Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell újra és újra...

Miért kell újra és újra megforgatni a kést valakiben, aki már így is egy lelki roncs?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évben nagyon sok negatív dolog történt velem: elvesztettem az egyik legjobb barátnőmet, a fiú, akibe beleszerettem faképnél hagyott, kaptam egy rettenetes tanárt, aki megutáltatta velem az egész iskolát, így a bizonyítványom is rettenetes lett. Nem múlt el úgy egy hetem, hogy ne sírtam volna vagy otthon, vagy az iskolában.


Azonban ha rokonokhoz, barátokhoz megyünk, mindenki csak piszkálni tud. Például találkoztunk egy rég nem látott rokonnal, aki egy családi összejövetel-félét akart szervezni, és minket is meghívtak anyukámmal. Aztán elkezdi: "De remélem oda nem ilyen depressziósan fogsz jönni!" és a hangneméből ítélve nem viccből mondta.

Aztán mikor a szomszédba megyünk pl vacsorázni, és én előbb haza szeretnék jönni, rögtön mindenki pampog, hogy "Jaj, és otthon mit fogsz csinálni? Gondolom semmit, csak unatkozol..." vagy "Inkább mész TV-t nézni minthogy társaságban legyél". A legrosszabb hogy ilyenkor anya soha nem véd meg, és kötelezően el kell járnom a szomszéd társaságba, ahol biztosan tudom, hogy ha én nem vagyok ott, akkor engem beszélnek ki, hogy milyen szörnyű vagyok. Igazából ők anyukám barátai, úgyhogy nem értem miért kéne nekem is átjárni, főleg ha nem érzem ott jól magam.


Na tehát a kérdés az, hogy ha látják az emberek, hogy egy ismerősük, vagy rokonuk szomorkás, nem olyan életvidám mint ezelőtt volt, hogy az életének egy nehezebb időszakát éli, miért kell ezzel piszkálni, hergelni? Miért nem nyújtanak egy támaszt, amíg túllépek ezeken a dolgokon? Nem kérek sokat, csak egy kis időt és türelmet. És legfőképpen megértést.

(17 éves lány)



2012. aug. 1. 20:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Szia. Én is voltam ilyen szituációban. Ez a tinédzserkor velejárója. Engem is folyton piszkáltak és szekáltak. Útáltam a középiskolát, a tanáraimat és az osztálytársaimat. Szerencsére nekem volt barátom és ő segített át ezen a szakaszon. Igazából tavaly sikerült feloldódanom. Csak azokkal az emberekkel törődtem akik velem is, akik meg szemétkednek veled azokat szard le jó nagy ívben, nem érdemlik meg, hogy rájuk fecséreld a drága idődet. Mit tanít a tanárod? Én kigolyóztam a rühellett töritanáromat azzal, hogy letettem az érettségit előrehozottan. Minden sikerül, ha igazán akarod! Anyámtól én is gyakran kiborultam ilyen koromban. Néha még most sem tudom megérteni őt. Én ilyenkor ott hagytam, had gondolkozzon azon amit mondott. Találj magadnak valami hobbit ami boldoggá tesz. Vagy esetleg háziállat. Amióta megvan a 3 cicám annyi szeretetet kapok tőlük, amit sok ember nem képes megadni. Barátkozz! Ne az álbarátokat gyűjtsd be, hanem próbálj igaz barátságokat felépíteni olyan emberekkel akikre bármikor számíthatsz. És fel a fejjel! Egy év és mehetsz egyetemre vagy fősulira, jó messze a kretén alakoktól!
2012. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%
A nyelvtan érettségid hányas lett, kedves #1?
2012. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Ezt anyukáddal tisztázd, ő az aki csepegteti az infót rólad - veheted panaszkodásnak is - ezért van felbátorodva a környezetedben mindenki annyira hogy valami tanáccsal lásson el. Anyukád nem rossz szándékkal teszi ezt, csak keresi a megoldást egy olyan dologra amire nem is biztos hogy keresnie kell.


Biztos ismered a mesét mikor a gyerek, az apa és a szamár mennek és mindenki beleszól hogy is kéne ezt megoldani. Anyukád ebbe a körforgásba esett bele, kérd meg szálljon ki belőle, a te érdekedben. Rosszabb napjaid vannak, de ez nem tartozik másra, maximum rá, majd ti ketten megoldjátok.

Annyi védelmet elvárhatsz tőle, hogy nem ad ki másnak, értesd meg vele hogy rajtad jelen pillanatban ezzel segit a legtöbbet. Ha megkérdezik mi van veled mondja azt hogy minden rendben, igy a további 'piszkálódás' letudva.

2012. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Ha valóban lelki roncsnak érzed magad, miért nem fordulsz segítségért szakemberhez? Megvárod, amíg biztosan megbuksz a suliban?


Nem veszed észre, hogy a szüleid terrorizálnak? Mivel ők ezt teszik, te pedig az áldozatuk vagy, ezt érzik mások is. Ha valakit áldozatank nevelnek a szülei, akkor sokan hajlamosak belerúgni a már készen kapottba, azaz a bűnbakba. Úgy érzik, hogy szabad, hiszen a szüleid is megteszik, ők miért ne tehetnék? (Sajnos, a buta, szűklátókőrű és önző ember így gondolkodik.)


A viselkedésed tükrözi azt hogy pocsékul vagy, és a környzeted nem megértő, hanem támadó. A sok gonosz ember örül, hogy készen kap egy bűnbakot, akibe jól belerúghat ő is.


