Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A céljaim vagy a szerelem?

A céljaim vagy a szerelem?

Figyelt kérdés

Van egy párkapcsolatom. 3 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást. A baj az, hogy fél év múlva végzek az egyetemmel, és amivel itthon folalkoznék ahhoz pénz kell és külföldi ismeretek, mivel ezt csak bizonyos országokban oktatják.

A barátomnak jóval több éve van hátra és itthon akar maradni. Egyrészről, mert ha édesanyjával történne valami akkor ő vigyázna rá (apukájára nem biztos ,hogy jól gondját viselné), másrészről ő szereti ezt az országot ideköti minden. Tehát nem jönne ki velem.


Most már tudom, hogy választás elé kényszerülök. Amit nagyon nem akarok. Jó akarok lenni a szakmámban és talán évek múlva visszajönni és itthon is kamatoztatni a tudásom, a tapasztalatom, sőt saját vállalkozást indítani... de ugyanakkor tudom, hogy ha elmegyek külföldre nem fog velem jönni a barátom. A tanulmányi éveimet még kivárná, de ha már dolgozok azt nem.

És még egy olyan férfi nem lesz az életemben mint ő.



2012. aug. 5. 00:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

nem lennéka te helyedbe. én is majdnem ilyen helyzetben vagyok. Kinnt akarok tanulni,de a párom nem tud velem jönni:( így én is gondolkodok.

És ha azt csinálnád hogy pár havont ahaza jársz? nem lenne megoldás? am mit szeretnél kint tanulni?:)

2012. aug. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Iskola mellett még csak-csak ha lenne pénzem rá... de munka mellett... :/
2012. aug. 5. 00:47
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

A céljaid,ugyanis nem éri meg egy olyan férfi miatt eldobni a lehetőségeket,aki nem adna fel érted bármit..a ti jövőtök ugyanis fontosabb.A családhoz meg később bármikor haza lehetne járni,ne mondja nekem azt senki,hogy nem,sőt őket is ki lehetne vinni.

Honnan tudod te azt,hogy nem lesz ilyen férfi az életedben?És honnan tudod,hogy ilyen jó marad még évekig a kapcsolatotok?Honnan tudod,hogy nem szerethetsz bele ennyire másba és nem bánhat ilyen jól veled más férfi a milliárdnyi ember közül?A céljaidért és a jövődért hagyd el ezt az országot,kezdj ott új életet!

2012. aug. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
A céljaidat válaszd, ellenkező esetben később meg fogod bánni.
2012. aug. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 omba ***** válasza:
78%
Szerintem menj, nem kell előre szakítani, majd kialakul valami úgy is, ha meg mégsem, hát az is jelent valamit.
2012. aug. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

" A céljaid,ugyanis nem éri meg egy olyan férfi miatt eldobni a lehetőségeket,aki nem adna fel érted bármit.."


De nézd azt, hogy a Kérdező sem adna fel bármit a fiúért....:)

2012. aug. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az 5. javaslatát mondom én is Neked.
2012. aug. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Cél. A megszerzett tudás egy életre szól, a szerelem meg egy idő után úgyis elmúlik. (Bármilyen csúnyán hangzik)
2012. aug. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Én döntöttem és maradtam...

Képezni itthon is tudom magamat, ha nem is annyira, amennyire külföldön, de aki tanul, tud.

Én egyetemen kaptam volna állást, visszautasítottam, mivel már 3 éve voltunk távkapcsolatban (egyébként 5 éve vagyunk együtt). Nagyon jó voltam az évfolyamomban a rektor nagyon szeretett, tehát nagy karrier állt előttem...De döntöttem...3 év alatt, ameddig külön voltunk a párommal, azt vártuk, hogy vége legyen ennek az időszaknak, hogy végre összeköthessük az életünket. Most eljött az idő, hogyan is mondhatnám azt, hogy "kösz nem?!"...A tudás, a diplomák nem boldogítanak. Én imádom a szakmámat, de azt mondtam, ha egyszer is választanom kell a családom és a karrierem közül, akkor számomra nem lesz kérdés...Engem nem az tesz boldoggá, hogy hol állok a karrierembe, hanem az, hogy van egy párom, aki ha beteg vagyok éjjel 3 kor teát főz, aki megmosolyogtat és akivel azt érzem, jó élni. Lehetne 10 diplomám, ha nem lenne párom nem lennék boldog. Ugyanez volt esetében ő nem tudott volna hozzám költözni, az egyetem miatt, neki még van 3 éve...így én megyek, más mesterit választottam és jelenleg munkát keresek. így kicsit nehezebb, de megoldjuk :)


Én a szívemre hallgattam.


Persze fontos, hogy eltudjuk tartani magunkat, meg ilyenek, de a karrier és a párom közül a párom a fontosabb:)


22-L

2012. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
melyik karrierista pontozott le? Nem értem, miért haszontalan a válaszom?!
2012. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!