Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! Akiknek szintén...

Feleségek! Akiknek szintén makacs természetű a férjetek hogyan lehet jól együtt élni egy ilyen társsal, hogy lehet jól kezelni az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

Hihetetlen makacs a férjem,KOS a csillagjegye ,bár én nem nagyon hiszek az ilyenben,de teljesen megfelel mindannak amilyennek leírják ezt a jegyet.

Mindig mindenben az övé az utolsó szó,utólag sosem ismeri be ,ha tévedett,képes akár napokig nem enni makacsságból .


Próbálgattam így is,úgy is,hogy talán sikerülhet így is szépen együttélnünk ,nem sok sikerrel jártam.

Talán ami még leginkább bevált,hogy ha előre tudom,hogy valami nem fog sikerülni neki amibe jellemzően meggondolatlanul,nagy hirtelen belevágni készül,akkor nem szólok egy szót sem,hanem hagyom,hogy saját maga jöjjön rá a saját kárán.

Sokszor volt már olyan,hogy belevágott vállalkozásokba ,vagy munka mellett képezni akarta magát,mind-mind félbe lett hagyva ,anyagilag pedig a család sínylette meg mind a vállalkozásba belefektetett pénzeket,mind a képzésekhez szükséges tandíjjakat.


Úgy érzem ,hogy álomvilágban él és soha nem láttja reálisan a tettei következményeit,de ha erre figyelmezetem akkor nagyon megharagszik és méginkább azt csinálja amit csak akar.

Sorra igazolódnak be a dolgok amiket előre megmondtam,hogy nem lesz jó amit szeretne,utólag ránt egyet a vállán és én pedig ne szóljak semmit,elnézést nem kér,még neki áll feljebb.

Magában persze bánkódik és olyankor hozzá sem lehet szólni,mert annyira ideges ,ilyenkor még cinikus és sértő is szokott lenni velem ,ami nagyon fáj ,mert egy érzékeny embeer vagyok aki szeretnék megfelelni másoknak .

Ismeritek ezt az embertípust?

Mit kezdejek makacs ,akaratos férjemmel ?


2012. aug. 3. 15:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%
Én mielőtt hozzámegyek valakihez, végig gondolom, hogy tudok-e majd vele élni és "kezelni". :)
2012. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

13 éve vagyunk együtt ,10 éve vagyunk házasok,idén lett 40 éves.


Két évvel ezelőtt volt egy munkahelyi balesete ,a fejét is nagyon megütötte,agyrázkódást kapott ,nem sokon múlott az élete,azóta lett ennyire nagyon rigolyás,de elfogadtam,hogy ilyen lett,csak nehéz vele.

2012. aug. 3. 15:43
 3/33 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy, mert nem illetek egymáshoz. Ennyi.
2012. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%

"Sorra igazolódnak be a dolgok amiket előre megmondtam,hogy nem lesz jó amit szeretne"


Hát nehéz... próbáld ezeket az előrejelzéseket elhagyni, hadd döntse el ő, mit szeretne. Ha belebukik, az is az ő dolga. De ha dönt, ne akard meggyőzni az ellenkezőjéről.

2012. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Hát mást nem tehetek,mint hogy "megegyem amit főztem" ,nem gondolkozom válásban,fel sem merül bennem ,mert van jó oldala is a személyiségének szerencsére .

Csak ez a gyerekes makacskodás,meggondolatlanság ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni .

2012. aug. 3. 15:49
 6/33 anonim ***** válasza:
41%

Jajj, ez a pontozgatás, de óvodás.:)


Csak mert azt írják,ami neked nem tetszik, attól még igaz.

Alkalmazkodsz a flúgos férjedhez vagy elválsz. Ezt a kettőt lehet tenni.

2012. aug. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

"Hát nehéz... próbáld ezeket az előrejelzéseket elhagyni, hadd döntse el ő, mit szeretne. Ha belebukik, az is az ő dolga. De ha dönt, ne akard meggyőzni az ellenkezőjéről."


Nehéz megállnom,hogy ne szóljak bele olyan dolgokba amiből a családnak jelentős anyagi kára keletkezhetne.

ÉN a két lábon járó előrelátás ,túlzott biztonságra törekvés,görcsös megfelelniakarás vagyok ,ez sem a legjobb,még saját magamnak is nehéz magammal sokszor.

A férjem azt nem szereti benem,hogy mindenen pánikolok előre ,bár az igaz ,hogy amitől én előre tartok az sajnos be is következik mindig.


A balesettől lehetséges ,hogy valakinek megváltozzon a személyisége ilyen irányba ?

Sokáig volt eszméletlen ,majd furcsa dolgokat csinált,mondott amikre nem emlékszik már mikor agyrázkódást kapott,az ügyeleten az orvos azt mondta ,hogy nagyon súlyos az állapota .

2012. aug. 3. 15:53
 8/33 anonim ***** válasza:
Nem vizsgálták ki rendesen, hogy fejben minden stimm-e? Vagy csak ügyeletes látta? :O
2012. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

"A balesettől lehetséges ,hogy valakinek megváltozzon a személyisége ilyen irányba ?"


Nem tudom, hogy nálatok is ez-e az oka, de sajnos igen, volt már ilyenre példa.

2012. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
32%

Fejet ért ütés előidézhet személyiségváltozást. Ha eddig nem volt ilyen, akkor érdemes lenne szakemberrel megnézetni, mert tudommal kialakulhatnak komolyabb személyiségzavarok is ilyen esetben.

Ritka, de fejsérüléseknél azért előfordul.

2012. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!