A "tanár, aki megutáltatta az iskolát egy éltre", nem létezik. Vannak rossz tanárok, vannak tanárnak alkalmatlan emberek, de aki ilyen szemét, amögött általában egy nagyon durva apa (vagy anya) áll. Mármint a tiéd - és a tanárra vetül ez a negítív apakép.


Kérj segítséget, mielőbb! Ifjúsági pszichiátert, nem kevesebbet.

2012. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

3: Tévedsz. De bizony rossz szándékkal teszi. Megalázza a lányát mások előtt és ezt titokban élvezi. Minden egyes megalázással, minden egyessel vagy minden depressziós epizóddal, ami a lányát kínozza (és aminek a valódi oka éppen a két önző és rossz szülő), magát érzi többnek.


Úgy hívják ezt, hogy Hófehérke és a Gonosz Mostoha -komplexus. Az anya, aki majd' megdöglik irigységében és gyűlöletében, mert ő maga öregszik, a lánya pedig viruló fiatal lány (kénem hogy legyen). Ezért aztán mindnet megtesz, hogy NE legyen a lánya szebb, virulóbb, fitalabb, kívánatosabb mások számára, mint ő.


Sajnálom, de ez az igazság.

2012. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem ezt, egyszerüen csak helytelenül kezeli. Szakértelem hiánya, felkészültségi hiány, egyszerü félelem a megoldhatatlannak tűnő helyzettől... sokféleképp lehetne fogalmazni, de rosszindulatról nincs szó, épp azt hiszi hogy jót tesz, ő ebben látja a megoldást.
2012. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kineziológushoz járok, hétfőn voltam második alkalommal. (Előbb is elmehettem volna, de anya azt mondta ne menjek, oldjam meg egyedül a problémáimat.) Érdekes módon ő megért, sokkal tisztábban látok én is bizonyos dolgokat. Félelmetes, de ezt mondta ő is, mint az 5. válaszoló, hogy irigy. Én meg, a naiv kislány még csak nem is feltételezné az anyukájáról, hogy így érez.


1-esnek: Angol tanáromról volt szó.

Nálam ez a "hagyom gondolkodni, mit mondott" dolog nem működik, mert nagyon makacs. Szent meggyőződése, hogy amit ő mond az úgy van, még ha rá is jönne, hogy nekem van igazam, nem kérne bocsánatot, vagy ilyesmi, hanem hagyná, had érezzek bűntudatot, és inkább forr magában.

2012. aug. 1. 21:31
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

"Érdekes módon ő megért"


Mi ebben az érdekes, ebből hogy ő megért. Ha ellent merne neked mondani nem mennél hozzá.

Felejtsd el ezt a kinezizét mielött nagyon beleélnéd magad, anyukád a megoldás kulcsa, találjatok egymásra újra.

2012. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szerinted hányszor próbálkoztam?

Elmeséltem neki, hogy fáj, hogy mások így leszólnak, az is fáj, hogy nem véd meg, hogy próbáljon megérteni a történtek miatt.

Szerinte én továbbra is csak bebeszélem magamnak ezt az egészet, hogy nagyobb a dolog füstje mint a lángja, hogy én csak sajnáltatom magam.

Ma is próbálkoztam. Elkezdett üvöltözni velem, mert azt hitte nem örülök a fincsi narancsos sörnek, amit kértem hogy vegyen. Egyébként meg csak valami savós bio zöldségleven lepődtem meg. Kérdeztem, hogy "hát te meg mit vettél?" A válasza, idézem: Mi a f*szt ugatsz b*zdmeg?!

Kérdeztem hogy "Anya, mi a bajod már megint?" Ő meg csak némán vágta a paprikát a lecsóhoz. Ott álltam 3 percig, hátha sikerül 3 mondatot kicsikarnom belőle, de nem volt együttműködő...


Köszönöm az eddigi válaszokat, előre szólok, én mindenkinek zöld kezet adtam.

2012. aug. 1. 22:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

fiatal vagy, érzékeny vagy, egyáltalán nem vagy lelki roncs!!! sírd csak ki magad, az jót tesz. az első szerelmi bánatok is iszonyat nehezek, az embernek nincs tapasztalata, nincs rá felkészülve stb. ha faképnél hagyott, egyértelmű (noha közhely), hogy nem érdemel meg téged. avgy nem szerelmes beléd, erről sajnos nem tehet.


próbáld levezetni a feszültséget valamivel, erős sporttal, futás vagy küzdősport pl kickbox, nagyon jó érzés püfölni egy boxzsákot ám :)


ha időd engedi, néha menj önkénteskedni, ételosztás hajléktalanoknak, vagy beszélges öreg nénikkel az utcán, vagy segíts egy állatmenhelyen, bármi, ami hasznos. ettől te is feltöltődsz, szélesedik a látóköröd, nem csak a saját gondjaiddal leszel elfoglalva.


a tanár miatt: lehet, kiidegelték a gyerekek. sok a bunkó tanár, de mindnekihez meg lehet találni a hozzá vezető utat pl tanácsot kérsz tőle stb. csak próbáld magad a helyébe képzelni, vajon miértviselkedhet úgy, ahogy stb. Lehet, hogy az ő élete sem fenékig tejfel.


Ezen kívül ha van bármilyen kreatív érzéked, fesd, rajzold, írd, zenéld ki magadból, ami bánt. Írd le mindig egy doc dokumentumba, de jelszavazd le. Vagy írj anonim blogot :)


Ne hagyd magad, a nehézségek csak erősebbé tezsnek, de tényleg.


:-)


30N

2012. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!