Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy depressziós vagy...

Félek, hogy depressziós vagy más beteg leszek. Anyám nem hagy nyugodni! Mit tennétek?

Figyelt kérdés

lassan 3 éve, hogy elköltöztem, ebben szüleim is nagy szerepet játszottak, de természetesen nem csak azért, hanem h a párommal legyek, 22 éves voltam ami szerintem már a mai világban tök egyértelmű. most lassan 25 leszek de anyám állandó önsajnálata, meg lelkiismeretfurdalást keltő veszekedései már teljesen kikészítenek. 3 éve hallgatom. hogy én milyen nem törődöm vagyok h eljöttem nem érek fel a húgomhoz, nem törődök vele, h voltam ilyenre képes, senki nem tenne ilyet az anyjával!! állandóan szidja a páromat és a családját, ami nagyon rosszul esik, igaz elég messze eljöttem több 100 km ert de ahogy tok hazamegyek, miindennap órákat beszélünk, ami már néha magába megterhelő! én értem h hiányzom neki ők is nekem, ahogy tudok mindig hazamegyek, deamít művel velem csak azért h rosszul érezzem magam, már nagyon sok! állandóan stresszbe vagyok miatta, előre félek attól ha beszélnem kell vele, pedig nem így kellene lennie!

bocs h hosszú lett! ti mit csinálnátok? csak azért menjek vissza haza, h ő boldog legyen, de én ne!


2012. ápr. 23. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy mész vissza!


Én 17 éves koromban elköltöztem anyáméktól. Volt mikor visszamentem de kikészültem.Nyugtatón éltem.

Aztán mikor legutóbb elköltöztem azt ordibálta hogy a szarba hagyom őket, meg nekem jó életem lesz nekik szar stb

220km-er vagyok tőlük. Ebben az évben 1*voltam otthon elég is volt.

Havi 1*beszélek velük telefonon.

Ez az én életem az az ővéké.

Oldják meg,én se kérek tőlük segítséget.

Te csak foglalkozz magaddal és a pároddal.

2012. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

szia!

köszi h válaszoltál...

akkor nem csak én vagyok így :( sajnos engem napi több órát "gyilkolnak" kész vagyok állandóan... én is cak miattuk utazok haza évente többször is pedig drága, én 350 re vagyok!

én nem tudnám megtenni h csak havi 1 beszéljünk, nem hagynák hívogatnának. jó lenne kizárni őket sokkal jobban

2012. ápr. 23. 10:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne menj vissza!

"h eljöttem nem érek fel a húgomhoz, nem törődök vele, h voltam ilyenre képes, senki nem tenne ilyet az anyjával!"- ez pedig már gusztustalanul manipuláló és érzelmi zsarolós viselkedés anyádtól!


vissza ne költözz!!!

2012. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 horvi74 válasza:
100%

Az én anyám is ezt csinálta,örökösen pocskondiázott,sohasem voltam jó neki és lelkiterrorban tartott.Állítása szerint akkor változtam meg,kb. mióta-az ö szavaival-megismertem a férjemet(18voltam)Állandóan baja volt mindennel és mindenkivel,szidta a férjmet, a családját, a barátnőimet.Most ott tartunk,hogy már nem is beszélünk,mert kikészültem idegileg és elküldtem a fenébe.Megsértődött és szerinte nekem kell bocsánatot kérnem,addig nem is beszél velem.Ennek már 2 éve.Nyugadtabb is vagyok meg nem is,mert sajnos a közelünkben van és mindenkinek mond rólam mindent és sajnáltatja magát.De azt senki nem tudja,hogy milyen vérszívó is tud lenni.Alig várom,hogy még messzebb kerüljek tőle.A közeli rokonai és családja rajtam kívül mind meghalt,már csak én maradtam és én nem akarom úgy végezni mint ők.Egy verbális gyilkos.

Bocsánat,kicsit én is bele éltem magam.Szerintem se menj vissza,ma ez nem jó,holnap pedig az.Az ilyen ember sajnos nem veszi észre,hogy a gyereket felnevelni kapjuk,egy ajándék-nekem4 van-és egyszer kirepülnek és önálló életet fognak élni és nem azért,hogy mindig úgy csinljanak mindent ahogy mi szülők akarjuk.

2012. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez az a pont, ahol védened kell magad és az életed. (az enyém is sokszor ilyen, tudom, miről beszélsz!) Amikor normálisan beszél, akkor beszélgetek vele, amikor támad, akkor megmondom őszintén, hogy nincs szükségem arra, hogy rossz érzéseket keltsen bennem valaki azért, mert boldogan élem az életem. Nem a semmire hagytad ott, ahogy eddig élt, úgy él most is. Amikor bántani akar, akkor elköszönök és lerakom a telefont. Ez ennyire egyszerű. (eleinte nem, de hidd el, belejössz, és ő is, mert tudja, hogy ha b*sztat, akkor 1-2 napig nem jelentkezel, és ha tényleg hiányzol neki, akkor visszafogja majd magát. A szülők is nevelhetők, hidd el. Most forudl a kocka.)
2012. ápr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Naponta egyszer felhívnám, de ha rákezdi, szépen letenném. Egy idő után biztosan rájönne, hogy a jó viszonyért neki is tennie kell.
2012. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

:) bizony nem csak te vagy ebben a helyzetbe.


Én nem utaznák haza olyan messziről az tuti. egy évbe kétszer és viszlát. Ha látni akarnak tudják hol lakom :)


Ne engedd tovább ezt a lelki terrort. Ha megsértődik majd elgondolkodik :)

Mit tudsz neki mindennap mondani? Vagy mit akar?

(első voltam)

2012. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne vedd fel a telefont.
2012. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ha nem veszm fel a telefon képes egész álló np hivogatni... h mit tok mondani én szinte semmit, sok mindnt inkább el sem mondok... ő beszél beszél, vannak jó napjai de nem sok! ha lerakom ahogy szeretném utánna megint jön a terror h miért rakom le nem törődök vele, meg a mondaivalójával srb én vok a szar szemét
2012. ápr. 23. 16:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Tök véletlenül pont most ajánlotta nekem valaki Barta Attila: Nyugalom c. regényét. Dettó ez a helyzet.

Az indafilmen meg tudod nézni az ebből készült filmet, ha nem akarsz olvasni.

2012. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!