Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek engem illet a...

SzBianka kérdése:

Szerintetek engem illet a gyerektartás meg a családi?

Figyelt kérdés
még iskolába járok es kap anyukám rám gyerektartást és családit de én nem otthon lakok igy nem is kell hogy eltartson. engem illetne a pénz???

2012. aug. 3. 17:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%

Jogilag őt illeti, mivel kiskorú vagy, de azért kapja azt a pénzt, hogy rólad gondoskodjon belőle. Legalábbis ha "csak úgy" laksz a párodnál, nem hivatalosan, akkor az anyukád kapja a pénzt.


Ha a párod szüleinél van bejelentett lakcímed, de ők hivatalosan nem a gyámjaid, akkor nem tudom, hogy működik, utána kell járni, de erre a fél évre teljesen fölösleges, utána pedig már jogosan kérheted, hogy neked utalja apukád a gyerektartást.


Ha a párodéknál van bejelentett lakcímed, és örökbe is fogadtak, akkor anyukádnak semmi köze már jogilag a gyerektartáshoz, de nem te kapod a pénzt, hanem a gyámjaid.

2012. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Azért ha nem otthon laksz, mégis 15000Ft-ot rád költ, akkor nem mondhatod, hogy nem költ rád eleget. A gondoskodás nem abból áll, hogy kinézel magadnak valamit és megveteted vele, hanem beletartozik a ház rezsije, ahol élsz, az ennivalód, az iskolai dolgaid kifizetése stb. Ha ezeket nem neked kell fizetned, és még ezen felül költ rád anyukád 15000Ft-ot, akkor nem tudom, hova hisztizel.
2012. aug. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
orokbe fogani nm tudjak, ahoz le kene mondani a szuleinek rola hivatalosan is. en nem engednem a lanyomnak hogy 17 evesen elkoltozzon, maximum csak az apjahoz. Apukaddal mi a helyzet??? miert nem mesz hozza? meg egy eved hatra van a sulibol ha jol ertelmezem. Ez igy nem megoldas. Az eletben sajnos nem mindig ugy alakulnak a dolgok ahogy szeretne az ember.
2012. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
most semmi iskolai dolgot nem kell.h fizessen. nem vagyok nagyon követelőző mert elmondom hogy per pill 1db hordható husszu farmerom van 1rovid farmer megy egy tért naci meg vagy 4 hordható felsőm.szovszal most sulikezdésre gondoltam h vennie kéne. de mindegy hagyjuk a témát megkaptam a választ amit szerettem volna ez nagyon hosszu tortenet. koszonom mindenkinek a választ.
2012. aug. 3. 18:15
 15/24 anonim ***** válasza:
Miért nem anyukáddal laksz?
2012. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
De hát NEM laki otton! Nem fogyaszt se áramot, se vizet, se gázt, nem ruházzák, nem etetik. Szép, szép, hogy vaamennyit ad neki az édesanyja, de az egész tartásdíj és családi pótlék őt illetné ebben az esetben. Mert ő ÖNFENNTARTÓNAK minősül ebből a szempontból mg akkor is, ha egy fiúval él. Most teljesen felesleges azzal jönni, hogy még kiskorú. Ez a tényeken nem változtat.
2012. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha otthon lakna az nem 15 ezer lenne, a párod szüleinek legalább ad valamennyit?
2012. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
önfenntarto akkor lenne ha dolgozna es eltartana magat. de akerdesre meg mindig nem valaszolt a kedves kerdezo. apaval mi a helyzet??? egy evet mar csak kibirsz valamelyik szulonel? lesz ballagasod, lesz szalagtuzod. Mi a fenet akarsz csinalni? mibol akarod kifizetni. Anyukad lett a hivatalos gondviselod a birosagiitelet szerint. Ezt szinten csak birosag tuja megvaltoztatni. ezen te nem tudsz es addig neki jar a penz. kiskoru vagy, nem tudsz semmit sem kezdeni. a fiu szulei hogy allnak ehhez a kerdeshez? ez igy nem egeszseges.
2012. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

Téged illet, s nem pedig anyukádat. A gyerektartást és a családit azért kapja a szülő, hogy a gyereke ellátásához hozzájáruljanak ezzel.

Mivel Te nem otthon laksz, ergo nem anyud etet, nem nála fogyasztod az áramot, vizet, nem ő tart el, nem járna neki.


1-2 válaszoló is beszél itt össze-vissza. Ha a gyerek nem otthon lakik, akkor nem fogyaszt semmit.

Elég baj az, amikor egy szülő ezeket a pénzeket magára költi.

Megint más lenne, ha otthon élne, akkor rezsi+kaja fogyasztás is szóba jönne, de így mi?

2012. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem értem a lepontozást, apuka a gyereknek fizeti a gyerektartást. A gyereket az anyuka nem támogatja, nem értem akkor apuka miért ne adhatná a lányának. Ha az én lányom lakna a barátja szüleinél, akkor minimum, hogy ezeket a pénzeket odaadnám a szülőknek, mivel most ők fizetik a többletet.
2012. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!