Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát nem retardált, aki elhiszi...

Hát nem retardált, aki elhiszi, amit mondanak neki a TV-jósok?

Figyelt kérdés

Bocsi nagyon dühös és tehetetlen vagyok. Anyámék szinte teljesen az alapján hozzák a döntéseiket, hogy miket mondanak nekik a "jósok". Nem tűnik fel nekik, hogy ez miatt kb tönkre tették az életüket ( meg az én jövőmet is megnehezítették)

Példa: anélkül vettek házat, hogy rendesen megnézték volna, mert azt mondta a látnok, hogy vegyék meg, jól járnak vele. Egyszerűen 50-60 éves korukra nem tudják felfogni, hogy ők a felelősek a tetteikért. Mond a jós nekik mondjuk öt dolgot, abból egy bejön. Ami nem jön be, azt elfelejtik, vagy én nem tudom.

Mit csináljak? Azt mondják, hogy rontás van rajtam, mert nem hiszek az ilyenekben.


2012. aug. 1. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A retardált szó egészen mást jelent mint amit te gondolsz, nézz utána. De ha arra gondolsz, hogy idióta, akkor igen.
2012. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, idióta az jobb szó lesz.
2012. aug. 1. 13:02
 3/13 anonim válasza:
100%

Sajnálom az ilyeneket, mert sokan vannak. Azoknak éri meg akik lehúzzák őket.

Te meg maradj két lábbal a földön!!! Mentsd ami menthető!

2012. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Inkább arra lennék kíváncsi, hogy mit tegyek.
2012. aug. 1. 13:03
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

(Az előző nem Neked szólt, hanem úgy általánosságban a kommentelőknek. :) )

2012. aug. 1. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fogsz tudni, mert kb. azt fogják a jóstól hallani, hogy "egy rosszakaró", "rontás", stb, rád fognak asszociálni, és kész a baj. Így van, mentsd, ami menthető, vondd ki magad ezekből. Hány éves vagy? Mik a körülmények? Velük élsz? Tanulsz, dolgozol?
2012. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 makikecske ***** válasza:
100%
Hazudd azt nekik, hogy most fejezted be a jós iskolát ahol megkaptad a jós diplomát, így ezután nem kell a tv-jósokra hagyatkozniuk, hiszen te ingyen tudsz nekik jósolni.
2012. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, eddig is passzív voltam, csak akkor kaparom a falat, és dühögök magamban, amikor reggel az adásra kelek, vagy épp hallom, hogy épp ezekkel beszél valamelyikük telefonon. Anya csak akkor kedves velem, ha valami ezzel kapcsolatos dolgot akar kerestetni az interneten, de akkor nagyon. Megpróbálok minél toleránsabb lenni ilyenkor, de sajnos nem megy. Csak tömény iróniával vagy cinizmussal vagyok képes szólni hozzá, hogy palástoljam a dühömet. Szerencsére az esetek nagy részében le sem esik neki az irónia.

És amúgy a húgával is teljesen megromlott a viszonya, mert azt hiszi rontást küld rá. Ebben is megerősítette a tv-jós, hogy igen, egy középkorű nő átkot szórt rá. Másik kettő, pedig megcáfolta, de hát az el van felejtve. :)

20 éves vagyok, egyetemre járok. A körülmények nem túl jók (nyugdíjasak, anya rokkantnyugdíjas és csak 27 ezer ft-t kap), de nem is olyan vészesek, de ők ezt is túldramatizálják... Amíg cigire meg tv-jósra van pénz, addig elviselhető szeritnem. Most persze rosszabb lesz, hogy a félre tett pénzüket egy romhalmazra költik. Rám mondjuk nem nagyon kell költeniük, mert az ösztöndíj majdnem elég, de most nem lesz, mert nem sikerült az egyik tárgyam, így az lerontja az átlagomat. Persze ez mögött is "rontást" sejtenek. És igen velük élek, és amúgy ezeken kívül nagyon kedvesek.

2012. aug. 1. 13:23
 9/13 A kérdező kommentje:
makikecske : Jó ötlet, csak nehogy megpillantsák a tekintetemben az undort és a megvetést, miközben a kártyát vetem. :)
2012. aug. 1. 13:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Húzzál napszemüveget! Mondd, h ez az új eljárás jóslás közben!
2012. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!