Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Párommal...

Eszterke32 kérdése:

Mi a véleményetek? Párommal közös kasszán vagyunk 6 éve (kapcsolatunk kezdete óta) 1 hónapja gyanítottam meg, hogy van félretett pénze.

Figyelt kérdés
Aztán ez bizonyossá vált, más forrásból. Mikor rákérdeztem letagadta sajnos. Mit tegyek? Én szeretem. Nem esik jól, hogy nem bízik bennem.Lehet ezt még jó irányba változtatni? Kérdeztem tőle, de elmondása és megérzéseim szerint nem áll szándékában elhagyni. ( milyen az ember, minden megfordult a fejemben) Konkrétumot nem tudok (összeg, és hogy miből van)
2012. aug. 6. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Most mire szeretnél választ kapni?
2012. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Örülj neki, hogy ő legalább tesz félre pénzt. Így ha nagyobb kiadásra kerül sor, tudjátok miből finanszírozni. Nem értem, mi a probléma? Mi a kérdés? Emiatt nem kell elhagyni a máskat.
2012. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%

az a véleményem, hogy hülyeség a közös kassza.

mi külön kasszán vagyunk, 4 éve együtt. soha még nem volt balhé a pénz miatt. annyit tesz félre mindkettőnk, amennyi jól esik neki, elvégre megdolgozott érte.


ha amúgy minden fizetnivalóba beleadja a részét, akkor nem értem miért probléma ez neked. én örülök, h a párom takarékos, és nem veri el az összes pénzét. én is gyűjtögetek, mert vannak céljaim.


szerintem az, hogy van külön kis pénze, az nem jelenti azt, h nem bízik benned. az embernek alapvető igénye, hogy legyen valamije, amire azt mondhatja, hogy a sajátja, ő érte el saját erejéből.

ugyanígy neked is jogod van saját megtakarított pénzhez, nem?

2012. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Ez azért jelent valamit. Ha soha véletlenül sem utalt rá, sőt még le is tagadja, akkor nem lehet valami mély szimbiózis köztetek. Nem egyenes ember ez tény.
2012. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a baj, hogy van félretett pénze, az a baj, hogy elhallgatta...


Mi is közös kasszán vagyunk, már mióta együtt vagyunk. Ez azt jelenti mindent közös pénzből fizetünk, teljesen mindegy kinek a pénztárcája van kéznél. Ennek ellenére van félretett pénzem, de inkább azt mondom arra is, hogy félretett pénzünk :)


Nálam ez elég ok a cirkuszra, nem azért mert félretette, azért mert elhallgatta.

2012. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Emberek! Nem az a baja a Kérdezőnek szerintem, h van félretett pénze hanem az, h nem tudott róla, hogy gyűjt és, hogy vajon miért? Vajon mire? Másik házra?
2012. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen. Nem az a gond, hogy van félretett pénze, hanem hogy elhallgatja. Miután közös kasszán vagyunk /voltunk.
2012. aug. 6. 14:05
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is közös kasszan vagyunk 3 eve, miota összeköltöztünk.

Nekem is van felretett dugi penzem. (ajandekra, nem szamolt kiadasokra stb...) Nem szoktam neki mondani, de ha megtalalja nem tagadom le. Pont azert, hogy ne gondoljon olyasmiket amiket most te irsz.

El kellene beszelgetnetek. Pl.: Hogy veletlenül megtalaltad, nem baj hogy gyüjtöget, csak ne titkolozzon.

2012. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet hogy csak neked gyűjt?

Mi is közös kasszán vagyunk, de amikor nagyon meg akartam lepni a párom, valami régi álmát akartam megvalósítani, akkor hónapokon keresztül lenyúltam a közösből, és félre tettem. Milyen már az hogy drágám jövőhéten szülinapod lesz elveszek 20ezret, vagy csak elveszed ő meg megkérdezi hogy mire kellett annyi pénz. Vagy ha még nagyobb összegről van szó, feltűnne ha egyszerre venné ki, esetleg ha nincs tartalék nem is tudná...

2012. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Semmi sem kizárt:) Előbb utóbb biztosan kiderül. Csak addig nem jó érzés kétségek között. Mindenesetre köszönöm a válaszokat
2012. aug. 6. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!