Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, nektek az ilyen...

Lányok, nektek az ilyen dolgok terén milyen a kapcsolatotok a szüleitekkel? És ti mindent elmondotok nekik?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és 2 hónapja van barátom. Nekem ő az első kapcsolatom. Szeretem őt, és biztos vagyok benne, hogy ő is szeret, és nem csak megfektetni akar engem, ezt már többször is elmondta. Anyukám tudja, hogy van barátom, találkoztak is már, és elég jól viselkedett vele. Azt mondta nekem, hogy szimpatikus neki a fiú. Szóval a lényeg, hogy ha esetleg komolyabbra fordulna a dolog, és majd szeretnénk tovább menni a "kézfogás,csók"-on, azt, hogy mondjam el anyunak? Ti hogyan mondtátok el ezt a szülőknek? Hogyan fogadták, vagy el se mondtátok? Bocsi a sok kérdésért, csak érdekel! :)
2012. aug. 4. 17:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
elmondtok* bocsánat
2012. aug. 4. 17:58
 2/14 anonim ***** válasza:

Igazából ez.. hát nem is tudom, én nem mondtam el a szüleimnek, amikor már komolyabbra fordultak a dolgok, de azért, mert nem bízom meg a szüleimben. Féltem, hogy eltiltanak a fiútól, mert eleve nem nagyon szerették őt. Sajnos nem olyan jó a kapcsolatom velük, ezért nem tettem ezt. Viszont van olyan barátnőm, akinek az anyja a legjobb barátnője egyben, mindent elmond neki.

Tehát én azt tanácsolom, ha bízol a szüleidben, mondd el nekik, vagy legalább az anyukádnak :)

Legyél nagyon óvatos, nehogy érjenek meglepetések :)

2012. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem először puhatolózz náluk, hogy mit gondolnak arról, ha valaki tizenévesen nemi életet él, ne rögtön azzal kezd, hogy a barátodnál akarsz aludni.

Nekünk már teljesen természetes, hogy 15-16 éves korunkban elvesztjük a szüzességünket, de a szüleinknek már nem biztos :) bár ők is mind másmilyenek, de én pl ismerem a szüleimet, ők hülyének néznének, és nem engednék, hogy a barátomnál aludjak, az fix. Még ha biztosítanám őket arról, hogy nem szexelünk (el tudnám velük hitetni, elég manipulativ vagyok :DD), akkor sem. Mindent megengednek egyébként, de ezt az egyet nem.


Szóval, én még nem tartom ott, de nem mondanám el a szüleimnek. Vagy délután csinálnánk, vagy pedig azt mondanám, hogy valamelyik barátnőmnél alszok. Tudom, hogy nem szép, de másképp nem lehetne. Mikor már férjem lesz, csak akkor mondanám el, hogy hány évesen vesztettem el a szüzességem :DDD

Anyunak az a véleménye, hogy 18-19-20 éves korom körül kellene, apunak pedig fogalmam sincs, de mivel én vagyok az ő egyetlen pici lánya, biztos azt gondolja, hogy sokkal később kellene :)))

Van egy barátnőm, aki 12 éves kora óta él nemi életet, ő is állandóan hazudozik a szüleinek, mert az anyja szintén azt mondta neki, hogy majd 18-19 éves kora körül :DDD (pedig az én szüleim kb 10 évvel idősebbek, mint az övé)


15l

2012. aug. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam semmit elmondani, holnap még írok. Csak most nincs időm.
2012. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, különösen a 15 éves lánynak!

Igaz, van barátom, de még mi se tartunk azért 'ott'. Nem szeretnék, úgymond könnyen kaphatónak tűnni a szemében. Ha szeret, tényleg vár rám! :) Nekem is anyu mindig azt mondja, hogy ő úgy gondolja, hogy 17-18 éves koromig várjak, nehogy rossz élményeim legyenek. Anyu 37 éves, és már arról azért beszélgettünk, hogy ő 14 éves korában csókolózott először, de a szüzességét csak 18 éves korában vesztette el, ez miatt nem tudom mit gondolna, ha én korábban. Idővel biztos megértené... :) Így is mindig mondja, hogy büszke rám, hogy nem iszok, nem cigizek, nem bulizok, és még jól is tanulok... És épp ezért, ha elmondanám félek, hogy.. hogymondjam.. kicsit lejjebb kerülnék a szemében.:(

2012. aug. 4. 20:16
 6/14 anonim ***** válasza:

Én sem mondom el anyának amikor komolyabbra fordul a dolog. Ez legfőképp azért van, mert semmiféle kapcsolat nincs köztünk, egész nap kb. 3-4 mondatot beszélünk, és nem túlzok. Szóval én semmit nem osztanék meg vele. Max ha már szexre kerül a sor, és ez a srác az első. Dönts saját belátásod szerint és mérlegeld az anyukáddal való kapcsolatodat is.

15L

2012. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Ne 15 évesek osztogassanak már tanácsot egymásnak! Hát persze, hogy nem hallgatjátok meg a felnőtteket, mert csak az a jó tanács, ami a fejetekbe vett tervhez visz előbbre titeket. Ha netán valaki mást mer mondani, akkor az a hülye. Hát nem!

