Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek engem illet a...

SzBianka kérdése:

Szerintetek engem illet a gyerektartás meg a családi?

Figyelt kérdés
még iskolába járok es kap anyukám rám gyerektartást és családit de én nem otthon lakok igy nem is kell hogy eltartson. engem illetne a pénz???

2012. aug. 3. 17:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hol laksz? Ki tart el téged? Mert gondolom suli mellett annyit nem keresel, hogy egymagad eltartsd magad.
2012. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem anyuddal élsz, és már elmúltál 18, akkor a pénz a tied.Ha még nem vagy 18, akkor az kapja, aki eltart,aki a gondviselőd.
2012. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
ezt nem akartam irni mert nem kell a lecseszés meg annyira köze sincs hozzá senkinek de ha nagyon fontos akkor 17fél vagyok anyukám a gondviselőm hivatalosan de a párommal élek a szüleinél.
2012. aug. 3. 17:25
 4/24 anonim ***** válasza:
61%
Ebben semmi oltás nincs, nem téged illet. Ugyanis nagykorúságodig van egy gondviselőd, akit megillet ez a két juttatás. Fél év, és magad veheted fel ezt a pénzt. Addig meg beszéld meg anyuddal, hogy adja oda neked.
2012. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%
Kérelmezd, hogy gondviselőid lehessenek a barátod szülei, és akkor ők kapják meg a pénzt.
2012. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
ohh nem ilyen nagy a gáz csak az a baj hogy ha kérek egy farmert vagy egy kis pénzt mindig vergődik h menjek dolgozni neki nincs de közbe minden másra van. ezért kérdeztem
2012. aug. 3. 17:31
 7/24 anonim ***** válasza:
36%
Ha semmibe nem támogat, esetleg beszélj apukáddal, hogy a gyerektartást neked adja, gondolom anyukád nem fog bÍróságra rohanni, ha igen, akkor vázoljátok a helyzetet, apukád meg bÍzonyÍtja, hogy neked odaadta.
2012. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
33%
Neked meg otthon kellene laknod. Ha nem laksz otthon akkor nem csak apudnak kene fizetni hanem anyudnak is, mert igy anyukad sem a gondviselod ha nem vele laksz. A gyerektartas a gyerek gondviselojenek jar, hogy azt a gyerek szuksegleteire koltse. Te meg gyerek vagy, otthon lenne a helyed. Te kezbe nem kaphatsz gyerktartast, max rokontartast kaphatnal kezbe ha tovabb tanulnal. Mik a terveid? menj inkabb apukadhoz ha otthon anyuddal nem jo. De nem is ertem hogy engedik hogy ne otthon lakj. Nem ertek veled egyet, ne haragudj
2012. aug. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%
Azért az nem szép dolog anyukádtól, hogy a hátralévő fél évre visszatartja a rád megkapott juttatásokat. Becsületesen neked kellene adnia, hiszen semmilyen szinten nem gondoskodik rólad. Ha az ő háztartásában élnél, őt illetné.
2012. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
nem szeretnék hazamenni mert jobb itt. nem mondom h semmit nem kapok belőle mert kb 15000ftot költ "rám" de a többi...... mindegy megvagyok nélküle csak az esik rosszul hogy akár mit kérek nincs pénz de ha magának akar venni valamit arra van.:S
2012. aug. 3. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!