Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számíthatok egyedülállónak,...

Számíthatok egyedülállónak, ha a párommal egy lakcímen lakunk, viszont a kisfiunk az én nevemen van és az anyakönyvi kivonatban az apa neve ki van húzva?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Amíg nem vagy férjnél, addig egyedülálló vagy :)

Tökmindegy ki van veled egy lakcímen, akár lehet az ovis haverod is egy lakcímen veled :)

2009. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Az egyedülállóságról az igénylőlap vonatkozó részén csak nyilatkozni kell. Ebből következik, hogy a nyilatkozó felelőssége, hogy a valóságnak megfelelően nyilatkozzon. Az apaságot a gyámhatóság előbb-utóbb tisztázni fogja, tehát nem lesz örökre üres az anyakönyvi kivonat.
2009. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért arra vigyázz, hogy ha egyedülállóként igényelsz családi pótlékot vagy valamilyen segélyt vagy bármilyen juttatást, akkor ezt utólag visszakérheti tőled a Hatóság, ha bebizonyosodik, hogy valójában élettársi kapcsolatban élsz valakivel, vagyis már nem vagy egyedülálló!


Ehhez elegendő egy szúrópróbás ellenőrzés (Önkormányzatnál a bejelentett lakók alapján) vagy egy "jóakaró" bejelentése...

Bármikor kimehet a Hatóság ellenőre és kifaggathatja a szomszédokat is...


Vigyázz, mert büntetőjogi felelősséged tudatában nyilatkozol az egyedülállóságodról, ha ez hazugság, akkor jogilag büntethető vagy emiatt!


-------------------------


Jól értem : a párod(akivel együtt laktok) a gyerek apja?

És nem vette nevére a kisfiát?... 8-o

Együtt éltek és ennek ellenére egyedülállónak akarod vallani magad?...


8-O

2009. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen a párom a gyermek apja. Igazából az apasági nyilatkozat ellenére sem írták a fiúnkat az apa nevére, mert román állampolgár.és igazából ez akkor derült ki mikor elkértük az anyakönyvi kivonatot.
2009. júl. 18. 14:48
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Már ne haragudj, de a bnőm kisfia meg osztrák állampolgártól van, mégis beírták a nevét a szül. ak. kivonatba és a gyerek is a nevén van. Ez így hülyeség!
2009. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
amúgy meg felháborítónak tartom, h csalás és hazugság útján akarsz többet kapni az államtól (ergó az én illetve a többi BECSÜLETESEN dolgozó és adózó állampolgár fizetéséből). Undorító dolog ez, hisz elvileg nem kapnád meg, csak hazugsággal. De ezért tart itt ez az ország, ahol tart, mert itt a becsületesek nem élnek meg, csak akik lopnak, csalnak, hazudnak.
2009. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen mindegy, milyen állampolgár az apa, a nevére kell írnia a Hatóságnak, ha ő nyilatkozott az apaságáról!

Olyat sem tehet a Hatóság, hogy önhatalmúlag a gyereket a te nevedre anyakönyvezze, ha a ti rendelkezésetek más volt!


Ha mégis netán elírtak volna valamit anyakönyvezésnél, ezt meg lehetett volna reklamálni és kérni lehetett volna a javítást (most is lehet kérni!)...


Ehelyett te nem ezen akadsz fenn, hanem azon töprengsz, "számíthatsz-e egyedülállónak, ha a pároddal egy lakcímen laktok, viszont a kisfiatok a te neveden van és az anyakönyvi kivonatban az apa neve ki van húzva"... 8-o


Ne haragudj, de ez nem úgy tűnik, hogy "véletlen elírás" lenne, hanem előre megfontolt szándékú ügyeskedés!

2009. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szándékosan történt az elírás. Már több mint egy hónapja, hogy felküldték a papírjainkat a közigazgatási hivatalba. És mi tétlenül várunk. Annyit mondtak majd 150000Ft lesz az átírás pedig még jegyzőkönyvet is írtak arról, hogy az apa román. A kórházban a kis kártyáján az apa neve volt, viszont az anyakönyvi kivonaton már az enyém. A legmegdöbbentőbb az az egészben, hogy a kórházban sem tudták megmondani, hogy miért így van. Se TAJ kártya se semmi nincsen, a páromat kirúgták a munkahelyéről, és végső elkeseredésemben mertem csak megkérdezni az egyedülállóságot. És higyjétek el én is örültem volna ha a párom nevét kapja és nem kell 150000ért át iratnunk a babánkat más hülyesége miatt. Jobb helye is lenne annak a pénznek.
2009. júl. 18. 16:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nagyon valószínű, hogy előbb-utóbb eljut a megfelelő szervhez a papír és igen gyorsan kiderül, hogy a gyerek apjával élsz, tehát nem vagy egyedülálló. Ergó vissza kell majd fizetned, ha emelt összegű csp-t, stb-t igényelsz kamatostól és még meg is büntetnek. Szerintem nem éri meg.
2009. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Most már látom, hogy nem éri meg. De vajon elintéződik ez a tévedés, hogy az én nevemre került a gyermek? Vagy mostmár biztosan fizetnünk kell? Teljesen tanácstalanok vagyunk
2009. júl. 18. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!