Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarázkodom kéne egy retardá...

Magyarázkodom kéne egy retardált, antiszociális kreténnek?

Figyelt kérdés

A párom öccse sokkal fiatalabb nálam. Egy nagydarab gyerek lett, nem szeretnék fölösleges ítélkezésbe menni, de egy IQ fighter. Teljességgel antiszociális. Néha tök jó fej, néha meg a gátlások és az emberség teljesen kivész belőle. Ebből kifolyólag összeszedett már néhány priuszt, felfüggesztettet, rendőrségi ügyek tucatját. Most nagynak érzi magát, mert évekkel ezelőtti verekedésért revansot tudott venni, jól helybenhagyta az egykori ellenségét. Persze megint rendőrségi ügy. A srác vielt dolgai még olyanok, hogy évekkel ezelőtt a párom autóját elkötötte és összetörte. De felelősséget semmiért nem vállal. "Miért vágtad le a nővéred asztali lámpájáról a zsinórt? - Mert kellett" - na kb ez az egész gyerek személyiségrajza.

Tegnap délután átugrottam egy ismerőshöz. Egy nálam idősebb, szingli nő, akivel közösen szoktunk kutyázni, néha közösen üzletelni, mert ő is ugyanabban dolgozik, mint én. Összejárunk vele szilveszterkor, stb, stb. Tegnap ott ülök a teraszán és beszélgetünk, erre kis sógor odaáll a kapuhoz. Meredten rám bámul. Köszönök neki, nem fogadja, hanem valami olyan tömény rosszindulattal méreget és elkezdi felém lengetni az öklét. A tekintete egy pszichopataáéhoz hasonlatos, vagy mint a gengszterfilmekben, olyan "vigyázz magadra mert....".

Jól beégettett az ismerős előtt, de elment. Később felhívom telefonon, mondom: - Mi van, minek álltál oda, mi bajod velem? Erre ő: "te köcsöööőőőőg, mécsalód (miért csalod) a nővéremet teeeeeee, kőcsőőőőg.

Annyit mondtam neki, hogy menjen a p.cs.ba, hülye, az egy közös ismerős és a nővére is tudja, hogy ott vagyok. Aztán a párom is mondta neki később, hogy állítsa le magát.

Namost félni én nem félek a sráctól, de sajnos tartani néha kell tőle, mert ha eldurran az agya (ha van) akkor képes megrongálni az autóját annak, akire haragszik. És nincs semmije, tehát rajta bármit behajtani lehetetlen. És olyan rossz érzés volt az a tömény negatív rosszindulat, ahogy olyan fenyegetőnek szánt módon méregetett. Nem tartozom neki magyarázattal, de idegesít a sztori. Ami ráadásul teljesen abszurd és alaptalan.


2011. júl. 15. 08:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Mivel a kérdésed az volt, hogy magyarázkodnod kellene-e, háts zerintem sajna igen. Talán csak így tudod kivédeni, hogy máskor is ilyen legyen. Nem irigyellek.
2011. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De most őszintén. Az ilyen ember az nóóóóórmááális???


Mert én kétlem. :)

2011. júl. 15. 08:16
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális. Bármit csinálsz, úgy sem tudod meggyőzni, mert agyilag primitív.

Két dolgot tehetsz, az egyik, hogy látszólag figyelembe se veszed, átnézel rajta, de mindig résen vagy, hogy megvédd magad. Ez a nehezebb. A másik, az a legjobb védekezés, ami a támadás. Kellő erődemonstrációval tudatni kell vele, ki a falkavezér. DE! Mivel primitív a gyerek, ez azért nem annyira jó, mert a bosszú éltetheti, és bármikor belédköthet.

Én lehet, hogy a párod helyében közölném vele, hogy maradjon ki a kettőtök magánéletéből, és bizza ezt rá. Semmi köze hozzá, és ne kavarjon köztetek.

2011. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
75%
Meg kell verned.
2011. júl. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogy jól meg kellene rakni. Csak az van, hogy én férfi mivoltom ellenére sosem voltam verekedéspárti. És nem azért, mert egy félős mulya nyálgép lennék, hanem azért mert én mindig továbblátok, továbbgondolok képzeletben.

Példa: összeverekszem vele. Elvileg még győzhetek is. Node összevissza püföljük egymást mint két idióta, utána mindegyikünk hetekig jár monoklikkal, sántikálva? Nem igazán vetne rám jó fényt, hogy most , ennyi idősen, egy teljesen másképp pozicionált emberből kezjden előjönni ez a "falubikája" hülyeség. Nem tartanám egy intelligens megoldásnak. Persze a szükség törvényt bont, ha odajön az utcán, nyilván megvédeném magamat.

Valaki ezt írta:

"Én lehet, hogy a párod helyében közölném vele, hogy maradjon ki a kettőtök magánéletéből, és bizza ezt rá. Semmi köze hozzá, és ne kavarjon köztetek." - no igen. Ez lett, mert a párom felhívta és el is mondta, hogy az illető nő ki és meg is kérte, hogy ezzel az álszent erénycsőszködésével ne zsongítsa az agyunkat.

2011. júl. 15. 08:32
 6/18 anonim ***** válasza:

Az öcsi személyábrázolásából én úgy veszem ki, h ADHD-ja van. Amivel te és a párod sokat nem tudtok kezdeni, de nem is a ti dolgotok. Sajnos, ezt a betegség Mo-on még úgy él, h vki rossz amber, mert rossz a neveltetése. De ez nem így van.

Mindenesetre, amit te tudsz tenni az az, h megszoksz (de akkor lehet, h bajod is esik) v megszöksz/megszöktök a pároddal (pl. jó messzire költözni)

Sajnos, hiába börtönöznék be a srácot, ha tényleg ADHD-ja van, akkor nem fog rajta segíteni, csak rontani a helyzeten.

Itt van egy kis olvasnivaló, ha érdekel. Érdemes a felnőttkori tünetek résznél kezdeni. + Annyit még kihagytak belőle, h igen agresszívvá is tudnak válni: [link]

2011. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
egyszer úgyis találkozol vele úgy hogy nem lesz köztetek kapu. Namost ha erősebb vagy akkor az nagyon nagy előny, mert ha levállalna vagy valami, olyan erősen meg kell löknöd hogy nekiesik valaminek, vagy a fölre esik. Ilyenkor megtudja hogy ki az erősebb és nem hinném hogy kötekedne utána veled, de azért óvatosan
2011. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
de ha megrongál valamit verd meg, és ha te vagy az erősebb akkor neked nem lesz monoklid hidd el
2011. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ahogy visszaolvasom, inkább nem kéne. magyarázkodj
2011. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Magyarázkodom kéne egy retardált, antiszociális kreténnek?"

nem, most nem magyarázom el miért

2011. júl. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!