Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni olyan családta...

Mit lehet tenni olyan családtaggal aki ha megoldandó súlyos anyagi problémák jelentkeznek összeomlik, haragszik az egész világra, mogorva és depressziós lesz, még az addig szeretett társával is cinikus és lekezelő?

Figyelt kérdés

Abból indulok ki,hogy neki sem jó amilyen ,mert nem képes kudarcot kezelni ,önuralmat gyakorolni,higgadtnak és pozitívnak maradni.


Hogyan lehet jól kezelni ezt ?


2012. aug. 5. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Tapasztalatom szerint sehogy. Az én apám ez miatt lett újra alkoholista és kellett eljönnünk a családi házból, mert olyan durva dolgokat művelt. Pedig csak le kellett volna ülnie anyukámmal és megbeszélni, hogy akkor hogyan tovább, de az italozás egyszerűbb volt.:(

De szerintem az lett volna a megoldás, hogy akkor tényleg leül a család, számot vet, fontossági sorrendet állít fel, megnézi min lehetne spórolni, esetleg plusz munkát vállalni, stb. és nem egyből magába fordulni és tönkrezúzni még a család békéjét is.

2012. aug. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Á,alkoholról szó sincs,nem is dohányzik.

DE én már attól rosszul vagyok ,hogy gubbaszt a házban ha itthon van,nem szól egy szót sem,ha szóba hozom a problémát akkor kiborul,hogy már megint ezt kell hallgatnia,tudja ő is és ettől szenved ő is,de ne is beszéljünk róla,mert úgysincsen megoldás.

Napokig nem borotválkozik ,szinte már szakálla van...nem akar enni...hiába mondom neki,hogy egyen és igyon,szenved.


Nagyon bánt,hogy nem lehet sem megbeszélni vele a dolgokat,mert magában akar szenvedni ,sem nem lehet vele tervezgetni a jövőről,mert azt mondja,hogy kilátástalan minden.

Nagyon lehúz lelkileg engemis amit csinál,én puszilgatom,simogatom,bíztatom,hogy minden rendbejön,de ő továbbra is rideg és üres-bús tekintettel néz maga elé ha hazaér a munkából,vagy ha szabadnapos akkoris.

2012. aug. 5. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyire súlyos az a helyzet ami miatt kivan?Mert lehet hogy nem is olyan vészes...de csak ő gondolja úgy!
2012. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem az anyám ilyen,az elején próbáltam vele beszélni,próbáltam segíteni rajta de nem tudtam,mivel pénzem nincs (18éves vagyok),ezért anyagilag nem tudom támogatni,pedig erre csak az lenne a megoldás,de az a baj hogy ilyenkor már nem biztos hogy elég lenne a pénz,mert elég nagy károkat okozott benne,és egy jó pszichológus sem biztos hogy tudna már segíteni,az hogy beteg,vagy depressziós be sem ismerné,rájöttem hogy nem tudok vele mit kezdeni,senkiinél sem tudja megváltani az ember a világot akármennyire is fáj,ha ő saját maga nem akar elindulni a jó irány felé,akkor mondhatsz meg tehetsz akármit,ez sajnos így van,főleg hogy 50éves fejjel már nem fog megváltozni mert nem tud,így élte le az életét.Inkább foglalkozz a sajátoddal,alakítgasd azt,több értelme van,hidd el,tudom,hogy rossz,elég sok szörnyűséget átéltem már miatta,most elfogok költözni,sajnálom,hogy magára marad,de nem tudok mit tenni.
2012. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!