Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nagyobb bűn ha egy anya...

Miért nagyobb bűn ha egy anya hagyja el a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Csak mert anya? Egy apánál nem akkora bűn? Akkor mi jogon vannak felháborodva a férfiak,ha nagyobb %-ban ítélik az anyának a gyereket, ha válás van? Ha egy anyának nagyobb a felelőssége a gyerekei iránt akkor miért baj,ha mindig a nő kapja válás után a gyerekeket? Nem így lenne az igazságos?

Persze itt nem az alkoholista nőkre gondolok,hanem akik tudják nevelni őket.


2012. júl. 31. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ez inkább társadalmi elvárás, hogy a nő neveli a gyerekeket a férfi pedig a pénzt keresi.

"Ha egy anyának nagyobb a felelőssége a gyerekei iránt akkor miért baj,ha mindig a nő kapja válás után a gyerekeket? Nem így lenne az igazságos? "

Jobb esetben nincs nagyobb felelőssége, hisz mindketten vállalták. Mindketten ugyan annyira gondoskodni akarnak róla.

2012. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Sok esetben tényleg a nő van a gyerekkel, apuci meg mondván ő dolgozik, csak fizeti a számlákat és a gyerekkel kapcsolatos költségeket. Én sem értem miért vannak meglepve, ha ilyenkor az anyának ítélik a gyereket. Vannak persze szuper apukák, akik kiveszik a részüket a mindennapi problémákból, de sajnos sokan csak a nő felelősségének érzik a gyereknevelést.
2012. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

"Sok esetben tényleg a nő van a gyerekkel, apuci meg mondván ő dolgozik, csak fizeti a számlákat és a gyerekkel kapcsolatos költségeket."

Szerintem ez elég rossz hozzá állás. Azért ha az Apa 3 műszakban dolgozik az Anya meg otthon van Gyesen akkor azért ne az Apának kelljen ellátni a gyereket. Mert az Apa sem jókedvében, hanem a családjáért dolgozik. Persze nem azt mondom, hogy néha nem segíthet.

2012. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak az alkoholista nő alkalmatlan anyának, hanem sok másfajta nő is.


ma már nem működik teljes egészében az a társadalmi beidegződés, ami évezredeken át működött: anyu a gyerekkel, apu vadászik (fejlett formájában az irodában vadássza a pénzt).


És mindig jobb, ha a gyereknek nincs anyja, de van jó apja, mintha rossz anyja van és nincs jó apja.

2012. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jó most hadd ne írjam már le a sokféle anyukát akik alkalmatlanok a gyereknevelésre. az alkoholistával csak szemléltettem.
2012. júl. 31. 21:02
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem az. Csak a társadalom szemében. Istenében biztosan nem.


Az én exem is eltűnt. Az apám is. Az anyám apja is. Az apám apja is. ..és még sorolhatnám...


Bárki is megvetette volna őket ezért? Ugyan dehogy!


Bezzeg, ha én egy hónapra leadom a nagyihoz a gyereket (mert nincs óvoda, dolgozni pedig kell), akkor mindjárt megkapom, hogy "na te sem vagy egy igazi anyatípus".

És ne legyen dühös az ember erre a világra?

2012. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

4: nincs ezzel semmi gond, csak ha az együttélés alatt is az volt a családban a felállás, hogy anya nevel, számon tartja mikor mit kell az oviba vinni, éjjel lázat mér, apa meg kivonja magát ezek közül, akkor nem csoda, ha váláskor is azt mondják, hogy az anyánál maradjon a gyerek és apa meg fizessen tartásdíjat.


Ahol apa is részese a mindennapok szépségeinek ás bajainak, az anyagi terheket is közösen viselik, ott meg megint más a helyzet...

2012. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem akarom védeni a rossz Apákat.

De én nagyon sok esetben látom, hogy az ő szülői példájukat viszik tovább. Az ő Apja sem törődőt, játszót vele, így ő sem. Elvált szülők gyereke 1 év házasság után elvált.

Szerintem ez is közre játszik.

2012. júl. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan olyan bűn ha egy apa hagyja el a gyerekét mintha az anya teszi.
2012. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!