Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni a...

Anyám Lánya kérdése:

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet, hogy ott alhassak a legjobb barátnőméknél?

Figyelt kérdés

Lenne valami ötletetek ?

Nem engedik a szüleim, hogy a barátnőmnél alhassak. Jobban mondva csak apukám nem engedi, és nem értem, hogy miért. Már 5 éve legjobb barátok vagyunk, de egyszer sem engedte apa, hogy ott aludjak. És ezt azzal magyarázta, hogy "Van neked szobád is, és ágyad is. Nem kell másra szorulnod"

Még ha az lenne, hogy nem ismeri a szüleit, vagy messze laknának és a többi. De ez nem így van. Apa a barátnőm apukájával nőtt fel..és tőlünk 2 utcányira laknak.

Elég szigorú hozzám, pedig a jegyeim is jók, és a házi munkába is mindig segítek. Még abba a középiskolába mentem amit apa akart, holott én nem oda szerettem volna menni, csak nem akartam vele cirkuszolni...Nem járok disco-ba sem, teljesen átlagos vagyok. Még csak nem is vagyok lázadó tinédzser.


Nagyon örülnék, ha adnátok egy két jó ötletet.

15/L


2012. aug. 2. 20:34
 1/9 anonim válasza:
53%
beszéljenek a barátnőddel, vagy a szüleivel. megfogják érteni.
2012. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem akarja hogy ők etessenek vigyázzanak rád stb

hívd át először te a barátnődet aludni, és akkor már nem érezné majd kellemetlennek ha te mész a barátja házába

2012. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem engedi, nem engedi kész. Én éveken át szégyelltem, hogy a szüleim napi negyed órát engednek számítógépezni, amit alig tudtam fél órára nyújtani. Igazából a mai eszemmel nem tudom, hogy bírtam ki. A lényeg az, hogy most röhögök a gépfüggő barátaimon, akik a szükséges dolgokon és az étkezésen kívül csak számítógépeznek, SZÓ SZERINT!!! Most napi 2,5-3 órát gépezek, mondjuk ebből rengetek idő fölösleges tevékenységekre megy el, mint például, hülye tinédzser lányok problémájában segítek egy fórumon, szemben a többiek napi 8 órájával.

Nem azt mondom, hogy minden szülői tiltás jó, de utólag a legtöbb igen. Ha később sem enged el, és te még mindig nem érted miért, legfeljebb majd te elengeded a saját gyereked.


Amúgy szerintem túl elfogadó vagy. (ezt a középiskolából gondolom) Hallgasd meg a véleményét, és próbálj kompromisszumot kötni vele. Ha még így is a hálószobás indokhoz ragaszkodik, akkor olyan oka van amit nem fog elárulni, úgyhogy ne faggasd, csak fogadd el. Mellesleg ez más vitátokra is működhet.

15/F

2012. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első kettő: köszi a válaszotokat, akkor elhívom a barátnőmet, és hátha apa is elenged legközelebb.


Kedves utolsó ! Nem azért, hogy beszóljak, mert nem szoktam..de amúgy nem kötelező válaszolni a kérdésekre.:)

Sajnálom, hogy rám, egy egy hülye tinédzser lányra és a problémámra szántál kemény 5 percet az életedből, és a gépezési idődből.__.


Oké, hogy a szüleid tiltottak a számítógéptől egy ideig. Ez érthető. Sok velünk egykorúaknak már olyan függőségük van, hogy az nem igaz. Nekem sem engedték, hogy sokat gépezzek (mondjuk engem nem is nagyon kötött le) suli időben szinte csak akkor gépeztem, ha a leckéhez kellett valami..


De hahóó !! Én csak egy estét akarok, amit a barátnőmmel végigbeszélünk. Ebből milyen káros függőség alakulhat ki ?! Semmilyen.


Igen, a középiskolás dolog...

Hát hogy is mondjam. Kis városban lakunk. Egy középszintű gimnázium van itt. Én tudom (és akkor is tudtam) hogy mit szeretnék csinálni. Csak, hogy azt tanulhassam, amit igazán szerettem volna kollégistának kellett volna lennem, amit persze szintén nem enged. Más nem volt, ami érdekelne, ezért az lett, amit apa mondott. Hiába próbáltam volna bármit is tenni, nagyon félt. Túlságosan is. Pedig nincs rá oka. Ezzel nem tudok mit kezdeni. Azzal akartam foglalkozni, amit a világon a legjobban szeretek. Mikor apa közölte, hogy nem lehetek kollégista, akkor kb minden álmom a porban hevert. Bejárás szinte megoldhatatlan. A két város közt alig jár busz, vagy vonat.


Amúgy te így ismeretlenben is szépen le tudod venni, hogy mekkora egy hülye hisztiző tini vagyok.:')

Akkor már én is nyilvánítok rólad egy véleményt, így ismeretlenben.(:

Lenéző, és rohadt bunkó lehetsz.! :DDDD


Ja és köszi a választ

2012. aug. 2. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem engedik a szüleim, hogy a barátnőmnél alhassak. Jobban mondva csak apukám nem engedi, és nem értem, hogy miért"


Fél hogy teherbe ejt

2012. aug. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Fél, hogy teherbe ejt"

A barátnője???? Elég durva történhetnek, ha az egyik lány teherbe ejti a másikat.

2012. aug. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt hülyének néznének páran


Próbáltam humoros és ironikus is lenni egyben.Nem értem az ilyen szülőket,már azt sem engedik meg hogy a barátnőjüknél aludjon a lányuk?Mitől félnek?Mit érnek el ezzel a felesleges "szigorral"?Tényleg szánalmas

2012. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
lehet, hogy szégyellné, hogy rád kell költeniük a barátnődéknek, gondolok itt kajára, vízre, áramra. ez elég szánalmasan hangzik, mivel nyilván ez az összeg szánalmasan alacsony lenne, de lehet, hogy pont amiatt, mert együtt nőttek fel. a barátnőd aludt már nálatok?
2012. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Van 1 baratom akivel pont ugyanez a helyzet. Nem ertem, hogy miert ugy fogja fel az apa dolgot mintha raszorulnal a masik csaladra. Itt korant sem arrol van szo, sokkal inkabb szorakozasrol.
2012. aug. 31. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!