15-16 évesen még nem egymást kéne gyaláznotok félig gyerekként. Miért nincs értéke nálatok a kivárásnak, a megélésnek? A komolytalanság ott kezdődik, hogy 2 hónapos kapcsolatra mondja a kérdező is, hogy tuti, biztos, stb, és mindjárt a b.száson jár az esze. Főleg első kapcsolat, szinte gyerekszerelem. A témáról ezer oldalak íródtak már, és azért, mert az ösztönkielégítő társadalom hangosan fujjog ellene, még az erkölcsök nem idejétmúltak. Nem mellesleg a kivárás megtanulása bizonyos önmérsékletre is tanít az élet más területein is. Meg kell ám tanulnotok, hogy nem lehet mindig minden vágyat azonnal kielégíteni. És ez nem kortól függ. Lehet ám lepontozni.


Egy "öreg" 27 éves

2012. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

No, engem nem fogtok felpontozni, de nem baj, nem haverkodni járok az oldalra :)


Először is, nem tudom szó nélkül hagyni a 15-L írását:

"Nekünk már teljesen természetes, hogy 15-16 éves korunkban elvesztjük a szüzességünket, de a szüleinknek már nem biztos :)" Kislány, Neked lehet, hogy "természetes" de baromira nem természetes, hogy egy 15 éves gyerek szexel...basszus...én is pár éve voltam 15 éves, azért az annyira nem természetes...és tudod mit? Ne menjünk messzébb, a párom húga, most 16 éves, elvittük fesztiválozni pár napra a párommal és ELKÉREZETT amikor találkozott a barátjával, 10 után csakis velünk és előttünk volt a barátjával és ez neki természetes volt...azon kívül, hogy megfogják egymás kezét és puszi, eszükbe sem jut más...Tudod, Nekik ez a természetes, és hogy is mondjam, helyénvaló viselkedés 16 évesen...Minden csak nevelés kérdése...tovább olvasva, büszkén mondod, hogy lehet szexelni délután is, ez is igaz, de gondolom egy becsúszott gyereket nem igen nevelnél fel a saját pénzeden. Továbbá büszke vagy arra, hogy "kijátszod" a szüleid bizalmát, ez sem túl szép...majd évek múlva fogsz rájönni, hogy mekkora "szamár" voltál kiskorodban...kívánom, hogy ne legyen túl késő!



No Kedves Kérdező!

Nekem sosem volt olyan kapcsolatom édesanyámmal, hogy megbeszéljem a fiúügyeimet és most 22 évesen sem szoktam vele megosztani ezeket a dolgokat...Ő elzárkózott ettől én meg nem erőltettem...Persze ismeri a páromat, 16 éves voltam mikor összejöttünk, azóta eltelt pár év :)

Nem kötöttem az orrára sem az első csókot, sem az első szexet...az rám tartozik és ezt most is így gondolom.

Ha kezdettől megbeszéltük volna talán elmondtam volna, de ez amúgy sem olyan téma szerintem amit feltétlenül meg kell beszélni. Két emberre tartozik, rám és a páromra, slussz...Gondolom ennyi idő után sejti már :D


Egyébként nem fogadta túl jól a párkapcsolatomat pedig már majdnem 17 voltam, mikor megismerkedtünk. Folyton telefonált, ellenőrizgetett, pedig ellentétben a 15-L-al én sosem hazudtam...minden este 9 kor otthon kellett legyek, vakációban 10-kor...


És egy kis off...

Elismerem, hogy lehet bármikor szexelni, sőt hazudni is lehet, csak ne feledjük a hazug ember és a sánta kutya esetét...Én először 18 évesen bújtam ágyba a párommal, akkor már 12-es voltam és majdnem 2 éve voltunk együtt.


Nem gondolom azt, hogy 15 évesen a szex valódi szex tud lenni, mert ebben a korban egyszerűen, nincs ahogy azt jelentse amit jelent. Most visszagondolva 18 évesen sem ugyanazt jelentette, hiszen még iskolás voltam, még jóformán gyerek, a saját kis gyermeki gondjaimmal...



Szóval, mondd el a szüleidnek amit gondolsz, hogy "megbírnak". Hazudni, ne hazudj, mert az nem válik hasznodra...


22-L

2012. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 27 éves öreg!

Nagyön köszönöm, szívemből szóltál!!!

A 22-L

2012. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan már 24 vagyok, de én elmondtam anno anyának, bár én már 19 éves voltam.:) Én mikor meglett a barátom, már elkezdtem vele beszélgetni a dologról, hogy neki hogy zajlott, milyen volt meg, hogy én mitől tartok ezzel kapcsolatban. Bár nagyon jó a kapcsolatunk, de először nagyon furcsa volt erről beszélnem vele, de mostanra már ez is természetessé vált, mint bármelyik más téma. Persze nem vesézzük a pózokat vagy ilyesmi, csak nekem voltak gondjaim a mostani párommal ezen a téren és azt is meg tudtam vele beszélni és tanácsokat is adott, úgyhogy én csak örülök, hogy ennyire nyitott a kapcsolatunk. Szerintem te is elkezdhetsz már beszélni erről vele, megkérdezheted, hogy neki milyen volt meg ilyesmik. Aztán már én is csak annyit mondtam neki az első alkalom után, hogy "hát megtörtént" ő meg csak elmosolyodott és megkérdezte, hogy milyen volt, aztán ezzel le is zártuk a témát. Ha a ti kapcsolatotok is van ilyen jó, akkor egész nyugodtan bízz meg anyukádban és bár nehéz először erről beszélni, de szerintem megéri.:) Csak bátran! Sok sikert!
2012. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!