Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tönkre teszi az életemet...

Anyám tönkre teszi az életemet vagy én vagyok túl önző?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Az anyám kb. 1 éve összejött egy pasival és most várják a közös gyereküket.. Ez nem is érdekel, viszont el akarnak költözni Pestről, mert a pasi elég messze lakik és ki akarnak venni a suliból, el akarnak szakítani a barátaimtól. Ott van az egész életem, rendkívül jó suliba járok, ahol nagyon színvonalas az oktatás stb. Imádom a barátaimat, minden oda köt. Apámnál is lakhatnék, de ezt anyám nem engedi. Észre sem veszi, hogy mindent tönkre tenne avval, ha elköltöztetne 150 km-rel arrébb..Elegem van. Mindig egyke voltam, tök jól elvoltunk anyámmal, erre most jön ez a pasi, aki ráadásul egy bunkó alak, folyton ordibál velem meg egy kedves szava nem volt még hozzám és mióta anyám terhes, velem egyáltalán nem foglalkozik, nem érdekli, hogy éltanuló vagyok vagy pl. múltkor nem jött el a táncversenyemre, mert hogy ultrahangra ment. 10 hónapja készültem erre a versenyre, tudta mennyire fontos, de nem jött el. Elegem van, nem akarok elköltözni, nem akarok egy alacsony színvonalú suliba járni, mert be akarok kerülni egy nagyon jó egyetemre és a mostani sulim rendesen készít fel az érettségire. Verseny szerűen táncolok, drámaórákra járok, énekelek, tele vagyok barátokkal, szeretem az iskolát, miért kéne feladnom ezeket?
2009. júl. 19. 16:06
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
97%
Ha apukád is akarja, hogy hozzá menj, adja be a bíróságra a gyermekelhelyezési kérelmet, és téged is meg fognak hallgatni, hogy kivel akarsz lakni.
2009. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
44%

Minden bizonnyal az is benne van a dologban, hogy a kényelmes szép kis életecskéd fel lett rugva és nem úgy tűnsz, mint aki nagyon várja a kistestvérét.

16 éves vagy, eldöntheted, hogy hol laksz, költözz apádhoz, ha azt mondod ő megengedné.

Ha anyád nem enged, akkr a gyámhatósághoz fordulhatsz, és a bíróság kötelezi anyádat, hogy engedjen el.

2009. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
12%
Igazi pesti liba vagy. Azt hiszed, csak ott van jó iskola? Minden iskola jó! Csak a diákok lusták maximum. Nem fogsz belehalni, ha le kell költöznöd "vidékre". Jó lenne, ha inkább segítenél az anyukádnak, és nem idegelnéd ilyen hülyeségekkel.
2009. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
71%

egyáltalán nem vagy önző!

mondd el anyukádnak, hogy miért akarsz abban a városban maradni, ahol most vagy. a jó iskola nagyon-nagyon nyomós érv! egy egész élet múlhat rajta, és persze azon, hogy valaki hogy tanul, de nálad nincs ilyen gond, ezek szerint. sokan akkor sem tudnának úgy teljesíteni, ha ugyanolyan színvonalú suliba kerülnek, mert a megszokott barátok hiánya akár depresszióssá is tehet egy időre. ezt mondd el neki is. és a táncot sem tudnád folytatni.

mindenképp maradj a mostani sulidban, és költözz apukádhoz, akkor is, ha édesanyád ellenzi.

nem tud mit tenni, erőszakkal nem vihet magával. a bíróság is tudja ezt, ha perre kerülne sor, nem szólnak már bele egy kamasz döntésébe, mert tudják, hogy úgysem tehetnek ellene semmit.

de szerintem anyukádat nem fogja érdekelni, hogy nem vele maradsz, hanem az apukáddal inkább. :( sajnos. titokban még örülni is fog minden bizonnyal, hogy egy konfliktusforrással kevesebb,

2009. júl. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
16:20-as válaszolónak: öm..talán..te meg egy vidéki paraszt?:D Nem fogom anyám meg az új kis családja miatt feladni a céljaimat, az álmaimat..ha nem lenne semmi értelme az életemnek, talán..de anyám egyáltalán nem törődik velem mostanában és nem fogja tönkretenni az életemet.
2009. júl. 19. 16:32
 6/57 anonim ***** válasza:
97%
Nem feltétlenül kell iskolát váltanod. Lakhatsz hétközben apukádnál (mint ahogyan sokan koleszban vagy albérletben vannak), aztán hétvégére hazamész anyukádhoz.
2009. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem először fújd ki magadból a tömény undort és rosszindulatot, utána kezdj el gondolkodni a megoldáson. Amíg a vörös köd el nem oszlik, a gondolkodás úgysem fog menni, neked meg most habzik a szád, annyira utálod anyukádat és az "új kis családját". Attól, hogy folyton veszekszel vele erről, még nem fog beleegyezni semmibe. Észérvekkel és nyugodtan próbáld ezeket megmagyarázni neki, amit ide leírtál (persze a viszolygó jelzők nélkül). Úgyis 2 év múlva érettségizel, eltervezted, hogy hol szeretnél továbbtanulni, önálló életet kezdesz, stb. Ha ezt a hangod felemelése nélkül elmondod neki, szerintem meg fogja érteni.
2009. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim válasza:
28%

16:33 - Nem feltétlenül kell iskolát váltanod. Lakhatsz hétközben apukádnál (mint ahogyan sokan koleszban vagy albérletben vannak), aztán hétvégére hazamész anyukádhoz.


Ilyen helyzetben nem szívesen mehet az édesanyjához. szvsz szerintem költözz édesapádhoz (persze ha megengedi, legalább is nem tudom kivel milyen a viszonyod). Úgy sem tud veled mit kezdeni veled édesanyád... Ha nem tetszik neki, akkor esetleg fenyegesd meg, hogy akkor bíróság meg még tököm tudja miket lehet csinálni.

2009. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
71%
Miért fontos nekik a költözés, és hogy velük menj?
2009. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek, hogy ne költözz el, ha ennyire nem akarsz, viszont azzal a válaszolóval is azonosulok, aki békességre int. "Fenyegesd meg..."és efféle gondolatok nagyon rossz eredményre vezetnek. Kerüld a gyűlölködést. Menjen jó szívvel mindenki a maga útján. ("Ki-ki lakjék hazájában, őz erdőben, ember házban.")
2009. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!