Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy olyan munkát talált a...

Egy olyan munkát talált a számomra az anyukám, amire nem érzem alkalmasnak magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

LÉGYSZÍVES OLVASSÁTOK VÉGIG, MERT FONTOS. KÖSZÖNÖM!


Gyermekkoromban rákos voltam, aminek sajnos szövődményei maradtak fent. Hat éves koromban azt mondták, maximum 3 hónapom van vissza. Ezt kevesen tudják, milyen érzés, de sajnos a mai napig érzem a hatását.


Tegnap kb. másfél órát mentem, pontosabban csak egyet, mert fél órát pihennem kellet. Nem bírtam egy órát folyamatosan sétálni, de ezt sajnos csak én érzem, kívülről lehet, hogy nem látszik. Viszont mire felértem a harmadikra a lépcsőn, egy szót nem bírtam már szólni, annyira kimerültem. Pedig nem is mentem sokat! Sajnos ez még nem is a legrosszabb, volt olyan is, hogy a boltba nem tudtam elmenni, annyira rosszul voltam. Ja, a szomszédba volt a bolt, több órás lelki felkészülés után sikerült vennem egy kenyeret, meg szalámit, de az eladó látta rajtam, hogy valami nincs rendben. Ez apukámnál volt, most kb. 2 hónapja anyuval élek.


Anyu annyit lát, hogy jól fizető munka lenne, csak épp semmi szakmai tapasztalatom nincs a betöltendő munkakörben, mivel nem eladó, hanem boltvezető helyettes lennék, ha felvesznek. Mondtak is pár szakszavat, hogy mit kellene csinálnom, olyant, amit még sosem hallottam, azt sem tudom, hogy mi. De nem csak ez lenne, ez egy része csak, nagyrészt álló munka volna, meg árupakolás. Az önéletrajzomat ma adtuk be, persze abban is anyu segített, gondosan odafigyelve arra, hogy ezek a rosszulléteimről egy szó ne essék benne. Én úgy érzem, hogy ezzel hazudunk, ő azt mondja, hogy amit írtunk, az igaz, csak nem írtuk le a negatívumot. Egyébként pont abban a boltban lenne ez az állás, ahol ismernek, és észre vették, hogy sokszor rosszul vagyok.


Tegnap a másfél óra sok volt, levegőt nem kaptam, állni alig bírtam, pedig többször pihentem útközben. Ez a munkaidő 8 órás lenne, bár azt mondták, hogy sok a túlóra, tehát több.

Ezek a rosszullétek sajnos rendszeresek nálam, és a magas bér miatt elég magasak az elvárások is, melyeknek szinte biztosan nem fogok megfelelni.


Ja, már két alkalommal nem sikerült a dolog. Az egyik helyen tanuló voltam, és a nagyszüleim könyörögték ki, hogy az év végéig maradhassak legalább, már 3 hónap után nem akarták, hogy ott dolgozzak. Nem tettszett, hogy mire beértem, már fáradt voltam, meg sokat kellet ülnöm. A másik egy három hetes nyári gyakorlat volt, ott meg lényegében csak annyi volt a feladatom, hogy felporszívóztam az üzletet. Utána találtak nekem valami számítógépes munkát, de így is délben mehettem, pedig 5 óráig lett volna a munkaidőm. Ott is látták, hogy nem bírom, csak azért voltak rendesek, mert három hetes volt csak.

Ez biztos nehezebb lenne, mint az eddigi két munka, mert ezeken csak tanuló voltam, ahol kisebbek az elvárások, de most élesben kellene csinálnom, nem engednének haza azért hamarabb, mert nem vagyok jól. Vagy ha igen, már másnap nem is kellene bejönnöm, max. vásárlóként.


