophia lesz, mivel ők nem használják a Zsófia nevet, és a vn. és a kn. helye megcserélődik?

Kiss Zsófia a nevem (azért írom le mert sokan vagyunk ilyen nevűek), ebből én Sophia 'xy' leszek???


És ha külföldön (a párom szülővárosában, ahol lakik országban) szülök, akkor ottani állampolgár lesz a gyerek?



2012. júl. 12. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

A neved marad az, ami.

A gyerek esetében meg azt kell mégérdeklődni, hogy az adott ország elfogadja-e a kettős állampolgárságot. Ha igen, akkor kettős lesz, ha nem, akkor választani kell.

2012. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De ha felveszem a férjem vezetéknevét, akkor 'Zsófia + vezetékneve' lesz a nevem, vagy ez hogy van ? (akkor is, ha ők nem ismerik a Zsófia, csak Sophia nevet?)

Amúgy köszönöm a választ. :)

2012. júl. 12. 13:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Akármilyen formaban veszed fel a férjed nevét, a keresztneved Zsófia marad hivatalosan, nem változik, mert a születési anyakonyvi kivonatodban az szerepel.

Tehát a Kiss Zsófiából lesz Zsofia Lang. Privát neveztetheted magad ismerösökköl Sophiának, de aláirni mindenhol Zsofiaként kell.


A gyerek állampolgársága független a születési helyétöl, a szülök után kapja. Te utánad megkapja a magyart, a férjed után meg - legalább is a legtöbb országban, de nem mindenhol az övét (pl. németet), de ez akkor is igy van, ha MO-on születik a gyerek. Viszont a másk országban is be kell jelenteni a gyerek születését.

2012. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

A neved nem valtozik, ha Zsofia vagy, akkor is Zsofia maradsz, barhova mesz. Max erdekesen fogjak ejteni, es miutan bemutatkozol, hozzateszed, hogy hivj Sophia-nak. (kulfoldon elek, azok, akiket ismerek, mint igy csinaljak. Nekem makom van, mert olyan nevem van, amit odakinn is ugyanabban az alakban hasznalnak, csak mashogy ejtik ki. Kislanyomnak direkt olyan nevet valasztottam, ami mind a ket nyelven problemamentes, mint az enyem, vagy a parome. Szerencsesek vagyunk, hogy ilyen neveket kaptunk szuleinktol:D)

Az allampolgarsagot orszagonkent eltero szabalyokkal adjak meg. En Angliaban elek, itt az anya allampolgarsaget orokli a gyerek.

2012. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
És mi lenne, ha lemondanál a magyar állampolgárságodról? Probléma megoldva.
2012. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Te már hallottál olyanról, hogy hozzáment egy angol Elizabeth egy magyarhoz, és Erzsébet lett?
2012. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

"És mi lenne, ha lemondanál a magyar állampolgárságodról? Probléma megoldva."


Már hogy lenne megoldva? Akkor milyen állampolgár lenne a kérdezö? Mert attól hogy külföldi valakihez megy férjhez, még nem kapja meg az ottani állampolgárságot!!!!

2012. júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Te már hallottál olyanról, hogy hozzáment egy angol Elizabeth egy magyarhoz, és Erzsébet lett?"


Arol még nem, de számomra felfoghatatlan módon az nagol királyi család neveit magyarositják, pedig ennek még kevesebb az értelme.

2012. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A királyi neveket mindig az adott ország nevei alapján mondják.

Tehát nem csak az angol, hanem spanyol, svéd, stb. és nem csak mi magyarosítjuk, hanem más nyelv is.

2012. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nagy tévedés, Németországban élek, és itt MINDEN külföldi nevet, akár királyi családból származik, akár sem, az eredeti kiejtés szerint mondják ki. De több ismerösöm van más országokban is és mindenhol az eredetit próbálják mondani.
2012. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!