Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anya beleegye...

Mit tegyek, hogy anya beleegyezzen? Vagy ha titokban kell csinálnom, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Felvettek egy egyetemre, ami 200km-re van tőlünk, tehát értelemszerűen nem bejárós leszek.


Mivel nincs sok pénzünk, anya azt mondta, csak a legolcsóbb kollégiumot tudjuk kifizetni. Viszont én már laktam egyetemi kollégiumban, és borzasztóan utáltam, ki is költöztem pár hónap után, mert kikészültem teljesen. Én úgy nem tudok se tanulni, se pihenni, hogy mások tesznek-vesznek körülöttem, nincs saját terem stb. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb kollégium mocskos, igénytelen, lepukkant, főleg ezek az olcsóbbak.


Ezért kitaláltam, hogy a suli mellett dolgozni fogok, hogy legyen miből egy olcsóbb szobát vagy albérletet kifizetnem, ahol legalább nyugtom lenne. A munka biztos lenne, már tudom, hol dolgoznék és mennyit keresnék. Anya viszont azt mondta, hogy nem dolgozhatok, mert akkor nem lesz elég időm tanulni és rossz jegyeim lesznek. Hiába könyörgök, nem tudom meggyőzni, hogy én nem akarok egy mocskos helyen lakni, akármilyen olcsó is (és ahhoz képest, ahogy kinéz, még csak nem is olcsó).


Gondoltam rá, hogy azt hazudom itthon, hogy kolis vagyok, de közben albérletben leszek. A gond az, hogy anya meg akarja nézni a koliszobámat, meg ismerkedni akar a szobatársaimmal, mert muszáj mindenbe beleütni az orrát, úgyhogy nem tudom, hogy oldjam meg. Valami ötlet kellene, hogy mit csináljak.



2012. aug. 1. 20:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem már igencsak elmúltál 18 éves. Egyetemre mész,találtál magadnak munkát. Akkor hol itt a kérdés. Csomagolsz és mész,ha átcuccoltál, meghívod anyudat egy kávéra, hogy nézze meg az elbérleted.
2012. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

*albérleted

bocsi

2012. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki az első évet és dolgozz,hogy a következő évben legyen pénzed albérletre.
2012. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azért ez nem ilyen egyszerű. A munkám részmunkaidős, mivel az iskola mellett teljes munkaidőben nem lehet dolgozni. Nem fogok annyit keresni, hogy abból meg is éljek meg a lakhatásra is elég legyen. Ha viszont nem csinálom azt, amit anyám mond, akkor nem kapok itthonról egy fillért sem, ezt meg is mondta nekem.
2012. aug. 1. 20:20
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Azért nappali egyetem mellett a munka, nagyon nehéz lesz. Biztos, hogy a suli rovására menne. Azért az egyetemi koli nem olyan mint a középiskolai.Főleg, hogy az óráid is össze vissza vannak van, hogy csak este 6-7 végzel. Ki tudnák fizetni, mert ha nem akarsz senkivel összeköltözni ahhoz legalább 40+30rezsi kell, és akkor még nem ettél, és jegyzeted sincs.
2012. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Ha tényleg biztos a munkahely, én egész egyszerűen elmennék dolgozni, és kibérelnék valahol egy szobát vagy albérletet, ő meg azt csinál, amit akar. Bár gondolom, közben ő meg már kifizeti addigra a kolesz egy részét. Bár ha a tanulmányaidat anyukádék fizetik, akkor jobb, ha nem hallgatsz rám.
2012. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%
Hiába van részmunkaidős munkád. Albérletre édes kevés. Mondjuk 30 ezer albérlet + 2 havi kaukció. Akkor csak szeptemberbe albérleti díjad lenne 90 ezer Ft+ 30 rezsi.
2012. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az árakkal. Abból, amit anya adna + amit megkeresnék munkával, meg tudnék élni. Az a kérdés, hogyan vegyem rá anyát, hogy engedjen dolgozni, vagy ha ez nem lehetséges, hogyan lakjak titokban albérletben.
2012. aug. 1. 20:42
 9/24 A kérdező kommentje:
Igazából inkább rá szeretném valahogy venni, hogy megengedje az albérletet. Nem szívesen hazudoznék neki, főleg hogy még pénzt is adna :(
2012. aug. 1. 20:56
 10/24 anonim ***** válasza:
53%
Mond azt, hogy nem vettek fel koliba. Bár nem értem ha fél albérletet ki tudja fizetni akkor miért kell a legócskább koleszba menned.
2012. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!