A leszázalékolás folyamatban van, két lehetőség van:

1. Anyu tényleg nem érti meg az egészségi állapotomat. Azt csak sajnos én érzem, mennyire vagyok rosszul, de a napi 8 óra az sok lenne. Ez baj, mert amikor kirúgnak, akkor félek, hogy azt mondja, direkt csináltam. Pedig nem fogom bírni a 8 órát (na meg rendszeres a túlórákat), ez a munkahely veszett fejsze nyele.


2. A leszázalékolás miatt van szükség erre, hogy legyen arról papírom, hogy megpróbáltam, de nem sikerült. Ez meg azért rossz, mert becsapjuk a munkáltatót. A betegségeimről egy szó nem lett írva az önéletrajzomban, lényegében hazudva lett benne. Sokat járok/jártam abba a boltba vásárolni, ez meg az én lelkiismeretemnek rossz, hogy becsapom őket. Mindenkit ismerek abban a boltban.


Szerintetek melyik a kettőből? Mit tegyek? Mindig így van, ha el kell mennem hosszabb távra, egy órát nem birok menni. A bolti munka pedig nagyrészt álló lenne, meg pakolni is kellene. A 8 óra az sok.



2012. aug. 3. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pffff hát ez a kemény. Először is borzasztóan sajnálom hogy ilyen problémád van:( Másrészt anyukáddal meg kellene beszélned a dolgot jó alaposan ott a baj az hogy nem képes megérteni azt hogy problémád van pedig tudja ő nagyon jól, és azt szeretné hogy normális ember legyél. Ha sehogy sem akarja beismerni a dolgot akkor beszélj a háziorvosoddal hogy vizsgáltasson ki és csináljon erről papírt. A másik gond az ha a munkáltatód erre rájön, mert rá fog, akkor szóvá fogja tenni hogy miért nem említette ezt az önéletrajzodon. Amikor én mentem nagyobb üzletbe árufeltöltőnek akkor tőlem szóban kérdezték is hogy van-e esetleg valami problémám, én nemet mondtam mert tudomásom szerint semmi bajom nem volt de az orvosin kiderült hogy gondjaim vannak a vérnyomásommal. Szerencsére tudtuk kezelni a dolgot így végül felvettek. Csak ugye te már tudsz erről és ha rájönnek akkor gáz lesz, anyukádnak meg említeni kellett volna hogy legalább említsétek meg a dolgot. Abban igazat adok neki hogy így a soha büdös életbe nem vesznek fel sehová, mert a mai világban nincs munkahely mindenhová nehéz bekerülni és a munkáltató rengeteg ember közül válogathat. Ha esetleg ez miatt elküldenek akkor ezt mondd meg anyudnak hogy ez meg ez van és ez meg ez miatt van és szerintem apáddal is beszélgess el ezzel kapcsolatban hogy mi a helyzet mert ez így nem jó ahogyan van. Ha ez nem jön be a munka akkor a munkaügyi hivatalban kérj tanácsot ezzel kapcsolatban ők tudnak adni hidd el.
2012. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem az a kérdés, hogy rosszul leszek-e ezen a munkahelyen, hanem az, hogy mikor. Lehet, hogy már az első napon, lehet, hogy csak később, de biztos rosszul leszek.

Anyu meg erre azt mondja, hogy fejezzem be, ne vonzzam be a negatívat. :(

2012. aug. 3. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyáddal ülj le és beszéld ezt meg vele.. Attól hogy jól fizet nem kell az, hogy az egészséged még jobban rámenjen.. Esetleg nincs olyan iroda ahova beadhatnád az önéletrajzodat? Neked sem mindegy hogy ülő vagy álló munkát végzel.. És az irodai munka kicsivel könnyebb.. A cipekedés miatt pedig hamar rosszul leszel majd!
2012. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Harmadik: ne is haragudj, de te hol élsz?!

Irodába nem azt veszik fel, aki nem képes fizikai munkát végezni, hanem azt, akinek van megfelelő végzettsége.

Még a papírtologatáshoz is diploma kell.

Ha jól olvasom, a kérdező eladói végzettséggel rendelkezik.


