Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek engem illet a...

SzBianka kérdése:

Szerintetek engem illet a gyerektartás meg a családi?

Figyelt kérdés
még iskolába járok es kap anyukám rám gyerektartást és családit de én nem otthon lakok igy nem is kell hogy eltartson. engem illetne a pénz???

2012. aug. 3. 17:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
62%
Itt leges legelőször azt kellene tisztázni, hogy a kérdező 17 évesen miért nem a felügyeleti jogot megkapó törvényes képviselőjével, vagyis az anyukájával él.
2012. aug. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
80%
19-es, 19.03-kor írtad. Maximálisan egyetértek veled /ment is a zöld kéz!/. Ugyanígy érveltem én is, de engem lepontoztak. Jogilag a kislánynak kellene megkapnia, hiszen nem a szülői házban él, ergo: nem fogyaszt. Az pedig, hogy miért nem él ott, teljesen lányegtelen, nem tartozik a kérdéshez.
2012. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Amíg kiskorú vagy nem jár ha betöltöd a 18-t kérheted a nevedre a csp-t, a gyt-ért rokontartási pert kell indítanod ha nappalin tanulsz.
2012. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
azét nem apukámmal élek mert egy szemétláda nem ugy állt hozzám (se a tesóimhoz) mint egy apa. nem bántott soha csak lelkileg olyan volt mimt ha egy idegen lenne sose volt igazi apa ugyhogy vele sose laknék többet. anya azóta "elviselhetetlen" mióta van a mostani palija. szeretem anyát de fél óránál tovább nem birok vele lenni. egy 3szobás lakásban "élünk" 2fiu tesommal es nem tudott nekem külön szobát csinálni mert a 2fiu nem akart együtt lenni tiszta szégyen. lakhatnék otthon is de itt jobban érzemagam. nem a párom szülei nem kapnak anyátol pénzt .csak annyit amit a párom hazaad a fizujábol.
2012. aug. 3. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!