Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy anyámék...

Mit tehetnék hogy anyámék abba hagyja a sörözést?

Figyelt kérdés
Hárman dolgozunk a családba én anyám és apám, ha van fizu akkor anyámék söröcskéznek =( és addig amíg van pénz. mikor már fogyik akkor meg sírnak hogy nincs pénz már semmire, és hogy hagyam már őket békén. s így is adok nekik az ennivalóba pénzt, de mikor fizu van, akkor minnél többet adjak neki, mert ennyi meg annyi mindent vesz, és nagyon drága minden és ha nem adok akkor azzal fenyeget hogy akkor nem lesz semmi enni, meg stb. de arra nem gondol egyiksem hogy ha nem vennének állandóan azt a sört, akkor spórolhatának is. én már nem bírom ezt. mit tegyek. a legjobb volna elköltözni már...20 éves vagyok...

#pénz #sörfüggőség
2012. aug. 6. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy költözz el, vagy intézd te a bevásárlást, főzést.
2012. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen akkor magint csak fogja magának venni a sört. ha én vásárolnék akkor neki maradna a sörére és leszarná megint mindent és megértem hogy ebben a melegben jól esik de csak tönkre teszi a családot
2012. aug. 6. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyűjtsd a pénzt és költözz el! Más lehetőséged nem nagyon van nemsokára úgyis elkéne költöznöd hiszen már 20 éves vagy!
2012. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mennyit isznak egy nap? Említetted már neki ezt? Mit mond rá?
2012. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen említettem és nem esik neki valami jól sőt, de nem is mondhatom hogy túl sokat iszik de az a pénz is valami már ammit megisznak, viszont nem mondhatom rá hogy alkoholista mert nem vedelik magukat totál részegre
2012. aug. 6. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:

nézd az ő szemszögüket.


ők is dolgoznak

megteremtették egy lakásra valót

fizetik a rezsit gyerekkorod óta


miért ne ihatnának sört?


gondolom nem a saját vizeletükben fetrengenek a végén.

nekik is kell a lazítás.



30N

2012. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A párommal a helyzet rosszabb volt, ott anyuci "fizette" a havi 40-50ezres telefonszámlákat a hitelei mellett, aztán ha a párom valamit evett volna, jött hogy vegyen magának, de miután leadta a fizetése 90%-át, kérdés hogy miből ugye (a kedves szülei meg ugye bezabáltak a munkahelyükön, miért ne)...

Kiköltöztünk együtt a kertbe egy saját kis házacskába, jöttek a telefonok!! hogy én vigyek át! ezt meg azt.

Elköltöztünk albérletbe, még így is próbálkozna anyós, csak itt már szerencsére nehezebb meghallani a telefont :)


Költözz el, mert úgysem tudod meghatni őket.

2012. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 Csak sörrel tudják jól érezni magukat?Ez azért ciki.Vagy a kaja,vagy az a qurva sör.Hogy locsolnám az ilyeneknek a képébe.
2012. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen annyi kijárnekik?, de én ezt úgy fogom fel hogy fontosabb mint hogy spórolna, hogy mikor már fogyik a zsé akkor meg sírnak pl: ha nem adok annyit (ammenyit kéne) akkor nem fogok enni, ennyyi, és csak zsarol. és talán ha nem lenne minden nap az a sör akkor maradna is pénz. apám nem sokat keres, és a rezsit pedig a nagyi fizeti a nyugdijból. szóval ez nem normális.


egyenlőre nincs párom. és nem tudok elköltözni, meg ahoz sokat is kellene gyülyteni

2012. aug. 6. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!