Megnézném, ahogy irodai munkát végez: könyvelés, adminisztrálás, szakfordítás, stb.


Kérdező: vannak olyan cégek, amelyek kifejezetten a csökkent munkaképességűek foglalkoztatására és rehabilitációra szakosodnak. Magyarán rokkantnyugdíjas, de munkaképes embereket munkaerő-kölcsönzőként foglalkoztatnak.

Operátorként is kereshetsz egész jól, többségében ülő munka, és nem kell hozzá képesítés, mivel betanított munka.


Ezzel a boltvezető helyettes pozícióval kapcsolatban ráérsz akkor idegeskedni, ha felvettek. Az, hogy beadtad a jelentkezésed, meg esetleg behívnak egy elbeszélgetésre, az nem jelent semmit.

Ha felvettek, akkor meg menned kell orvosi alkalmasságira, ahol őszintén mondd el, mik a problémák. Mindenképp jobban jársz, ha tudnak minderről, és nem menet közben derül ki.

2012. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Anyu azt mondta, hogy azért kell próbálkoznom, hogy a leszázalékolásnál a bizottság előtt tudjak mit mondani. Azt mondta, hogy ha nem sikerül, akkor legalább megpróbáltam, és tudok mire hivatkozni. Ha meg sikerül, akkor lesz egy sikerélményem. De úgy érzem, ezzel azt a boltot csapom be, ahol mindig korrektek voltak velem, mint vásárlóval.


Operátor munka érdekelne, ha az nem fizikai.

Illetve ma beszéltem valakivel, aki egy internetes hálózatépítős munkát javasolt. Állítólag január óta csinálja, és már havi 200.000-et keres vele. Teljesen otthoni munka, amibe belefér 1-2 rosszullét.


Ez mellet van egy másik ilyen jellegű próbálkozásom is, internetes katalógusok, illetve magazinok szerkesztésével foglalkozom. Erre napi szinten elég sok időt szánok, elég régóta. Sok témám van és látogatóm van, de sajnos hirdetőt ennek ellenére nem találok. Pedig többször megpróbáltam találni, mivel ilyen jellegű munka lenne az, amit igazán feküdne nekem.


Lehet, hogy az is baj, hogy sokszor - mindig - csalódás ért a munkával kapcsolatban. Sikerélményem soha nem volt, mindig azt láttam, hogy nem felelek meg az elvárásoknak. Ez a vasbolttal kezdődött, ahol csak azért tűrtek meg gyakorlaton egy évig, mert a papát ismerték, és szó szerint kikönyörögte. Még azzal kapcsolatban is nemrég csalódás ért, amire azt hittem, hogy értek hozzá, meg tudom csinálni, ez a fent említett magazin. Még ott sem sikerült egy dologban megfelelnem az elvárásoknak. Pedig azzal kapcsolatban tényleg maximálisan pozitív volt a hozzáállásom, mert szívesen csinálom. Kb. egy hete volt ez, de a mai napig nem hevertem ki a dolgot. Ez érzelmileg rossz, mivel semmi sem jön össze, bármennyire is szeretném.

De még nem adtam fel a dolgot, ezt próbálom bizonyítani, legalább is magamnak.


Egyébként ez miatt állok pszichiátriai kezelés alatt, mármint az miatt, hogy a munkával kapcsolatban mindig csalódás ért. Már előre félek attól, hogy nem fogok megfelelni ennek a munkakörnek sem az elvárásainak. Főleg úgy, hogy nem érzem magam rá alkalmasnak.


Mi lehet ennek az oka, hogy még pozitív hozzáállás esetén sem jön semmi össze a számomra?

Mit tudok tenni ez ellen?

Lehetséges, hogy el vagyok átkozva? Már erre is gondoltam.

2012. aug. 3. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon élek kedves negyedik és boltvezető voltam míg ki nem rúgtak.. Most irodában papírt tologatok diploma nélkül..
2012. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!